Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha csak két tanúval megyünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha csak két tanúval megyünk az anyakönyvvezetőhöz egy abszolút minden mentes esküvőre akkor kötelező a gyűrűhúzás vagy az is kihagyható?

Figyelt kérdés

2015. júl. 9. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Hát az azért kell. A gyürű az örökké jelképe. De ne aggódj nem fog addig tartani.
2015. júl. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem kotelezo.
2015. júl. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
másodiknak köszönöm, elsőnek csak félig...
2015. júl. 9. 15:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Jo elso, szetntem is tettenet, huvos, szemelytelen, de nem mindenki vagyik hercegnos ruhara es hintora.
2015. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Tőlünk meg is kérdezte az anyakönyvvezető, hogy legyen-e.
2015. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Kihagyható, a tanúk viszont ne hagyják otthon a személyiket, lakcímkártyákat.


Hétköznap volt az esküvőnk az anyakönyvi hivatalban, gyakorlatilag kéttanúsan, 10 perc alatt történt. Felvettem rá egy fehér nyári ruhát, meg volt egy pici csokrom, férjem pedig az öltönyét. Úgy volt, nem lesz gyűrűhúzás, végül mégis lett, de nem az a rész maradt meg, hanem az egész napról a benyomás, életem egyik legszebb napja volt, nem volt nagy ruha, meg közönség hozzá, mégsem volt sem személytelen, sem hűvös, épp ellenkezőleg, nagyon meghitt volt, tudtunk egymásra figyelni. Utána beültünk spontán enni egy étterembe, az is nagyon jó volt.


Később volt templomink, amit a barátokkal és a családdal közösen ünnepeltünk, az is szép volt, de teljesen más. Mondjuk én mindig titkos, kis fős esküvőre vágytam:)

2015. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell, jogilag elég, hogy szóban kinyilvánítjátok a házasodási szándékot, aztán aláírjátok a tanúkkal is és kész. A többi csak körítés.
2015. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A nagyközönség, lagzi előtti házasságkötésnél se kötelező a gyűrű, csak a rokonságnak szüksége van rá. Az elmúlt években tartott esküvőkből a 7-ből 3-ról tudom, hogy kölcsöngyűrűt használtak, mert az egyik pár pont anyuéktól kérte kölcsön. :) Az anyakönyvvezetőnél felhúzták, templomban szintén, majd a lagzi végén anyuéknak visszaadták, mivel egyikük se hordhat a munkája miatt gyűrűt és úgy voltak vele, sose hordtak, nem is szeretik, akkor tök felesleges pénzkidobás. A rokonságból amúgy se hordják sokan, csak anno megvették és ott van az ékszeresdobozban elrakva (mint pl az anyuéké is.. :D)
2015. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mi a fene ***** válasza:
nem kötelező, semmi sem kötelező,csak az egybehangzó "igen" kijelentés,minden kényszertől mentesen.az aláirás se, mostmár meg főleg nem , mivel anyakönyv sincs,jelképesen kell egy diszes lapot aláirni, ez csak formaság.Az aktő. rögzit mindent elektronikusan.
2015. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm a válaszokat :)

amúgy nálunk csak a szükség nagy úr alapon van az egyszerűsítés, nagyot én sem akarok, de mondjuk legalább rendesen felöltözni vagy egy szál virág jó lenne, de a vőlegényem nem szeretné, sőt a virág azt hiszem eszébe sem jutott xd

mindegy, akkor ezt is kihagyjuk belőle aztán csak odaadom neki, mert ez viszont nekem fontos

ha már pólóban meg farmerben leszünk xddd

2015. aug. 9. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!