Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit jelent, mi mindenre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent, mi mindenre vonatkozik a házassági fogadalom szerinti "jóban, rosszban kitartás"?

Figyelt kérdés

A kérdés arra vonatkozik, mi az a rossz, amiben a fogadalom szerint kitartunk a párunk mellett, illetve mi az a rossz, amiben semmiképpen... Ha valami külső rossz történik (háború, ínség, stb), illetve ha belső, pl. a párkapcsolat maga válik rosszá.

(Nem tanácsokra vagyok kíváncsi, a kérdés elméleti jellegű, vagyis a fogadalommal kapcsolatos felfogásbeli különbségek érdekelnek)



2015. jún. 29. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Rosszra szerintem azt érti hogy veszekedés,szegénységre és ehez hasonlókra vonatkozik. Bár ha maga a kapcsolat rossz arra is de akkor nem lehetne elválni.
2015. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Joban-rosszban, gazdagsagban-szegenysegben, egeszsegben-betegsegben ... amig a halal el nem valaszt! Igy hangzik bovebb terjedelemben es tulajdonkeppen benne is van minden. Ez mindenre vonatkozik. Arra is, hogy a kapcsolat nem fog megromlani, hiszen kitartanak egymas mellett mindenaron.
2015. jún. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szamomra az elfogadhatlan rossz, az az kategoria, amikor engem szandekosan bant a hazastarsam. Az egy dolog, ha valamiben nem ertunk egyet es ezzel megbant. Az szerintem ugymond a velejaroja a kapcsolatoknak, hogy idonkent utkozik a velemeny, akarat es valaki megbantodik. De amikor szandekosan, folyamatosan bant, lelkileg terrorizal azzal a szandekkal, hogy rosszul erezzem magam, megsemmisuljek, vagy akar fizikailag, na azt mar nem. Azt semmilyen fogadalom miatt nem viselem el!
2015. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez, amit irsz az egyhazi esku szovegeben all(persze az anyakonyvvezetot is meg lehet kerni, hogy mondja ezt, de a polgari eskuvo alapvetoen nem errol szol). Nem altalanositok, de a (jo) vallasos nevelest kapott emberek teljesen mas ertek-es eszemerendszerrel rendelkeznek, igy maskepp ertelmezik ezt az eskut. Rosszban, mint emlitetted ehinseg, haboru esten elkpzelhettlennek tartanam, hogy elhagyjam, annal inkabb segitenem, egyutt atveszeve a szornyusegeket. A megromlott kapcsolat eseten meg(volt egy ilyen periodusunk a parommal sulyos munkahelyi problemai miatt), turelmesebb voltam, es bar neha nehez volt, de az, hogy erezte, hogy feltetel nelkul szeretem, meghallgatom, tanacsot adok neki, ha keri, idovel oda vezetett, hogy megnyugodott megnyilt es meg tudtuk beszelni a gondjait es kozosen megoldast talalunk ra. Ebbol tanultunk is: hamarbb eszre kell vennem a jeleket, valtozasokat. A ferjem a kommunikacios problemain enyhitett. Ez altal fejlodott a kapcsolatunk es kozelebb kerultunk egymahoz. En hiszek abban, hogy minden rossz es nehezseg tanit valamire, ha megfeleloen kezeljuk.
2015. jún. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Betegség, baleset, pénzügyi gondok ilyesmire vonatkozik.

Egymás elleni erőszakra nem.

2015. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A házastárs, vagy a gyermek fizikai vagy lelki bántalmazása az, ami számomra elfogadhatatlan.


Amire viszont az eskü vonatkozik, azt jól leírta a 2-es, és egyet is értek vele.

2015. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 curáku ***** válasza:
Mindenre vonatkozik. Nekem az egyetlen kivétel ez alól a lelki és fizikai terror, ahogy már előttem írták.
2015. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szuper válaszok, köszönöm szépen mindenkinek.

Alapvetően az érdekel, melyik az a kitüntetett pont (ha van ilyen) ahol a kapcsolatok elkezdenek tönkremenni, és mik a jellemző okok. A hit, vagy a szeretet hiánya, a kitartás, vagy a kihívás keresése, a vonzás, vagyis a kémia megváltozása, stb. Az új partner keresése a fogyasztói társadalom alapját képező megoldás (ha elromlik valami, akkor vegyünk egy újat, a régi megjavítása helyett).

Látszólag különbözőek a válások történetei, mégis ha jobban belegondolok, nagyon hasonló forgatókönyv szerint alakulnak, aminél csak a jéghegy csúcsa, amikor egy történetbe belép a bizonyos harmadik fél.


A kérdést azért tettem fel, mert nem tudom, hogy amikor ezt kimondják a házasságot kötők, tudják-e pontosan, hogy a fogadalom mire vonatkozik, vagyis mit jelent...


Még egyszer: Köszönet

2015. júl. 1. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!