Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan szerveznek meg egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szerveznek meg egy lakodalmas osszejovetelt az etteremben?

Figyelt kérdés
Masik kerdesem, hogyan tortenik a lagzi befejeztevel a fizetes, hogyan szamoljak ki ha egyik feltol tobben, masik csalafdtol sokkal kevesebben vannak?
2016. jan. 4. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivan?
2016. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha már tudjátok a meghívandók számát, elmentek a kiszemelt étterembe, leegyeztetitek a dátumot, és kértek árajánlatot. Előny, ha nagyjából tudjátok, milyen kajákat szeretnétek, ha van extra igény, azt is egyeztetni kell. Díszítést, zenét sok étterem tud ajánlani, ahol rendszeresen tartanak rendezvényeket, vagy ti intézitek.

A fizetés családonként más, nálunk a vendégek számának arányában fizettek az örömszülők, zenekart mi szerveztünk és fizettük a férjemmel.

2016. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1-es, örülök hogy nem csak én nem értem :D
2016. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Olvasd el megegyszer s megerted. Amugy egy etteremben levo lakodalmas partirol irtam.
2016. jan. 4. 22:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Általában a két család a saját vendégei után fizet. Ha a menyasszonynak 20 fő van, akit megvszeretne hívni, a vőlegénynek meg 40, akkor a vőlegény (vagy családja) fizet 40 főre, a menyasszonyék pedig 20-ra. Általában. De megegyezés alapján működik.
2016. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Ja, hogy még van olyan család ahol a szülők fizetik az esküvőt? Hát mi megkaptuk a számlát a lagzi után reggel és kifizettük közösen a férjemmel
2016. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a 2. valaszolo valaszat. Koszonom, mert igy akkor mar ertem, hogy a vendegek szamanak aranyaban szamoljak ki az egyik es masik fel reszet. Igen, ezt akartam tudni.
2016. jan. 4. 22:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez tényleg olyan dolog amire csak a gyakorikérdések ad megbízható választ..
2016. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os, igen, nálunk így volt. Legfőképp azért, mert nem akartunk nagy lagzit, a rokonság meg igen, és ez a kompromisszum született.:-) Én fölöslegesnek tartom olyanokkal lakodalmazni, akiket évente egyszer látok, akinek erre van igénye, fizesse ki.
2016. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Bementek az étterembe, megkérditek a kiszemelt napra van-e foglalásuk, és hogy egyáltalán elfértek-e annyian, ahányan lesztek (mondasz egy számot, amit már előzőleg otthon kiszámoltál, magadat meg a fotóst se felejtsd ki a létszámból).

Ha minden stimmel, akkor kiválasztod milyen kaját akarsz, italcsomagot kérsz.

Lakodalom másnapján bemegy az apukád meg az apósod, megkérdik az üzletvezetőt mennyi volt az összköltség, aztán elosztják arányosan egymás közt.

Nem akarok, bunkózni, de a kérdés annyira szánalmas, hogy azt hiszem ebben az esetben a "gyengébbek kedvéért" a méradó, ezért matekpéldával is illusztrálom:

Vagytok a lagziban 189-en. Ebből a te vendégeid száma 34, a párodé 152, a maradék 3 ember meg a fotós-vidós-vőfély. Az üzletvezető azt mondja a dínomdánom végösszege 2 365 478 Ft volt. Ekkor apukád előveszi a pénztárcáját, és leperkál 2 365 478 /189 * 35,5 et (444 310 forintot). Apósod is előveszi a pénztárcáját, ő letesz az asztalra 2 365 478 /189 *153,5 -et (1 921 170 forintot)

2016. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!