Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy 150-200 fős esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 150-200 fős esküvőre mennyi pénzt kell minimum rászánni, hogy emlékezetes legyen?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy semmiben ne legyen hiány, az esküvői torta ne egy emeletes állványra rakott zsúrtorta legyen, a zenekar is jó legyen, meg úgy minden.

És a menyasszonyi ruhátokat megvettétek, vagy kölcsönöztétek? És mennyibe került?

Akinek van egy kis ideje leírhatná lebontva, hogy kb mire mennyit költött.

Minél előbb szeretnék lagzit, csak még nem tudom, hogy körülbelül mennyire kell számolni, hogy igazán jó legyen, de ne túlságosan flancos. Úgyhogy tartanék egy kis felmérést :)


2014. szept. 28. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
150-200 főre legalább 1,5-2 milliót számolj.
2014. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 65 fős esküvőnk volt tavaly márciusban.Leírom tételesen mi mennyi volt.Remélem azért segít valamennyit.


Esküvői szertartás(polgári):50 ezer-de ez egy flancosabb változat volt :)

Ruha:Nekem 90 ezer,férjem öltönye,ha jól emlékszem 45 ezer

Lagzi helyszín(egy iskola díszterme): 70 ezer

Vacsora 65 főre+ teríték és felszolgálás: 200 ezer (egy party cég csinálta)

Ital nagykerből:60 ezer (több mint a fele megmaradt)

Torta álványos 3 meletes: 30 ezer

Apró sütemény(édes+sós):20 ezer

Dekoráció( menyasszonyi csokor,dobó csokor,koszorúslányok virágai,autó dísz+csokor,virág kitűzők,asztal díszek,táncoló lufik):65 ezer-party cég álltal

Zenekar(4 tagú,nívósabbak):170 ezer

Fotósunk és videósunk nem volt.Családon belül oldottuk meg.

Azt hiszem ezek voltak a főbb elemek.

2014. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem.meghívók netről rendelve 15 ezer.
2014. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudom. Én nem tervezek esküvőt néhány éven belül, de szerintem 2.000.000 azaz kétmillió (kettőmillió) forintot, hacsak valaki nem milliárdos, vagy multimilliomos, kb. pont annyira felesleges esküvőre költeni, mintha valaki szilveszterkor vagy szülinapkor (vagy bármilyen egyéb alkalomkor) ennyit költ teszem azt pl. tüzijátékra.


A menyasszonyi ruhát tök felesleges megvenni 1. mert ez tipikusan egy porfogó, az ember nem azért megy férjhez, hogy 1 év múlva megint férjhez menjen(és merem állítani, hogy már jövőre, 2015 nyarán se lesz ugyanaz a divat, ami idén volt, nemhogy mondjuk 20 év múlva...) 2. mert az nem olyan, mint férfiaknál az öltöny (zakó+ nadrág), hogy utána - talán temetést kivéve, ahol elvárt az egységes fekete - minden rendezvényre passzol a fehér ing, fekete zakó, fekete nadrág "kombó".


A zenekar... hát nem tudom, szerintem fontos itt a minőség, meg hogy tudjon játszani mindenfélét, de nem költenék sacc per kábé 2.000.000-t arra, hogy egy éjszaka Mága Zoltán hegedüljön nekem.

2014. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

100 fő volt nekünk...semmi extra, tehát nem volt jégszobor, meg csokiszökőkűt.,stb..de nem egy művelődési házban volt..

Ez 1,4 m volt, és ebben a gyűrűk és anászút nincsen benne.


Ruha kölcsönzött 100e részemről..


Megvan excelben hogy mire pontosan mennyi ment el,maz utolsó cérnáig, ha priviben írsz emailcímet,elküldöm( nem ígérem,hogy holnap, mert késő estig dolozom)


Egyébként nem felesleges szerintem, pedig nem vagyunk milliomosak..másrészt, ere igaz nem lehet számítani, de mi kijöttünk 0-ra, mi sem gondoltuk, hisz a család jórésze átlagon alul él sajnos

2014. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok minden függ az igényeidtől. Én mindig azt szoktam javasolni a pároknak, hogy állítsanak fel egy fontossági sorrendet és azt követve haladjanak. Mivel a többség nem engedheti meg magának, hogy mindenből a legfelső polcról válasszon ezért általában valamin spórolni kell.


Mivel én fotósként általában azokkal találkozom akiknek ez a legfontosabb és sokszor a dátumot is hozzám igazítják, ezért erről tudok nyilatkozni. Általánosságban elmondható, hogy 100-120eFt alatt (egész napos esküvőre vetítve) leginkább olyanokat találhatsz akikkel valami nem oké (mert kb. minimum ennyiből lehet tisztességesen nyújtani ezt a szolgáltatást egy már megfelelő szinten, ha ennél olcsóbb akkor vagy a felszerelésére nem költött eleget, vagy nincs megfelelő tudása, vagy pl. feketén dolgozik ami miatt kevésbé számonkérhető stb..).


Egyébként a saját esküvőnket is most szervezzük, kb. így számolunk:


Menyasszonyi ruha: kb. 200e Ft (fátyollal, utánajárással és fehérneművel együtt, egyedileg készített),

Öltöny és cipő: Max kb. 50eFt

Fotós: kb. 350eFt (egy külföldi kollégát hívtunk meg)

Vacsi+ital: 80főre kb. 10eFt/fő

DJ: kb. 80eFt (a zenekarok sokkal húzósabbak, mivel többen vannak, akit szívesen hallanék az esküvőmön az kb. 250eFt lenne legalább, mi itt spórolunk).


Jelenleg itt tartunk, a dekort elvileg intézi az étterem a fenti árban, de amúgy is olyan a helyszín, hogy túlzottan nagy szükség nincs a dekorra, mert maga a helyszín is eléggé mutatós. Vőfély egy jó barátunk lesz, aki amúgy is vőfélykedik (így kb 40 lagzival a hátam mögött, nagyjából meg tudom ítélni ki az aki ügyes). :)

2014. szept. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez több lesz, mint 1,5 millió, ha egy hagyományos lagzis esküvőt tervezel, mert az átlagos kaja+pia egy NEM DRÁGA helyen hajnalig 10-12ezer/fő. (Ezért az árért már normális helyen kapsz szolgáltatást, gyakran dekorral együtt.)

Szémolhatsz úgy, hogy ez kb. vissza is fog jönni, ha kifejezetten pénzt kérsz mindenkitől. 80-120%-a szokott ennek visszajönni.

Efölött van még a zenekar, amire 150-250et érdemes szánni, videós, fotós (amelyiket szeretnétek), ruhák, kiegészítők, szertartások árai, ...

A ruhámat éppen varrják. Annyiba fáj, mint a kölcsönzés, csak nincs rajtam a frász, hogy mi lesz vele, ha rálépnek tánc közben. Nekünk 80 fős lagzink lesz, de a szertartáson jóval többen lesznek.

2014. szept. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!