Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy 50 fős lakodalom kb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 50 fős lakodalom kb mennyiből jönne ki?

Figyelt kérdés
Sátras vagy éttermi? Fényképész csak az esküvőn, lenne sütit mi csinálnánk de a kajcsit nem.
2015. márc. 1. 13:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ez a sátras drágább dolog csak attól függ.


Nekünk is az lesz. De pont azért mert nem kell fizetni ilyenekért, hogy pad, meg sátor, meg kutyafüle, mert van a családi/baráti körben minden hozzá. HA mindent ki kell fizetni, nyilván nem olcsóbb, de ugye a sátras történetek családi összefogással szoktak létrejönni.


Nekünk jövő júniusba lesz. Most elkezdjük már szervezni, hogy tényleg olcsó legyen. Mindent be tudjunk szerezni, amikor akciós.


Tehát sátor, pad stb. ingyen lesz. Családban többen is főznek pálinkát, az is ingyen lesz, sört, bort, stb. elkezdjük megvásárolgatni, mikor épp akcióban lesz, eláll addig.


Kaját párom szülei főzik a helyszínen, nyilván bográcsosban gondolkodunk első sorban. És nem nem lesz 600 féle kaja, meg külön éjfélre, meg hasonlók. Lesz 2-3 féle, a bográcsost éjfélkor még megrottyantjuk és kész.


Gyűrűket csináltatjuk, összeszedtük az arany ékszereinket, amiket nem hordunk, és abból kb ki is lesz az ár 80%-a.


Díszítést nem fogjuk túlzásba vinni, mert inkább kerti partit tervezünk, mint konkrét lakodalmat. Lesznek fáklyák, gyertyák, amik szintén vannak "elfekvőben". Ezen kívül pár terítő, lufi, vagy amit épp akcióban beszerzünk addig, de nem fogom túlzásba vinni, mert szerintem felesleges. Ha megöltök se tudnám megmondani, milyen díszítés volt az esküvőkön, ahol eddig voltam.


A fotós egy barát és a nagybátyám lesz, akik mind a ketten nagyon jól tudnak fotózni, magas szinten űzik ezt hobbiként. Maximálisan megbízom bennük. Videós nem lesz.


Zenekar nem lesz, egy ismerőst fogunk megkérni, aki szokott DJ-skedni, és nagyon jól nyomja.


Mivel kertipartis lesz az esküvőm nagy ruhám sem lesz egy szolid estélyit fogok varratni nem tudom mennyi lesz. Ehhez nem veszek majd új cipőt, mert van fehér cipőm/szandálom több is, nem kell még egy.


Amin nem spórolunk, hogy kihívjuk az anyakönyvvezetőt, aki 50.000-ért jön ki majd...


Menyecske ruhám sem lesz.


NA szóval ami a lényeg: ki lehet hozni 500.000-ből kérdés, mik az igények, és milyen barátok/rokonok vannak, akik "használhatóak" fotósként/DJ-ként/szakácsként...stb.


Amiért még vagyonokat kell kifizetni, az a torta. De hát evvan.


Sminkes/fodrász nem kell, egy barátnőm fog "megcsinálni", szintén gyakorlott menyasszony sminkelő, a hajammal meg semmi extrát nem tervezek, amihez fodrász kéne. Körmös szintén nem kell, mert ezt a részét magamnak intézem.


Szóval ja, nagyobb macera és több szervezés, de nem törvényszerű, hogy milliókat költsünk.

2015. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hobbifotósra bízni nagyon nagy bátorságra vall. Ami kívülről laikusként magas szintűnek tűnik az nagy valószínűséggel tökéletesen alkalmatlan az ilyen körülmények között történő értékelhető képalkotásra, ráadásul a rokon/barát fotózni fog ahelyett, hogy veletek bulizna. Nem a legjobb megoldás, de ez a Te döntésed.
2015. márc. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ez a rokon és barát amúgy is egyfolytában fotózna, és akármennyire is egyet értek veled elvben, tudom, hogy mire képesek. Azt mondod laikus szemmel jók. nos, nem indítom a képeket versenyen, így nekem megfelelő lesz. Soha az életben nem költenék 100 ezret valakire, hogy lőjön pár képet. Nem. Kizárt. Bár én is láttam csodaszép esküvői képeket, de nem szeretem a beállított képeket amúgy sem. Spontán legyen, és éles.Ha ez magvalósul, akkor felőlem telefonnal is lőhetik. Az nálam nem anyagilag, hanem elvi szinten nem fér bele, hogy ennyit fizessek valakinek pár képért, nálam a lélektani határ kb 30 ezer, ha arról van szó, hogy fotóst fizessek. De még, ha a fotósra számolunk is 100 ezret, akkor is, ha minden más adott egy sátras lagzihoz olcsón ki lehet hozni (plusz a fotós) de az ugye ugyanannyiba kerül, akárhová is hívod.
2015. márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nagy valószínűséggel nem lesz éles, spontán pedig pláne nem. A lagzi tipikusan az a környezet, ahol kevés a fény. Ilyen körülmények között az olcsó 1-2 százezres gépek elvéreznek vagy zajtengert alkotnak, nagyjából esélyed sincs olyan képeket készíteni a táncolókról, amik nem mozdulnak be vagy lesznek alapból fókuszhibásak. Ettől függetlenül valószínűleg tényleg nincs szükséged fotósra. Degradálod a munkáját, de ez valószínűleg abból táplálkozik, hogy fogalmad sincs arról, hogy mennyi munka (80-140 munkaóra), befektetett pénz, energia és költségek húzódnak egy ilyen árajánlat mögött. Nincs ezzel baj, nincs rá igényed, számodra nem fontos. A többivel egyetértek, a fotós vállalási díja max. annyiban függ attól, hogy hova hívod, hogy ha másik település/országban kell dolgoznia akkor útiköltséggel és szállással számol. Az, hogy sátor/étterem teljesen mindegy.
2015. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!