Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hol tudnám a legolcsóbban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol tudnám a legolcsóbban beszerezni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Jövő augusztusba lesz az esküvőnk. Kb 150-160 személy lesz (szüleinknek, nagyszüleinknek sok testvére van). Több olyan céget, személyt felkerestünk a párommal, akiktől ajánlatokat is kértünk, viszont picit drágálltuk (300 ezer ft volt a legolcsóbb ajánlat - és minimális díszítés).

Így úgy döntöttünk, hogy mi fogjuk megoldani a dekorációt. szerencsére szüleim most lépte nyugdíjba, így van segítség :) Anyukámnak pedig egyik barátnője virágkereskedéssel foglalkozik, tehát a virágot is olcsóbban be tudjuk szerezni. Viszont vannak egyéb dolgok amiket jó lenne olcsón beszerezni (nem baj, még ha bérelni is kell) - pl. székhuzat, gyertya, krepp-papír, vázák, borkánok, konzervdobozok, üvegek és egyébb díszítős cucc.

És még egy olyan kérdésem van, hogy szerintetek az almazöld színhez illik egy light pink, vagy inkább krém. Az almazöld az alap, mivel mindketten szeretjük a párommal.

Egyéb ötleteket, tippeket, tapasztalatokat is szívesen olvasok. :)



2015. jún. 13. 20:56
 1/9 A kérdező kommentje:
És még egy olyan kérdésem van, hogy szerintetek az almazöld színhez illik egy light pink, vagy inkább krém? -elmaradt egy kérdőjel, elnézést :)
2015. jún. 13. 20:57
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem egy esküvőről olcsón beszerezhetitek. mindig másnap mennek vissza rendet rakni az esküvők után, szóval éjjel elvihettek mindent.-
2015. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a light pink kicsit sok lenne a zölddel. A krém elegánsabb. Főleg, ha a vendégek közt több az idősebb, és nem akarjátok még jó ideig a kritikát hallgatni.

Sajnos a dekorációban nincs tapasztalatom.

2015. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#2: Ez az, lopja el másét...
2015. jún. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kik nevű üzletben vannak olcsó, de igényes dekorációk esküvőre: vázácskák, szóródísz, lampion stb.
2015. jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

székhuzat: szinte minden étteremnek van saját, kb 250-400 ft/db ért teszik fel. Ha máshonnan bérled, ott is kb ez az ár.


gyertya: mécsest mi az Ikeában vettünk, de nem vagyok benne biztos, hogy máshol nem lett volna olcsóbb. A fehér úszómécsest viszont elég jó árban lehet ott kapni.


Krepp-papír: sok menyasszony árulja a neten a megmaradt darabokat (jófogás, facebook csoportok stb)


Vázák: neten a menyasszonyoktól, Ikea, üvegnagyker, vagy beszéltek az étteremmel, hogy milyen vázáik vannak


Befőttes üveg: családot ráállítjátok a kérdésre :), piacokon lehet kapni, üvegnagyker, de sok menyasszony felcsipkézve árulja a neten


Konzervdoboz: családi összefogás és senki nem dobja ki a konzervdobozokat felhasználás után.


Egyéb díszítős cuccok: ebay, aliexpress (nagyon sok jó cucc van és jó áron, annyi, hogy 3 héttel kell számolni, mire megjön)


Anyagokat asztali futóhoz és székszoknya masnikat innen rendeltem: [link]


Főasztal háttér világításnak sima fehér ledes izzósort tettünk fel, amit karácsonykor az ablakra szoktunk (nem sorégő, hanem hálós, de a "vízesés" szerű is tökéletes)


A főasztal háttérállványt kb 10 000 ft-ért lehet bérelni, de mi egy fényképész ismerőstől kölcsönkértük az ő stúdióháttér állványát.

2015. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Almazöldhöz inkább ne rakjatok világosrózsaszínt, úgy fog kinézni a dekor, mint egy bazi nagy marcipán. A krémszín elegánsabb hozzá.


Konzervdobozt sztem simán be lehet szerezni ismerősöktől vagy saját kamrából is, biztos vannak elfekvő konzervek itt-ott, amit fel lehet használni ebédhez, vacsihoz, és akkor már meg is van a konzerv. De ha nincs, akkor ha vesztek is boltban, azt is fel tudjátok használni főzéshez, szóval nem akkora pénzkidobás.


Ha nagyon össze szeretnétek passzintani a vázákat, üvegeket, akkor én árösszehasonlítós oldalakon néznék először körbe, hogy milyen netes rendelési opciók vannak. Ha nem fontos, hogy ugyanolyanok legyenek, akkor adományboltokban érdemes megnézni.

2015. jún. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ :) végül akkor krém és zöld lesz.

#2: ugye ezt nem gondoltad komolyan???

2015. jún. 15. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem is jobb az alma a krém színnel :D

pl:

[link]


én befőttes üvegeket használnék vázának pici csipkével!

pl:

[link]

pinterest-en rengeteg ötlet van ;)

2015. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!