Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A csak szertartásra meghívotta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A csak szertartásra meghívottak tudják, hogy csak oda vannak meghívva?

Figyelt kérdés

A kolléganőimet csak a szertartásra hívtam meg, a lagzira nem, mert ott szűk körű ünneplést tervezünk. A meghívó tipikusan "csak szertartásos", szerintem ebből egyértelműen kiderül minden, nincs utalás a lagzira. Nekem eddig úgy tűnt, tudják, hogy csak oda hivatalosak, de az egyikük olyan megjegyzéseket tett, amiből nekem az jött le, hogy mégsem tudja.

Kérdezzek rá direktben, hogy tudják-e?


2016. jún. 15. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem egyértelmű kell hogy legyen nekik.

Mivel ugye azt írjátok, h "meghívjuk az xy-ban tartandó polgári esküvőre", vagy azt , hogy "bla-bla és az azt követő vacsorára".

De ha úgy látod, h nem jött le neki, akkor valahogyan rá kellene vezetni... Mert az meg ciki lesz, ha elmegy a vacsira.

2016. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kíváncsicska ***** válasza:
100%
A meghívó szővegében van utalás a lagzi helyszínére,vagy a vacsora időpontjára?Ha nincs akkor is gondolhatják azt hogy hozzá tartozik.Direktben nem mondanám nekik,de egy beszélgetés alkalmával céloznék rá.Persze egyértelmű célzással.Pl:úgy sajnálim,hogy a szűk családon kívül mást nem tudtunk meghívni a vacsorára.... Vagy örülök,hogy eljöttök a szertartásra,de annak még jobban,hogy nem haragudtatok meg,hogy a szűk családi vacsi miatt nem tudunk együtt bulizni stb stb
2016. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a meghívóban egyértelműen le van írva, hogy csak a szertartásra vonatkozik, akkor le kéne esnie mindenkinek. De ha ez így nem szerepel kristálytisztán, feketén-fehéren, akkor tényleg necces. Pl. ha engem meghívnak egy esküvőre, automatikusan úgy értelmezem, hogy az esküvőbe a lagzi is beletartozik... szóval nekem picit fura ez a "csak a szertartásra"-dolog (amellett, hogy teljesen megértem, ha nincs anyagi keret nagyobb lagzira, és sose sértődnék meg emiatt!).

A lényeg, hogy simán lehet, hogy jól érzed, és nem esett le neki, ezesetben szóban is jelezni kell.

2016. jún. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valahogy hozd a tudomásukra mert ez még nagyon kellemetlen lehet. Én nem voltam még csak szertartásra meghívva, de szerintem érteném ha nincs szó bácsiról és lagziról. Bár őszintén én ezt olyan hülyeségnek tartom, én vagy meghívok valakit vagy nem.
2016. jún. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4# vagyok. Javítás: Nincs szó vacsiról és lagziról.
2016. jún. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyértelmű a helyzet, de lehet, hogy nem mindenkinek. Lehet, ogy a kolléganő régen volt/vagy mén nem is volt esküvőn, és nem tudja, hogy mást írnak a meghívóra, ha csak szertartásra hivatalos valaki, és beleírják a meghívóba a lagzi helyszínét is, ha oda is szól a meghívás.


Igaza van egy előttem szólónak, hogy nagyon kellemetlen lenne mindenkinek, ha a helyszínen derülne ki, nincs is meghívva az illető. Jobb előre tisztázni.


Persze ezt direktben nagyon kellemetlen elmondani, inkább valamilyen ürüggyel hozd szóba a lagzit, és mindenképpen beszélj arról, hogy csak a szűk család lesz jelen.


Pl. munka után sietek haza, mert meg kell terveznem az ülésrendet. nem olyan könnyű 18 rokont úgy elhelyezni, hogy mindenki olyannal üljön egy asztalnál, akivel van beszédtémája.

vagy. A család azt szerette volna, ha egy szép nagy lagzit tartunk, de mi csak szerény ünnepséget terveztünk, és a legszűkebb családi kört hívtuk meg a lagzira. Remélem azok a rokonok sem bántódnak meg, akik csak a szertartásra jönnek.

2016. jún. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!