Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőt elhalasztani bunkóság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőt elhalasztani bunkóság?

Figyelt kérdés

A második évfordulónkra terveztük az esküvőt. Eddig minden rendben volt, most viszont az utóbbi egy hónapban elég sok vitánk volt (3 komolyabb), és elbizonytalanodtam.

21 lennék az esküvőn, olyan korainak érzem. Alig éltem, hogy hozzak egy életre szóló döntést?

A páromnak mondtam, hogy várhatnánk még egy évet, de szerinte felesleges, túlparázom.


Ha ilyen felmerül bennem, akk nem is kéne férjhez mennem?


20l


2014. szept. 30. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Én is 21 évesen mentem férjhez tavaly. Viszont én egyáltalán nem tartottam korainak, talán mert teljesen biztos voltam/vagyok a kapcsolatunkban. Sőt, alig vártam, hogy a felesége lehessek!

Viszont nem mindenki érik meg rá ilyen "korán", ha nem vagy biztos magadban, ne menj még hozzá, mert fel fog őrölni az érzés, hogy esetleg rosszul döntöttél! Akkor házasodjatok össze, ha teljesen biztos vagy magatokban! Kicsit gondolkodj el, hogy csak a viták váltották ki ezt belőled, vagy mélyebben gyökeredzik...

2014. szept. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha már ilyeneken gondolkozol, az rég rossz. Az esküvő tervezése az ember egyik leggondtalanabb, legboldogabb időszaka normális esetben. Ha ez vitákkal és kétségekkel teli, akkor inkább halasszátok el. Ha a párod igazán szeret téged, akkor kibír még egy évet papír nélkül, sőt, neki is fontos, hogy teljes biztonsággal hozd meg a döntést.
2014. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 horbeni ***** válasza:
40%

az utolsó hozzászólóval vitáznék azért, mert viták a házasságban is lesznek, és a sok feladat miatt sztem természetes hogy előjöhetnek viták, ez még nem jelenti hogy gond van, a kérdés, hogy a konfliktusokat hogyan tudjátok megoldani!

Sztem őszintén próbáld megbeszélni vele, amit érzel. mikor lenne az esküvő? Szerveztetek már helyszínt stb?

2014. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Elbizonytalanodtál, és így csak kényszer az esküvő. Ameddig nem vagy biztos benne, hogy jó döntést hozol, ne erőltesd. Ne hallgass a barátodra, a házasság két ember akarata. Fiatal vagy, és még 2 éve sem vagytok együtt! Inkább halasszátok el, az idő pedig megoldja, hogy boldog menyasszony lesz belőled, vagy szétválnak útjaitok. Mert így nem lenne öröm az esküvődben.
2014. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jövő augusztusban lenne.Tudom, hogy addig még sok idő, csak nekem ez olyan hirtelen.

Együtt élünk egyébként

2014. szept. 30. 21:07
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
21 évesen nagyon fiatal vagy az esküvőhöz. Teljesen felesleges rohanni.
2014. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Szóval ha jól értem, most augusztusban voltatok 1 évesek, és 20 éves vagy? Semmi baj nincs veled. Felfogtad a dolog súlyát, és érett döntést akarsz hozni. Az lenne gond, ha eszedbe sem jut, hogy még korai. Van még egy évetek, úgyhogy gondolom fél év múlva már tudni fogod, hogy mit akarsz, addig pedig nem stresszeld magad az esküvővel. Ha még akkor sem, akkor tényleg jobb elhalasztani.
2014. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy benne 100%-ig biztos, akkor egyértelmű, hogy halaszd el.

Nem tudom, hogy érted egyébként, hogy bunkóság-e... Remélem, nem úgy gondoltad, hogy férjhez mész, mert nem szeretnéd, ha mások udvariatlannak tartanának. A te életed, nem a párodé, nem a falu szájáé.

2014. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, a párom felé nem bunkóság e, hogy ö megkért, én meg halogatom...

(Max egy évvel halasztanám el, többel semmiképp)

2014. szept. 30. 21:27
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy hónapban 3 komolyabb vita már okot adhat az aggodalomra szerintem. Komoly vita olyanból szokott indulni, ami a kapcsolat alapjait érinti. 10 éve vagyok kapcsolatban, ebből 6 éve házas. Nekünk is voltak komolyabb ellentéteink a párommal, tudom, hogy ezeket is meg kell oldani. De azért egy hónapon belül 3 nekem is sok lenne, pláne ha a 20 éves korombeli önmagamra gondolok.


A párod, ha szeret, biztosan megérti, hogy neked ez ennyi idősen túl gyors tempó. Mindkettőtök hosszútávú érdeke, hogy az esküvői készülődés örömteli és boldog legyen, és ne a kételyekről, aggodalmakról szóljon. Ha ő lesz egy életre a párod, az a legkevesebb, hogy ezt meg tudjátok egymás között felnőttek módjára beszélni.

2014. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!