Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő-anélkül, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő-anélkül, hogy hívők lennénk? Gáz, ha én nem szeretnék? De a párom igen?

Figyelt kérdés

megkeresztelve se vagyok. valamint a későbbi éveim során sem jártam templomban(kivéve esküvők,keresztelők).azt hittem felnőtt koromban majd jobb lesz. de nem. halálra unom magam a templomban. képmutatásnak tartanám,hogy templomi esküvőnk is legyen. de a párom szeretne.

mi lehetne a megoldás?kinek kéne engedni?


2016. febr. 8. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, ha nem szeretnél, de ha a párodnak ez igazán fontos, nem a "külsőségek", hanem a lelki plusz miatt, amit ez ad neki, akkor mégis érdemes megfontolnod.

Beszélgessetek róla.

Attól függ, mi az erősebb: az ő igénye arra, hogy legyen vagy a te igényed arra, hogy ne legyen.

2016. febr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem tudom,hogy neki miért fontos. van amikor azt mondja,hogy mert így szokás, filmekben meg rokonságban is szokott templomi lenni.

máskor meg azt mondja,hogy mi van,hogyha mégis van Isten?

voltunk már együtt templomban és ő is halálra unta magát a misén. a végén kínunkban már a nevetést fojtottuk vissza. most ebből lehet az jön le,hogy gyerekesek vagyunk. de szerintem inkább csak nem hívők.

én csak nyűgnek érezném a templomi esküvőt. nyilván még átbeszéljük. ha nagyon szeretné elfogadom.

2016. febr. 8. 17:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudjátok, hogy a templomi esküvővel együtt jár a jegyesoktatás is?
2016. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha Neki fontos, akkor én megtenném. Persze ezt úgy írom, hogy én vallásos vagyok, így nem tudom teljesen beleképzelni magam a helyedbe. Ez egy szentség, fontos dolog, én nem tudtam volna lemondani róla. 20 perc, ha nem kértek misét. Ha Te nem vágysz rá, de miatta megteszed, akkor is érvényes lesz az esküvő, mivel az érvényességhez elég, ha csak az egyik fél komolyan veszi. Szóval nem kell megjátszanod magad, csak olyan papot kell találni, aki nem akad fenn ezen és nem veszi túl komolyan a jegyesoktatást. Sok laza papot ismerek a lakóhelyem környékén, 3 alkalommal találkoznak, megisznak valahol egy kávét/teát, beszélgetnek a házasságról és annyi.

Ha csak arról van szó, hogy halálra unod magad, akkor nem nagy dolog az a 20 perc, ha viszont ellenszenves az egész, az teljesen más tészta, akkor sokkal inkább el kéne gondolkodni más megoldáson.

Ha a párod nem azért ragaszkodik hozzá, mert vallásos, csak azért, mert a "fullos csomag kell", akkor meg mobilpap.hu. Ha jól tudom, akkor egy kiugrott lelkész csinálja, eddig csak jót hallottam Róla, szabad téren is tart szertartást, amire a legtöbb katolikus pap nem rávehető, nem tart jegyesoktatást, csak ha valaki igényli is.

Remélem, hasznos volt a válaszom. :)

2016. febr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha te egyáltalán nem szeretnéd, ő meg csak a "szokás" meg a "filmek" miatt, akkor tényleg képmutatás lenne. Ráadásul úgy tudom, ha nem vagy megkeresztelve, akkor előbb meg is kellene keresztelkedned, ami (mivel misét említettél) a katolikusoknál, ha jól tudom, elég hosszúra tud nyúlni.
2016. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
A templomoknak és templomi esküvőnek semmi köze istenhez!
2016. febr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a "filmek" miatt akar a párod esküvőt, akkor valóban képmutatás. Ha a lelki tartalom miatt, akkor nem az, még akkor sem, ha te nem vagy hívő.

Egy templomi esküvő kb. 20 perc, nem kötelező szentmisével kérni. Szerintem ez nem olyan sok idő, amit egy nem hívő nem bírna ki a jövendőbeli házastársa kedvéért.

2016. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A párod meg se tudja mondani, hogy miért is fontos neki ez, szóval igazából csak azért akarja, mert szép meg a filmekben is így van. Na igen, ez képmutatás.


5 évesen voltam egy templomi esküvőn, gyönyörű volt (valószínű a menyasszonyra emlékeztem, az a borzalmas szöveg elkerülte a figyelmemet) és arról ábrándoztam, hogy majd nekem is templomi lesz. Aztán nagyjából 20 éves lehetettem, mikor újra mentem egy templomi esküvőre és azon kaptam magam, hogy te jó ég, mi a francért akartam én valaha templomit. Nyilván azért mert 5 évesen csak a gyönyörű menyasszonyt láttam meg..


Aki nem érzi, hogy nem hívőként képmutatás..hát..na mindegy.


Tesóméknak is volt egyébként, ott a sógorom hívő, minden vasárnap templom, tartja a böjtöt, stb.. Tesóm meg még megkeresztelve sincs. Szerencsére jó fej papot fogtak ki, és tesómnak semmit nem kellett csinálnia pluszba (keresztelkedés, bérmálkozás, stb..), és így megtartották a templomit a sógorom miatt, de ha tesómnak végig kellett volna menni ezen a hercehurcán, akkor biztos nem lett volna ilyen esküvő, mert még sógorom is képmutatásnak érezte volna.


Így ez rendben volt. Megfogadták, hogy a születendő gyerekeiket sógorom hite szerint nevelik és ez alapvetően így is lesz.


Szerintem beszélned kéne vele, és elmagyarázni, hogy ez az egész képmutatás..azért mert a filmekben így szokás, még egyáltalán nem ez a szokás.

2016. febr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!