Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 1 héttel az esküvő előtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 héttel az esküvő előtt mondja le a részvételt? Erre mit mondjak?

Figyelt kérdés

Unokatesóm és a családja. 3 felnőtt és egy gyerek. Az étteremben már fixáltam a létszámot, a székszoknyákat megrendeltem az "eredeti" létszámnak megfelelően.

És most rám ír, hogy ők nem jönnek.

Frappáns, sem nem túl bántó, de nem teljesen megértő választ szeretnék írni, hogy érezze, hogy nem babra megy a játék.


2015. aug. 8. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Vannak ilyenek, nincs, akit meghívhatnál helyettük? Egyébként közbejöhetett olyan dolog, ami miatt nem tudtak előre szólni, mennyire vagytok közeli kapcsolatban, hogy tudhass ilyeneket?

Nekem van egy unokatesóm, aki pár héttel korábban szólt nekünk, hogy úgy egyébként esküvője lesz, és megyünk-e. Nekem már fix programom volt, amit már nem is tudtam volna átszervezni, nem mintha elmentem volna, mert nem vagyok vele jóban, amióta megpróbált kihasználni és többször is szó nélkül odapofátlankodott hozzánk, apám és öcsém illemből elmentek.

2015. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk egy baráti család az esküvő reggelén közölte, hogy nem jön, mert az asszony meggondolta magát, mégsincs kedve. :/ Lenyeltük a békát, de azóta sem hívtuk őket sehova.

Az sem mindegy, hogy miért mondták vissza. Nem lehet, hogy valami nyomós indokuk van rá, hirtelen közbejött valami?

2015. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Egy héttel az esküvő előtt még módosítani lehet a létszámot az étteremben. Tedd azt, vagy hívj meg helyettük másokat.
2015. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Még valami, rokoni körben történt az eset. Egyik unokatesóméknak majdnem utolsó pillanatban kellett módosítaniuk az esküvőjük időpontját, mivel kaptak egy ronda fertőzést, ami miatt nagyon lebetegedtek mindketten, és még kórházba is kerültek. Már minden megvolt, és így kellett az egészet átszervezni. Ilyenekre nem tudsz előre felkészülni.
2015. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon közelinek nem mondanám a kapcsolatot, de azért elég jóban vagyunk. Szerintem, ha olyan esemény történt volna, azt megírta volna. De csak annyit kaptam, hogy "sajnos nem tudunk menni, közbeszólt az élet".

1 héttel az esküvő előtt nem hiszem, hogy jól veszi ki magát, ha hívok valaki mást. Sem én nem érezném jól magam, hogy csak most és muszájból hívom az illetőt, illetve ez hogyan venné ki magát a másik oldalon...

Hétfőn lesz egy utolsó egyeztetés az étteremben, talán még le tudom mondani az ételüket, bár nem vagyok benne biztos, mert 2 héttel ezelőtti időpontban kellett leadni. Gondolom, a beszerzés miatt.

2015. aug. 8. 12:37
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Valószínű azért írt így, mert nem akarta az orrodra kötni. Nm kizárt, hogy komoly családi problémáról van szó, amit nem akart veled megosztani. Ezen nem kell fennakadni.


Arra meg fel kell készülni, hogy az utolsó pillanatban mondják le.. akár úgy is, hogy nem is szólnak, csak nem mennek el. Vagy utolsó este szólnak, hogy betegség, ez az amaz, nem tudnak menni.

2015. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Annyit írnék vissza neki, hogy "Köszönöm a jelzést, remélem minden rendben van. Üdv."


Meg egyéb megszólítás, elköszönés..


Most neked jobb lesz, ha haragszol, vagy lelkiismeret furdalást okozol? Mi van ha meghalt valakijük, akiről nem tudsz és épp amiatt?


Ne legyél bunkó, csak normális hangnemben írd vissza, hogy köszönöd, hogy jelezték.

2015. aug. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Biztos nyomós okuk volt rá, én sem kötök mindent mások orrára, akkor sem, ha unokatestvér vagy közelebbi. Ne legyél velük bunkó. Köszönd meg, hogy szólt, ennyi. A székszoknyákon semmi nem fog múlni, a menü miatt ne aggódj. Ha van nagyobb étkű vendég, majd megeszi repetában, a maradékot meg általában úgyis elcsomagolják, amit lehet, van, hogy még a teljes létszámmal sem fogy el (olyan esküvőről még nem hallottam, ahol éhen maradtak, illetve nem maradt semmi a végére). :-)
2015. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem a vőlegény teszi ezt, akkor szerintem nincs ebből semmi tragédia. A kaját le tudod mondani, az étterem nem fog három főn problémázni, a székszoknya meg mondjuk ezer forint, az csak nem vág földhöz.
2015. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy elmennék már egy jó lagziba...ahhhj
2015. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!