Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Szüzességi fogadalom? Vallás?...

Szüzességi fogadalom? Vallás? Szerelem? Kitartás?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Jelenleg 21 éves a barátom. (8 hónapja vagyunk együtt). Nagyon szeretjük egymást, és testileg is vonzódunk egymáshoz. Én viszont meg szeretném tartani a szüzességem a nászéjszakáig. így neveltek a szüleim (ők is megtartották), meg katolikus vagyok, és úgy gondolom, hogy tartozok ezzel Istennek, meg a szüleimnek is. Másrészt, azért szeretném megtartani a szüzességem, mert csak annak a férfinak akarom teljesen odaadni magam, akivel egész életemben szeretkezem majd, egy felbontatlan ajándék akarok lenni számára, csak az övé. Most viszont nagyon vonzódom a barátom iránt, és dilemmában vagyok, hogy mi legyen a fogadalmammal. Félek, hogyha most beadom a derekam, akkor befellegzett a fogadalmamnak, másrészt viszont félek, hogy elveszítem amiatt, hogy annyi éven keresztül várnia kérne rám sex nélkül. Tudom, hogy ez a mai világban ritka, ő azt mondja elfogad igy, de nagyon kivánja már, ami természetes. Emiatt úgy érzem velem van a baj. Ha esetleg tudnám, hogy biztosan ő lesz a férjem, vagy házasság előtt állnánk, akkor talán odaadnám magam. De nagyon rossz ez a szituáció, folyamatosan őrlődök emiatt, mert tudom, hogy ez ilyen különcség a mai világban. Mi a véleményetek?

2014. márc. 15. 12:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
64%

Én biztosan nem várnám meg a házasságot barátod helyében. Ugyanakkor én nem is vagyok vallásos, és vallásos lánnyal nem is kezdenék.


23F

2014. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
49%
Vallásos lánnyal eleve nem jönnék össze, látszik hogy semmi önállóság nincs benned gondolkodás terén. Kíváncsi lennék ha anyádék nem nevelték volna beléd ezt a kamu baromságot, akkor is így vélekednél-e hogy te érzel valami erőt, ami miatt tartozol valakinek/valaminek. Hiszen a hit erről szól, ennyit a vallás hitelességéről. Másrészt meg lehet sz4r lesz a szex ami bőven tönkre tehet egy kapcsolatot, de ha te ilyen buta vagy akkor csináld, te szívod meg nem én :)
2014. márc. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
68%

Ha ez a meggyőződésed, akkor tarts ki a hited mellett. Elvégre te gondolkodsz így. Ha a barátod elfogad így, kivárja akkor ez a ti dolgotok. Viszont ha ő nem vallásos benne van a pakliban, hogy egy idő után megunja a dolgot. Próbálj meg kicsit engedni. Szopás, petting és társai. Az se jó, ha házasságig tiltott minden, és utána egyből belecsaptok a lecsóba.


Én is katolikus vagyok, de eszembe sem volt soha várni egy hónapnál többet. Ugyanis sajnos tényleg van olyan, hogy anatómiailag nem passzoltok, vagy az igényetek eltérő.

Tegyük fel, házasság után derül ki, hogy mondjuk te hetente többször szeretnél együtt lenni, neki pedig elég a havi egy. Vagy, nem érzed a srácot. Velem ilyen is előfordult.

Na, akkor mit csinálsz? Válsz?

2014. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos ezt anyukáék, nem említették a nevelésnél. :/
2014. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim válasza:
61%

én most fogok 3 évet várni egy lányra.

mert ős is megfogatta, hogy majd csak a nászéjszakán fogja elveszíteni.

és én várok rá.

ha a barátod igazán és tiszta és igaz szívből szeret....örökké várni fog rád.

én ere lányra nem 3-om...még 30 évet is várnék.


csak a szexista barmok írják azt, hogy "hát én biztosan nem várnék" na akkor ők menjenek ba****nak ku**at.


a szerelmet meg hagyják meg a szerelmesekre.

2014. márc. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem pedig tiszteletre méltó a mai világban a fogadalmad, főleg ha azt nézzük, hogy mennyi képmutató van a katolikusok közt. Arra biztatnálak, hogy állj ki mellette. Ezt mondom úgy, hogy nem vagyok katolikus, más a vallásom, de ezzel a dologgal egyet értek. És még ha biztos vagy benne, hogy Ő lesz a férjed, akkor is várj. Ha szeret, igenis vár.

Persze ezen az oldalon nem kell csodálkozni a legtöbb ember véleményén, de szerintem ha komolyan veszed a hited, ne befolyásoljon a véleményük.

Ha már megfogadtál valamit, igenis tartsd meg! (nem csak ebben a dologban!)

Ahogy a Biblia mondja: "a ti igenetek legyen igen, a nemetek pedig nem".

Vallási szempontból pedig milyen lenne az a gondolkodás, hogy "áá ezt úgyis megtehetem, Isten így is szeret, majd elmondok pár miatyánkot és oké!"?

Persze a Te életed és azt teszel amit akarsz, de átgondolnám a helyedben ebből a szempontból is.

2014. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 LazyJones ***** válasza:
81%
Hogy is van a mondás? A házasságok az égben köttetnek? Egy kapcsolatot nem az tesz kapcsolattá, és egy házasságot sem az tesz házassággá, hogy valaki azt mondja, hogy ok, egy pár vagytok. Ráadásul azt miért veszed egy percig is biztosra, hogy ha összeházasodtok, ő veled fog maradni életed végéig? Ha szétmentek, ugyanúgy szét fogtok menni házasság után is, mint ahogy szétmennétek házasság nélkül is. Szerintem hülyeség ezt annyira túlmisztifikálni, vallás ide vagy oda...
2014. márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
58%

#6: "Megfogatta", és még mi vagyunk a barmok. Kösz.


Egyszerűen csak nem akarok zsákbamacskát. Ki tudja, összeházasodok valakivel, és kiderülne, hogy egyáltalán nem jó a szex. Abból bizony válás lesz.

2014. márc. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
27%
Vicc hogy egyesek itt milyen tündérmesékben élnek :)
2014. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
66%
Nem szeretem, amikor valaki elkezd szart dobálni arra, aki másképp gondolkodik. Ő is gondolkodik, akkor azzal senkinek sem tesz semmi kárt. Álljon ki az elvei mellett. De ettől még a másik felet sem kell ostobázni, mert nem vár.
2014. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!