Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet gyors polgári...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet gyors polgári esküvőt tartani? Budapesten gondolom nagy a várakozási idő, ezért vidékre kell menni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 26. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pesten boven talalsz barmelyik hivatalnal polgarira idopontot, ha nem lenyeg, hogy mondjuk szombati napon legyen delutan.
2015. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Budapesten sem nagyobb a várakozási idő (vagy ha mégis, hát minimális) mint vidéken, a lényeg, hogy hétköznap délelőtt kell kérni. Az alap 30 (de lehet, hogy most már 60?) napot viszont mindenhol ki kell kérni, hacsak nincs valami nyomós okotok a gyorsabb ügyintézésre (a jön a baba nem nyomós ok)
2015. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem ki kell kérni, hanem ki kell várni :)
2015. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Gretna Green?
2015. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
miért kell 60 napot várni? és mi lehet a nyomós ok? például keresztelő?
2015. máj. 27. 01:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Varni azert kell, mert a szuletesi anyakonyvi kivonatot ki kell kerni attol a varostol, ahol szulettetek. Ez nagyjabol 30 napot vesz igenybe, de ez nem jelenti azt, hogy tutira 30 nap lesz. Peldaul nekem az anyakonyvvezeto igenyelte meg (alapbol neked kell igenyelni, de nekem a baratnom lesz az anyakonyvvezeto es o elintezte ezt nekem, nem kellett vele foglalkoznom) es igy gyorsabbnak kellene lennie, de az enyemmel igy is eltokolodott miskolc majdnem 30 napot, mire kiadtak. Mig a paromet 1 het alatt lekuldtek. Nem tudom, hogy erre van-e valami gyorsitott eljaras. Ezt meg kellene kerdezned az onkormanyzatnal, ahol idopontot kertek. Sajnos ez az oka, hogy nem tudtok egyik naprol a masikra osszehazasodni. Hiaba van meg esetleg otthon a szuletesitek, azt nem fogadjak el. Nekem is itt lett volna az eredeti, de nekik elektronikusan kell mar anyakonyvezniuk, amihez az kell, hogy a szuletesi varos elektronikusan toltse fel az adatokat.
2015. máj. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha megvan a születési anyakönyvi kivonat, akkor is 30 nap. (olyanról hallottam már, hogy csuszipénzzel lehet(ett) rövidíteni, de nem vagyok benne biztos, hogy amióta elektronikus anyakönyv van, megoldható-e)
2015. máj. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenhol tartják a 30 napot. Ez alól kivétel, ha a leendő feleség várandós, vagy vélhetően haláleset fog bekövetkezni a családban. Ilyenkor kérelmezni lehet, hogy tekintsenek el a 30 naptól.
2015. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, keresztelő sem nyomós ok. Mint egy korábbi már írta, haláleset nyomós ok, vagy ha egyikőtök katona és harctérre küldik, bár ez szerencsére kevéssé valószínű:) A gyerek születése nem nyomós ok.
2015. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
szeretnénk megkeresztelni, de annak a feltétele a házasság
2015. máj. 27. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!