Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki fizeti az esküvő és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizeti az esküvő és a lagzi költségeit? Az örömszülők vagy a jegyespár?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélés kérdése. Úgy tudom, a hagyomány szerint a szülők fizetik, de ha nem ajánlják fel, akkor a jegyespár, pláne, ha nagyon költséges igények vannak.
2010. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez az örömszülőktől és a jegyespártól függ.

Hagyományosan az örömszülők, de ma már sokszor nem futja nekik erre és ekkor a jegyespár. Vagy egyszerűen a jegyespár el se várja ezt és akkor ismét a jegyespár.

2010. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az örömszülők akarják fizetni, akkor nyilván fel fogják ezt ajánlani. Ha maguktól nem ajánlják, én biztosan nem kérném.
2010. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
És esetleg közösen nem lehet hogy a mind2 szülő pár
2010. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Régen a szülők fizették az esküvőt, ez volt a szokás. De manapság a legtöbb szülőnek nincs erre pénze, ki sem látszik a hitelekből. Manapság inkább a gyerekek szokták fizetni a saját esküvőjüket. Különösen akkor, ha költséges igények vannak, én nem is várnám el a szülőktől, hogy fizessenek.
2010. márc. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a szertartás volt fontos,nem a nagy felhajtás.Feleslegesnek tartottunk százezreket kidobni,hogy a vendégek egyenek-igyanak.Arról nem is beszélve,hogy sok embertől hallottam,hogy nem szívesen mennek lakodalomba,mert nincs pénzük az ajándékra.Egy vacsora nem ér meg nekik 10-20 ezer forintot,de el kell menniük,hogy a tisztelt pár ne sértődjön meg.

Ezt akartuj elkerülni.A polgári esküvőn csak mi voltunk a két tan uval,a templomban menyasszonyi ruhában voltam.A rokonok,barátok,ismerősök meghívót kaptak a szertartásra.Az esküvő után fogadtuk a gratulációkat,és elmentünk azonnal az egyik tanu mátrai nyaralójába egy hétre.

Ezt a döntést nem bántuk meg,akkor sem,hogy volt aki sóhernek nevezett érte.

2010. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én most a napokban tudtam meg, hogy ezt az örömszülők szokták fizetni, én ezt nem tudtam. Épp itthon beszélgettünk róla, hogy mekkora kiadással jár egy esküvő, akármekkora is, erre rámszóltak, hogy mit aggodalmaskodok ilyeneken, ezt nekik (szülők) illik fizetni és így is lesz. Csak téma szinten merült fel, mert én még nem megyek férjhez, párom sincs, de a családomban volt egy elég nagy esküvő, és azt számoltam, hogy ha én is ilyet akarok majd, akkor mennyi ideig kell rá spórolnom. Ettől függetlenül én sosem várnám ezt el. Nem egy 5000 Ft-os táskáról van szó, hanem ez egy kemény kiadás.
2010. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak: ha a szüleid felajánlják, fogadd majd el, hiszen ezt a segítséget ők is megkapták anno a saját szüleiktől. Ezzel szokás útra engedni a gyereket, ezzel a hozzájárulással. Hiszen az örömszülők állják a költségeket, a bevétel pedig az ifjú páré.
2010. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Persze ha felajánlják elfogadom, biztosan fel fogják ajánlani, csak engem annyira hidegzuhanyként érintett a dolog, fogalmam sem volt róla, hogy ezt ők szokták állni :) Elfogadom, de ha nem ajánlják majd fel akkor sem lesz harag :)
2010. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nálunk mi -az ifjú pár- fizettük, így kevésbé szólt bele a család.


tesóméknál felét a fiatalok, 1/4-ét az egyik szülők, 1/4-ét a másik szülők.

2010. márc. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!