Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mik az előnyök és hátrányok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik az előnyök és hátrányok, ha varratom, illetve ha készen vásárolom/bérelem a menyasszonyi ruhát?

Figyelt kérdés

2015. nov. 3. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Varratod:


Elõny: 100%-ig a te igényeidhez fog igazodni a ruha. Tudsz rajta variálni sõtt ha ügyes vagy praktikussá teheted.


Hátrány: Drágább lehet mintha vennéd, bár ez attol függ hol csináltatod.


Ha veszed:

Elõny: Nem Kell bajlódnod a ruha folytonos próbálgatásával, van egy fix ára és garantált a minõség.

Hátrány: Az nem lesz 100%ig tökéletesen azonos az elképzeléseiddel, nehezen vagy egyáltalán nem variálható. Ha mégis sokkal többe kerül alakítani rajta mintha varratnád.

18/L

2015. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
ha varratod, akkor elteheted emlékbe. a kor előrehaladtával átalakul a tested 10-20 év múlva nem férsz bele. sőt van esély rá, hogy tárolod a szekrényben és ennek ellenére is meg fog sárgulni. én a bérelést látom előnyösebbnek. kiválasztod, esetleg rádigazítja a kölcsönzős, ha szükséges, és a lagzi után nincs vele tovább gond. nem fog megsárgulni, nem kell őrizgetni stb. csak visszavinni és kész.
2015. nov. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Legjobb ha öreganyád meg a klubtársai megvarrják neked barterba.
2015. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még érdekelne az is, hogy (esetleg tapasztalatok alapján) melyiket érdemes választani, már ami a hazai választékot, minőséget illeti?
2015. nov. 3. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos nekem a magyar kölcsönzők minősége eléggé alacsony, a ruhák minőségére gondolok. Ahol jó volt a minőség horribilis volt az ár. Én ezért fogom varratni, több lesz, mint az olcsó bérlés, de nem lesz annyi, mint a drága bérlés. A ruha egyszerű, nem foglal majd helyet. Egyszerű és időtálló lesz, nem cél a divatosság. Ha majd valaki fel akarja venni megtehetni, ha nem úgy is jó. Én is örülnék, ha meg lenne egy családi ruha, ami egyszerű és jó minőségi. Én simán abban lennék menyasszony, de sajnos nincs, mert anya is bérelte.
2015. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ruha varratás:

előnyök:

- egyedi

- anyagot, fazont, díszítést te választhatod meg

- rád lesz szabva

- biztosan te vagy az első tulajdonosa

- eladhatod/megtarthatod

hátrány:

- jó varrónő kell hozzá, különben köszönő viszonyban sem lesz az elképzeléseddel

- az anyagköltség mellé a varrónőnek is lesz egy tetemes költsége, mert sokat kell vele dolgoznia

- ki kell tisztítani viselés után és úgy teheted el/adhatod el - tisztítás költsége

- tárolás az esküvő előtt/után


Készen vásárlás:

előny:

- látod a ruhát, fel tudod próbálni, nem zsákbamacska

- eladhatod/megtarthatod

hátrány:

- 90%, hogy magadra kell igazítani, különben hosszú/rövid, lecsúszik, eláll, szűk, stb. ennek is költsége van

- ki kell tisztítani viselés után és úgy teheted el/adhatod el - tisztítás költsége

- tárolás az esküvő előtt/után

- nem biztos, hogy te vagy az első tulajdonosa, vagy ha igen, akkor drágább


Bérlés:

előny:

- látod a ruhát, fel tudod próbálni, nem zsákbamacska

- nem kell a tárolására gondolnod, esküvő előtt pár nappal elhozod, utána visszaviszed

- nem kell külön varrónő, tisztító, stb. minden az árban van

hátrány:

- baromi drága (vidéken ki lehet fogni 30-40 000 ft-ért bérlést, de inkább 90 000 ft-tól kezdődnek a városokban)

(- nem tarthatod meg - ha ez szempont)

- biztosan nem te vagy az első tulajdonosa, vagy ha igen, akkor felárat kell érte fizetni.


Én szalonból vásároltam a ruhámat kiárusításon. Nagyon tetszett a ruha, fele annyiba vettem, mint amennyiért máshol bérelhettem volna, viszont kellett a varrónő az igazításhoz és most kerülgetem a lakásban :)

2015. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Haverom szüleinek van esküvőiruha üzletük, de tilos a reklám :(
2015. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Én varrattam, mert több barátnőm pórul járt a kölcsönzéssel, nem alakították pontosan rá, vagy hibásan adták ki (le volt szakadva róla alul több rétek, elkezdett foszlani az előzőnél a gyöngyözés, amit nem vettek észre és reggel a nagy napon a zsákból kibontva jött a döbbenet, kiállt belőle a merevítés és beleállt a csajba, aki vérezni kezdett, péntek este 8kor a szalonban várta a varrónőt, hogy helyrehozza, amit elcseszett, ..., ...). Mindegyikük 120ezer fölött költött a ruhára és "normális" helyekről béreltek, de ott is előfordulnak hibák. Ennek ellenére a kölcsönzőset előre látod, tudod hogy fog állni, fix az ára. Ha varratod, egy kicsit izgulhatsz, hogy olyan lesz-e a végeredmény, mint ahogy szeretnéd.

Én varrattam nem túl olcsón, nem bántam meg.

2015. nov. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha varratod, nem biztos hogy tényleg olyan a szabása ami jól áll (persze ha előtte felpróbálsz több ruhát és csinálsz fotót, ennek le lehet csökkenteni a valószínűségét).
2015. nov. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!