Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti ugyanannyit adnátok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ugyanannyit adnátok egy túlsporolt esküvőn, mint egy olyanon ahol szintén nehezebbek körülmények, de minden tőlük telhetőt megtettek?

Figyelt kérdés

Egy jó barátról van szó.


Az a helyzet, hogy azt látjuk mindent túlspórolnak...

Olyannyira, hogy még az ételt is, (nem lesz köret pl. csak kenyér) és hasonlók.

És bár tényleg nincs végtelen sok pénzük az esküvőre, de többet is kitudnának hozni belőle. (Nem értem miért kell 168 fős esküvő, ha ennyire nincs..)

Minél többet szeretnének "maguknak" ezért nem akarják az utolsó fillérüket is rákölteni.

Én javasoltam több más opciót, de nem fogadták meg a tanácsaimat, amivel semmi bajom nincs.

De...

Én se vagyok eleresztve, ellenben korábban úgy terveztem amennyit tudok, adok.

De sajnos ezek a körülmények elvették a kedvemet, mert a házasulandóknál nem látom ezt a lelkesedést.

Én is mondhatom, hogy kell a pénz a kocsira, mert gyűjtök rá... Meg sok minden másra...


Szóval szerintetek adnom "kellene" ugyanannyit, mint egy sokkal nagyobb költségvetésű lagzin?


A költségvetés MAX 5000ft/fő.


Mit gondoltok?


2015. júl. 11. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Nekem fura mindkét hozzáállás. Ha nincs elég pénzem, akkor nem hívok meg 168 embert, hogy aztán kenyeret tálaljak eléjük.

De az is fura, hogy egy közeli jó barátnak ahhoz mérten adjak valamit, hogy ő mennyire tesz ki magáért. Nálam ez a két dolog nem függ össze.

2015. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Teljesen értem. Ha tárgyilagosan állnék hozzá nekem se.

Csak kis túlzással néhány döntésüket személyes sértésként élem meg... Mármint a násznéphez való hozzáállásukat.


Egyébként csal belegondoltam abba, hogy ők vajon hogy állnának az én esküvőmhöz.

Nyilván nekik akkor is másra jobban kéne a pénz.

És most nem arról beszélek ha ők nem tudnak adni akkor én se.

Egyszerűen csak nagyon nem tetszik a hozzáállás...

És talán most telt be a pohár, ezért is tűnok "rossz barátnak". De valahol ki kell jönnie a feszkónak...

2015. júl. 11. 21:58
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gázosnak érezném, én kimenteném magam, vagy csak a szertartásra mennék el. Megspórolnám nekik az 5000Ft-ot :/.
2015. júl. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mi alapján kell valamit "spórolósnak" titulálni. Ha én pl. bográcsolást tervezek, akkor az csak azért lehet, mert csóró vagyok és nem azért mert mondjuk én ilyet szeretnék? Szerintem nem illõ dolog másnak a zsebében turkálni..
2015. júl. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jól van az, hogy valaki így belefolyik az esküvőszervezésbe, hogy tudja, hogy pontosan hányan lesznek, és mennyit költenek egy-egy vendégre (268 fő, nem 165 és nem 170, hanem pontosan 168...)


Nem azt fizeted meg a nászajándékkal, hogy adtak neked egy este enni, hanem ajándékot adsz valakinek, aki fontos neked, akit szeretsz. Adj annyit, amennyit jónak látsz.

2015. júl. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Hat ez eleg fura... Nekunk heteken belul lesz az eskuvonk. Mi is igyekszunk sporolni, amennyire csak lehet, de nem kajan es nem zenen, nem olyan dolgokon, amelyekben a vendegek huzzak a rovidebbet! nem is ertem, mit varnak ok ettol. 168 fonek kenyeret akarnak adni? Nevetseges! Szerintem nagyon sokan nem is fognak elmenni. Mellesleg nekem valahol az a velemenyem, hogy ok keresni szeretnenek ezen az eskuvon. Meghivnak egy rakas embert, akik majd nyilvan hozzak a penzt a kenyerert cserebe. Szanalmas. Ne is menj el!
2015. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy nekem is az a véleményem, hogy "keresni akarnak az esküvőn".

Ugyanis mondák nekik, hogy lehetne a költségvetést azzal bővíteni, hogy az utó finanszírozós dolgokat, majd az összejött pénzből kifizetni.

De persze szó se lehet róla...


És egyébként azért "folyok bele ennyire a szervezésbe" mert a barátoknak "adták ki a feladatokat".

Én pl.: a süti felelős vagyok.

Az lesz a süti amit a barátok megsütnek, meg amit esetleg hoznak.


Én nagyon kíváncsi leszek...

2015. júl. 12. 16:44
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha te viszed 168 főre a sütit, akkor pénzt már nem kell.
2015. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én tartom számon, hogy ki milyet visz, de persze viszek én is. :)

De nyilván nem ennyi főre...

2015. júl. 12. 17:22
 10/16 anonim ***** válasza:

Én annyit adok, amennyi nekem belefér, illetve amilyen viszonyban vagyok a házasulókkal. Értelemszerűen, testvérnek jóval többet adok (és nem csak pénzben), mint a harmadik unokatestvérnek.


Off. vendégként honnan látod előre, hogy mi lesz az étel?

2015. júl. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!