Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Anyám kikötötte, hogy csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyám kikötötte, hogy csak akkor segít be az esküvői költségekbe, ha nevelőapámat is meghívom. De én nem akarom. Miért kell a segítséget feltételhez kötni?

Figyelt kérdés

Nevelőapámmal nem vagyok jó kapcsolatban, sőt mi több, 20 éves koromban szó szerint kirakott az utcára, mikor megtudta, komoly barátom van (aki azóta a vőlegényem). Hatalmas botrányok voltak, kiderült, hogy nem is vér szerinti apám, hazugságok stb... Akkoriban iszonyatosan ki voltam borulva. Ezután még neki állt feljebb, hogy miért nem keresem. No comment. Ez igazából egy másik kérdés lényege is lehetne :)


Most meg anyám játsza a Terézanyut, hogy nevelőapámat is meg kellene hívni, és mennyire örülne, ha látna engem fehér ruhában, SŐT ő vezethetne be... Na itt aztán kiakadtam.


Természetesen a segítségnek nagyon örülnénk, anyám jómódú, és Ő AJÁNLOTTA FEL a segítséget, nem mi kértük, de hogy teheti ezt, hogy feltételeket szab? Adna inkább szeretetből, nem még olyanra kényszerít, amihez nincs kedvem. Igen, nincs kedvem egy olyan emberrel osztozni az örömömben, aki anno kib.szott velem. Anyám mindenről tud. De nem értem, miért olyan fontos neki egy olyan személy, akitől elvált, aki velem is szemét volt, és még hívjam is meg életem egyik legszebb napjára! Tanácstalan vagyok.


Nem lesz hatalmas esküvő, max 75 fő. Jó ideje gyűjtögetünk, ki fogjuk tudni fizetni, tehát nem anyám pénzéből állnám, de ha jönne kis segítség, nyilván szebbé tehetném, lehet, kicsit máshogy szervezném.


N 27



2015. ápr. 21. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

akkor szépen fizeted magad és kész

27 évesen ne anyádtól várd el a pénzt!

2015. ápr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem elvártam, ő ajánlotta fel, mint írtam.
2015. ápr. 21. 11:18
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem se hívd meg, nem tudhatod tesz megjegyzést, vagy szól be a szerelmednek. Én sem tenném tönkre a saját esküvőmet. És ha már nincsenek eggyütt akkor miért akarja meghívni ? Biztosan jól jönne a pénz, de szerintem a saját örömöd fontosabb :)
2015. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Az rendeli a zenét aki fizeti a zenészt. Ha nem akarsz beleszólást, ne fogadj el pénzt, ez ilyen egyszerű. Ha elfogadsz egy fillért is, akkor bizony el kell fogadnod a véleményét ez ügyben.
2015. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Ha még mindig ő anyukád párja, akkor elég fura lenne, ha nem hívnád meg. Függetlenül attól, hogy ki, mit fizet.
2015. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy te nem hívod meg, és akkor koszonod, de így nem szertnéd a segítséget.
2015. ápr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen helyzetben lennék, nem fogadnám el a felajánlott anyagi segítséget, ha ehhez a feltételhez lenne kötve. Inkább maradnék a szerényebb esküvőnél, minthogy ott legyen valaki, akivel ennyire rossz a viszonyom.


"Nevelőapámmal nem vagyok jó kapcsolatban, sőt mi több, 20 éves koromban szó szerint kirakott az utcára, mikor megtudta, komoly barátom van (aki azóta a vőlegényem)."


És az anyukád mit tett ebben a helyzetben?


A nevelőapád lakásában éltetek, vagy hogyan tehette ezt meg veled?

2015. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez az ára a pénznek, inkább nem kell. Legyen szerényebb, de jó hangulatú az esküvő.
2015. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen feltételekkel nem fogadnám el a segítséget. Inkább tartanék kisebb esküvőt, kevésbé flancosat, kevesebb vendéggel stb. És ezt meg is mondanám neki, hogy 1) nem illik feltételhez kötni a segítséget, 2) a nevelőapádat jogosan nem akarod látni az esküvőn azok után, amit veled tett, és neked is vannak érzéseid, nem vagy Máltai Szeretetszolgálat, hogy jaj, nevelőapu megbánta, akkor most ölelkezem vele az esküvőn...
2015. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Számomra is fura miért ragaszkodik anyukád a nev.apád jelenlétéhez, mikor rosszul bánt veled, el is váltak. Valamiért nagyon elfogult vele szemben úgy látszik.
2015. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!