Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság külföldivel - úgy,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság külföldivel - úgy, hogy nem beszéljük egymás nyelvét?

Figyelt kérdés

Mivel már többször szóba került a házasság, néha elgondolkozom, hogyan is lehetne az esküvőt megvalósítani. A párom külföldi, nem beszéljük egymás nyelvét, az angol a közös nyelvünk. Neki óriási családja van, simán összehozna csak ő 100 főt, ellenben nekem tulajdonképpen nincsen családm, a szüleim meghaltak, a távoli rokonok szerte az országban, 10 éve nem is láttam őket. Az utóbbi években folyamatosan költöztem, így nagy baráti társaságom sincsen, közülük senki nem venné zokon, ha nem hívnám meg őket.


Szóval: hogy lehetne ezt összehozni? A párom nagy esküvőt szeretne a saját országában, ami nekem előreláthatólag egy nagy szenvedés lenne, 100 ismeretlen ember között, akikből tízet ha ismerek, plusz nem is érteném a vőfélyt, meg úgy az egészet, úgyhogy arra gondoltam, megesküdhetnénk előtte tengerparton/Angliában/akárhol, utána tartanánk egy lagzit náluk, de az már nem ugyan az, ők meg annyira hagyománytisztelők, hogy nagyon... Szerintetek?


2015. jan. 1. 18:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
45%

Nem lenne egyszerűbb tolmácsot szerződtetni az esküvőre?


Hosszabb távon meg megtanulhatod az ő anyanyelvét és akkor a rokonsággal is tudsz beszélgetni majd.

2015. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsőre az tűnik logikusnak, ha neked nincs közeli hozzátartozód (tesó, nagyszülő, valaki tényleg nincs?), illetve baráti köröd, neki meg 100 fős listája van, akkor az ő hazájában/családjával tartani az esküvőt.

Gondolom közös barátaitok csak vannak, akik szintén angolul kommunikálnak veletek. Itt Magyarországon is már vannak olyan vőfélyek, akik a magyar mellett angolul is levezénylik a lagzit. Szerintem náluk is akad ilyen. Mindent kétszer mond el angolul, meg a párod nyelvén és mindenki érti a történéseket. A házasságkötéshez tudtommal amúgy is kérni kell tolmácsot, az adott.


A tengerparti esküvő nagyon szép és hangulatos, de akkor mi értelme van, ha utána így is úgy is megtartjátok a nagyot? (általában a nagy lagzi árán utazik inkább a pár valami szép helyre)

2015. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Én tervezem, hogy megtanuljam az ő nyelvét, elsősorban a leendő gyermekeink miatt, illetve hogy a családjával minimális szinten tudjak kommunikálni, de mivel őket úgyis csak egyszer-kétszer egy évben látogatom, így egyelőre nem gyúrtam rá a nyelvre.


A tolmácsra gondoltam én is, de milyen már az, hogy minden viccet, bejelentést le kell, hogy fordítsanak a menyasszonynak...? Habár valszeg muszáj lesz, mert anélkül állnék ott, mint egy árva kiskutya. Szóval ilyen esküvőt nem szeretnék, viszont ha később lesz a lagzi, egyrészt már házasok vagyunk, másrészt hogy viselhetnék esküvői ruhát...áh...adjatok valami jó tanácsot, légyszi!

2015. jan. 1. 18:27
 4/34 anonim ***** válasza:
76%
Ne hazasodj arabbal...
2015. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Egy szem testvérem van, ő nyilván jönne, de szülők, nagyszülők, 29 éves koromra mind meghaltak sajnos. :(

Pár főt meg nem is vinnék át másik országba, nem is jönnének nyilván, nem is várhatnám el, úgyhogy csak a testvérem jönne.


A páromnak meg szeretném adni a nagy lagzit, amit szeretne, de én sem szeretném magam rosszul érezni a saját esküvőmön...elvégre jó esetben egyszer van egy életben.

2015. jan. 1. 18:31
 6/34 anonim ***** válasza:
80%

milyen nemzetiségu a párod?


a munkahelyemen, van egy torok csaj, az eskuvojukon 1000 fo volt! mig a másik csaj marokkoi, náluk 800 ember volt az eskuvov, és a sri lankai barátnom eskovujén is 800 fo volt...a lakodalom 70 ezer euroban állt meg.

nem tudom milyen nemzetiségu a párod, de ha "csak" 100 ember lesz meghivva az o részérol az már egy leredukált szám lesz.

2015. jan. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
40%

Hát mindenképp a párod országában tartsátok.

Még mindig könnyebb 2-5 embert átvinni egy másik országba, mint min. 101-et. :D


Az ő nyelvén meg egy kicsit tanulj meg kommunikálni, mert szerintem elég gáz lesz, ha beszélnek hozzád és semmit nem értesz meg.

2015. jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Nem kell olyan távoli országra gondolni, európai ő is.

Értelemszerűen az ő országában lesz az esküvő - vagy a lagzi/parti/akármi, ez ugye még nem dőlt el.


Tanulhatom én a nyelvet hónapokon át, de az nem lesz elég arra, hogy megértsem, hogy a félrészeg nép miről vakerál...

Szóval jo szeretném magát az esküvőt és a lagzit különválasztani, csak nem tudom, hogyan lehetne.

2015. jan. 1. 18:57
 9/34 anonim ***** válasza:
40%
Tényleg, milyen nyelvű a párod? Nem lehetne azt legalább középszinten megtanulni az esküvőig?
2015. jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Persze, azért fogok megtanulni egy nyelvet, hogy ne legyen annyira megalázó a saját esküvőm?


Meg fogom tanulni, de nem szeretném ott, velük, az ő hagyományaik szerint tartani az esküvőmet. Úgy szeretnék férjhez menni, ahogy nekem is tetszik.

Kérdés: hogy lehet a kettőt összehozni?

2015. jan. 1. 19:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!