Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha kötőjellel szeretném...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kötőjellel szeretném felvenni a férjem vezetéknevét, akkor mindenképpen az új névnek kell az elsőnek lennie?

Figyelt kérdés
Vagy lehet úgy is, hogy az én lánykori vezetéknevem-Ő vezetékneve, keresztnevem?

2015. jún. 5. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Csúnya, és illetlen úgy, ahogy az alkérdésben írod. Először a férjed vezetékneve legyen, aztán a tiéd. Pl. ha ő Hebrehurgya József, te meg Eszet Lenke, akkor legyen Hebrehurgya-Eszet Lenke!
2015. jún. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért illetlen, kivel szemben lenne az? Az én esetemben sokkal jobban hangzana ebben a sorrendben.
2015. jún. 5. 23:55
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Csak úgy lehet, hogy a férjed vezetékneve-a te vezetékneved majd keresztneved.
2015. jún. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Missi_Key ***** válasza:
100%

ehh..a te neved, te fogod viselni, nem értem miért ne lehetne?

illetlenek meg egyáltalán nem illetlen, örüljön hogy egyáltalán felveszed a nevét....főleg ha ő nem veszi fel a tiedet.

2015. jún. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]

Remélem egyértelmű!

2015. jún. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A felhasználó ***** válasza:
2015. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nem muszáj, csak úgy a megszokott


A feleség:


- megőrizheti eredeti nevét (Kovács Anna)

- felveheti férjéét a -né megjelöléssel (Szabó Andrásné)

- használhatja a kettőt egymás után (Szabó Andrásné Kovács Anna, vagy Szabóné Kovács Anna)

- választhatja összekapcsolva mindkettőjükét (Szabó-Kovács Anna, vagy Kovács-Szabó Anna)

- viselheti egyszeres (Szabó Anna), vagy kettős változatban csak a férjéét is (Szabóné Szabó Anna)


itt a 4. pontban van

2015. jún. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy veszed fel, ahogy neked jobban tetszik, ahogy jobban hangzik. És egyáltalán nem illetlen, nem is értem, hogy jut ilyen eszébe egyeseknek...
2015. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Unokatesóm is kötőjelesen vette fel a nevét, és elöl az Ő vezetékneve szerepel.
2015. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet úgy is hogy a te leánykori vezetékneved van elől.Ne törődj senkivel ha így tetszik így vedd fel.Azért van ennyi lehetőség,hogy mindenki tudjon választani.Nem igazán tudom,hogy miért lenne illetlen.
2015. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!