Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külföldi nászút esküvő után?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldi nászút esküvő után?

Figyelt kérdés

Ugye a névváltozás miatt minden iratot le kell cserélni, személyi, útlevél stb.

Tehát elméletileg nem is érvényesek ezek rögtön az esküvő után? De hetekbe telik mire minden elkészül.

Hogyan oldható meg mégis közvetlen esküvő után elutazni? Szeretnénk elmenni rögtön utána nászútra, és másoknál is azt látom, hogy így csinálják.

Akkor ez most hogy is van?



2016. aug. 16. 10:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Lefoglalsz mindent a regi utleveleddel, es azzal is utazol. Egy check innel sem fognak erdeklodni a hazassagi anyakonyvi kivonatod irant, csak az irant hogyha Kiss Aranka van a listan, akkor Kiss Aranka utlevelet lassak, ne pedig Nagyne Kiss Arankaet.
2016. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%

Praktikusan úgy, hogy a jogilag érvényes polgári eskövőt két tanúval, hivatali nyitvatartási időben, akár farmerben stb. megtartják a szertartás előtt annyival, hogy az adminisztrációval készen legyenek az indulásra.


A szép szertartás pedig jogilag már nem egy valódi házasságkötés (vagy sokan ekkor már csak az egyházi esküvőt tartják vagy az anyakönyvvezetővel már előre egyeztetve "megrendezik" az esküvőt).


Az utazási irodában pedig pontosan meg tudják mondani, hogy az adott célországba milyen dokumentumok kellenek, az útiokmányok meddig kell, hogy érvényesek legyenek, vízum stb.


(egyébként nem feltétlenül telik hetekbe az okmányok elkészítése- útlevél esetében is (igaz, felárfizetés ellenében) gyorsan lehet intézkedni és a legtöbb okmány esetében nem feltétlenül szükséges a lakóhely szerinti kormányhivatalban intézkedni)


Sok boldogságot kívánok.

2016. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Jaj 2-es....Hagyjuk már. Megjegyzem nekünk a polgári volt a szép szertartás, mivel templomi nem volt. Mi is pár nap múlva indultunk, nem volt időm még kicserélni az irataimat. Sőt nem is tudtam volna, mert egy hét múlva postán küldték ki az anyakönyvi kivonatot. Amúgy is a leánykori nevemen foglaltuk az utat, arra szólt a repülő jegy, és a személyim is. No problem.
2016. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%

2. válaszoló vagyok.

"jajj 2-es hagyjuk már"???

Ismerjük egymást, hogy ilyen stílusban minősíted a kommentemet?


Jogilag egyébként NINCS igazad- nem kötelező persze mindig, minden esetben a jogszabályokat betartani, de célszerű.


Gyakorlati tapasztalatot írtam, ugyanis ilyen módon kötöttem házasságot és voltam külföldön (EU-n kívül) nászúton, 30+ napra.


1 nap alatt lehet útlevelet csináltatni akár.

Lehet kedves 3. válaszoló, hogy számodra újdonság, de bizony előfurdul egy hosszabb külföldi utazás során olyan jogi vagy egészségügyi helyzet, amikor fontos lehet, hogy a két utazó fél egymással milyen kapcsolatban van.

(csak a legrosszabb szcenáriók: baleset, műtéti hozzájárulás, haláleset, de akár bűncselekmény stb.)


De mondok ennél "cifrábbat" is neked, hogy "jajj hagyjuk már" élményed legyen: a férjem külföldi állampolgár, az országába más módon utazhat be az ország saját állampolgára, annak családtagjai és pl. EU-s állampolgárok- értsd úgy, hogy teljesen külön folyosókon, különböző elvárt dokumentációval, vízummal stb.- nászúton nálunk nem volt elvárás, hogy órákat egymás nélkül töltsünk, mert nem tudunk egyformán belépni az országba.


A feleség családtagnak számít, a barátnő nem.

A feleség kaphat vízummentességet, a barátnő nem és még sorolhatnám.

Van egy pár ilyen ország :)


Várom a további lesajnáló kommentedet, illetve nem is.


Minden jót kérdező.

Ha megírod, mi a célország, úgy könnyebben el lehet dönteni, hogy érdemes-e feleségként utaznod, vagy tényleg a leánykori neveden.

2016. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Elismerem vannak extrém esetek, de képzeld el, hogy tavaly is voltunk nyaralni és nem voltunk még házasok. Na bumm, ugyanúgy ha történt volna valami "csak" a barátnője lettem volna. Te sem gondolod komolyan, hogy megtartom külön a polgárit előbb aztán az esküvőt pedig eljátszom később. Nem azt írta a kérdező, hogy Amerikába mennek. Normál körülmények között a kutyát nem érdekli, hogy lecserélte e az iratait. Mondom még egyszer, hogy én megsem kaptam a házassági anyakönyvi kivonatot mire mentünk a nászútra. Márpedig az okmányirodában kérték az irat cseréhez. Igazán nem akartalak megbántani de miért kell mindjárt ilyen nyakatekert megoldást javasolni. Ismerek olyat aki külföldi meló miatt előre megtartotta a polgárit, de itt szó sem volt ilyesmiről.
2016. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként hivatalosan 8 napon belül kellene elintézned. De nem telik amúgy hetekbe. Én amint megjöttünk bementem. Megcsinálták a személyit, útlevelet, jogsit egyben, ingyen. Most már ugye taj kártyát, adókártyát nem kell külön csináltatni. Egy héten belül kész volt minden iratom.
2016. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%

Kedves 5. válaszoló.


Az egy dolog, hogy te ezt hogyan csináltad.

Arra szerettem volna a kérdező (és a te) figyelmedet (is) felhívni, hogy célszerű a döntésénél a jogszabályokat is figyelembe vennie.

Amennyiben a tervezett utazása (visszaérkezési dátuma) meghaladja a 15 napot, úgy jogszabályi kötelezettsége intézkedni arról, hogy az iratai, úti okmányai stb. a valóságnak megfeleljenek.


A jogszabály ad időt arra, hogy a kérdező gondoskodni tudjon arról, hogy jogszerűen cselekedjen.

Én nem buzdítanám arra, hogy egy - főleg EU-n kívüli!- országba elinduljon olyan iratokkal, melyek nem felelnek meg a valós polgárjogi helyzetének! Ugye te sem?

Lehet lazáskodni egészen addig, amíg minden a statisztikai átlag szerint történik- de gondolom erre a kérdező helyett te sem fogsz garanciát vállalni.


Kérdező: még egy érv- amennyiben biztosítással összefüggő káresemény keletkezik (csomagkár, baleset, betegség stb.), úgy a biztosító társaságok általában seperc alatt utasítják el a kártérítési igényeidet, ha a káresemény pillanatában nem rendelkeztél érvényes (!) okmányokkal. Már pedig ha az okmányaidban az szerepel, hogy hajadon van, a valóságban pedig házas, akkor az egy ilyen eset. Bizony vannak olyan esetek és hatóságok (Magyarországon is!) akik azonnal, online tudják ellenőrizni a fontosabb adatokat.


Lehet csűrni, csavarni, meg szépítgetni, a tény akkor is ez. De mondom, 1 munkanap alatt is el lehet az összes iratot intézni, csak akarni kell.


Vagy lehet sumákolni, lustálkodni, kiskapukat keresgetni, bízni abban, hogy nem fontos, várni a csodát stb. (meg lehet utazni gyakorlatilag foylamatosan, fizikai határellenőrzések nélkül, szabadon a szomszédos országokba stb.)- ezt egy felnőtt ember el tudja dönteni, fel tudja mérni, hogy melyiket választja, minek mi a valós kockázata.


A személyazonosításra alkalmas okmányokban bekövetkezett változások bejelentésének kötelezettségéről szóló jogszabályt hagy ne kelljen kikeresnem, a netjogtár ingyenes mindenkinek.


Számomra nem menő az, hogy "jajj nem kell vele foglalkozni". Én sokat utazom, voltam már beteg külföldön, tűnt már el csomagom, loptak már el iratomat, sőt bankkártyámat is- nem olyan extrém dolgok ezek, de sok gond és bosszúság, ha még azon is idegeskedni kell, hogy akkor most mi is a nevem :)

(érdekes módon különösen banki ügyekben nagyon szigorúak sokhelyütt!- még itthon is)

2016. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
Na jó, úgy látom szeretsz okoskodni, meg flegmázni....Isten mentsen az ilyen emberektől.
2016. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

...a lepontozást köszönöm, nem különösebben érdekel :)

Egyébként nem csak az USA-ban vannak ilyen szabályok, hanem az EU-n kívüli országok egy igen jelentős részében.

Személy szerint a Közel-Keleten és Ny-Afrikában tapasztaltam ilyet.


Az, hogy kinek mi a nyakatekert az függ a személyiségétől, élethelyzetétől, intelligenciájától is, nem is kell egyetértenünk mindenben.

A kérdező kíváncsi volt a tapasztalatunkra, véleményünkre.

Nyilván más módon, más célországba, más tapasztalatokkal utaztunk a házasságkötésünk óta- ezért nem kell nekem ugrni, kioktatni, minősíteni sem. Én sem teszem.


A mi környezetünkben azt veszem észre, hogy azok, akik tényleg az esküvő napján vagy másnap utaznak egzotikus nászútra- nos ők hozzánk hasonlóan előbb házasodnak össze polgárin és a szertartás után indulnak.


Sőt külföldön, azokban az országokban, ahol hasonlóan bonyolultabb a házasságok/okmányok adminisztrációja inkább így csinálják a párok.


Szóval az, ami például egy magyarországi kistelepülésen egzotikum és "nyakatekert", a világ többi részén nem feltétlenül az.

2016. aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

8. nem okoskodom és nem flegmázom.

TÉNYEKET közöltem az iratcseréve kapcsolatban és személyes tapasztalatokat írtam úgy, hogy téged nem minősítettelek (veled ellentétben, tudom).


A kérdező dönt, nem te, nem én.

Két lehetséges módot írtunk.

Én elfogadom a te módodat, leírtam az enyémet és leírtam, hogy egyébként mindkettőnktől függetlenül mi a jogszabály.

Hogy ezért belémkötsz és minősítesz, az nem az én eleganciámat és intelligenciámat minősíti tényleg.


Örülök neki, hogy te gond nélkül utaztál, ennyi és nem több.

Szívesen cserélek veled kulturáltan eszmét, még azt sem kell kérnem, hogy mentsen meg tőled az Isten :)

Nekem semmi bajom veled, neked is minden jót és még sok klassz külföldi utazást kívánok.

2016. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!