Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kettős állampolgár házasodása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kettős állampolgár házasodása esetén le kell fordítani az anyakönyvi kivonatot?

Figyelt kérdés
A párom román-magyar állampolgár, van magyar személyije és itt szeretnék házasodni. Az anyakönyvi kivonat román, van honosítási okirata nem tudom számít-e. Ez esetben le kell fordítani?

2016. febr. 25. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az illetékes önkormányzatnál.
2016. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt él már Magyarországon?

Én pont most futkározok ez ügyben. (szerb-magyar állampolgár, 2 éve Magyarországon élek a párommal)

Nem kell lefordíttatni a román anyakönyvi kivonatot (azt el se fogadják), hanem azt a magyar anyakönyvi kivonatot kellene bemutatni, amit elvileg az állampolgárság letétele után kipostáztak neki. DE! Mivel nagyon sokan nem kaptuk meg ezt az okmányt, így azt ajánlom, hogy minél előbb menjetek be a helyi anyakönyvvezetőhöz, mondjátok el, hogy esküvőre kell az anyakönyvikivonat és kérje le Pestről. Ha szerencsétek van, akkor párod már benne van a rendszerben és 2 héten belül megküldik, ha nincs (ahogy nekem sem), akkor most fogják kiállítani neki az anyakönyvi kivonatot és az tovább tart. Nekünk azt mondta a hölgy a hivatalban, hogy kb 1,5 hónap múlva lesz kész, de csúszhat egy kicsit a dolog, mert ez a migráns helyzet nagyon bekavart a bevándorlásiaknál.

Remélem tudtam segíteni. :)

2016. febr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!