Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Én evangélikus vagyok, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én evangélikus vagyok, a barátom pedig katolikus. Az esküvöt tarthatnánk katolikus templomban? (de úgy hogy nekem ne kelljen átvenni a b. tom vallását? )

Figyelt kérdés
2008. szept. 8. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Amennyiben hozzá járul a leendő vőlegény az ökumenikus esküvőhöz és találtok hozzá megfelelő templomot papot,lelkészt. Így lehetséges.
2008. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Ja de még csak a barátod. Akkor várd meg,hogy megkérje a kezed és eljegyezzen. Aztán törheted ezen a fejed.
2008. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked tenned kell egy nyilatkozatot,hogy a közös gyermekeiteket katolikus vallásúan fogjátok felnevelni.A barátodnak pedig elsőáldozónak és bérmálkozónak kellett lennie.Ha ez megvan,nincs akadálya.
2008. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Találtam neked egy linket is,ahol ezek le vannak írva részletesen.
2008. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
[link] és most már beillesztenem is sikerült:)
2008. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Amennyiben a pár egyik tagja nem katolikus, és katolikus templomban szeretnének házasodni, a más vallású félnek "tanfolyamra", órákra kell járnia a paphoz, hogy megismerjék a katolikus vallást.

Legalábbis a tesóimnál ez így volt.

Én kiábrándultam a katolikus vallásból, mert hiába vagyok megbérmálva, nem lehettem az unokahugom bérmaanyja, mert nem volt temlomi esküvőnk. hmm :-/

2008. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
Úgy ahogy van hülyeség a katolikus vallás, minden dogmájával!
2008. szept. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nem kell átvenned a párod vallásást, de mivel kat. templomban esküsztök, ez jelzi, hogy a leendő családotoknak katolikus vallást terveztek, így a gyerekek kat. vallásra jutása lesz a katolikus fél feladata, ezt neki írásban is jeleznie kell.
2008. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!