Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Volt itt valakinek ökumenikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt itt valakinek ökumenikus esküvője? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Leírnátok a tapasztalataitokat?Hogy zajlott az esketés? Melyik fél templomában lett megtartva? Illetve melyik valláshoz tartoztál te és a párod? Elfogadtad a párod vallását vagy nem sikerült? A gyerek keresztelése hogyan zajlik különböző vallású párok esetében?

2015. aug. 10. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
felénk az szokott lenni h mindkét templomban megesküdnek+közösen a városházán. ha 2 gyerek van, akk egyik ilyen a másik meg amolyan vallású lesz.
2015. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt esküvőm, de voltam már ilyen esküvőn. Ott a vőlegény volt katolikus, a lány református és a református templomban volt, de ott volt a katolikus pap is.

Igazából volt benne katolikus elem is és református is, arra emlékszem, hogy az eskütételnél mindenki csak a saját vallása szerintit mondta.

A keresztelés megegyezés kérdése: régen szokás volt, hogy a fiúk az apjuk vallását, a lányok az anyjukét kapják, de én ismerek olyan családot, ahol szintén vegyesházasság van, az anya katolikus, de mindkét lány református lett, mert erősebb volt az az oldal.

2015. aug. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem ökomenikus volt (nem vállalták), két templomban nem akartuk, mert nem akartunk két helyen kétfélét ígérni...


De a főesperes, aki összeadott szívhezszóló, személyes szertartást tartott, mindenben követve azt, hogy engem, mint református felet ne bántson. pld. megkérdezte h a térdeplős résznél térdelni vagy állni szeretnénk, nem kellett megcsókoljam a keresztet stb. Csodás volt, ma sem tenném másként.


egy hete volt az esküvőnk

2015. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekünk ökumenikus volt, katolikus templomban. Férjem katolikus, én evangélikus. Az énekek az Új énekből voltak. Az evangélikus lelkész mindkettőnk régi közös barátja volt, ezáltal nagyon szép és személyes volt a szertartás. A gyerekek katolikusok lesznek, de felénk többféle szokás is van. Vagy az apa vallására keresztelik a gyerekeket, vagy a lányokat anyáéra, fiúkat apáéra.


Barátaink mesélték, hogy öreg nénik akik, csak bejöttek meglesni az esküvőt, összesúgtak, hogy ők ilyet még nem is láttak...két pap egyszerre...nem is egyforma a ruhájuk...meg még gitár is :D De hát hívatlan vendég ne panaszkodjon :D

2015. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem kifejezetten ökumenikus volt, de kicsit "vegyes". Párom baptista, én nem vagyok megkeresztelve/bemerítve - emiatt baptisták nem akartak minket összeadni. Így kerestünk egy olyan alternatívát, ahol nem kell csak ezért megkeresztelkednem. Végül evangélikus templomban esküdtünk, ahol a lelkész elfogadta a párom vallását is, és azt is hogy én még nem választottam vallást.
2015. aug. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!