Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő után mire változtassam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után mire változtassam a nevemet?

Figyelt kérdés

Szerelmem vezetékneve Pap. Az én vezetéknevem pedig Schrempf. Két keresztnevem is van, és ha minden összejön,lesz doktorim is, és hát nem áll össze,hogy mit is válasszak név ügyileg... A vezetéknevem érzelmileg jelentéktelen, de a hangzása a nevemnél azzal az igazi. A kedvesem vezetéknevét is szívesen viselném,de nem tudom hogyan, milyen formában.


Köszönöm a segítséget!



2017. jan. 29. 18:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én megtartanám a sajátomat, de ez csak én vagyok. :D
2017. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
27%
Nekem az tetszik, ha egyszerű. Szóval én választanék a kettőből egyet és azt. És bár elég fura ez schrempf én azt tartanám meg. szóval nem változtatnék. a doktort sem használnám csak ha muszáj.
2017. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
28%
Dr.Papné Schrempf x y. Szerintem jól hangzik.
2017. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
26%

Én vagy megtartanám vagy felvenném simán a párom nevét. Mert ha kötőjelesen vagy né ként felveszed nagyon hosszú lenne a véleményem szerint.

Ha szeretnéd hogy a párod nevét viseld akkor vedd fel a Pap nevet, hamár a vezetéknevedhez semmi érzelem nem köt.

Én kötőjelesen vettem fel a férjem nevét mivel a keresztnevek mindössze négy betű, így lettem Kányási- Jancsek mert meg akartam a vezetéknevem tartani, én kötődök hozzá és ritka is.

De neked kell eldönteni hogy szeretnéd viselni a neved egy életen keresztül. :)

2017. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy a dr nem a Pap előtt lesz,hanem az enyém előtt. Tehát ha pl Pap Xné lennék,akkor az lenne,hogy Pap Xné Dr., Mivel nem ő doktorált. Ha csak Papné Schrempf X Y,akkor az úgy lenne ,hogy Papné dr Schrempf X Y. Az nem tetszik annyira,hogy Pap X Y, mivel a két vezetéknevem miatt aránytalan. Tehát ha mondjuk nekem az lenne a két keresztnevem,hogy Erzsébet Anikó, akkor az ugye hülyén nézne ki,hogy Pap Erzsébet Anikó,mert két keresztnév mellé, szerintem, hosszabb vezetéknév illene. Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat és várom a többi ötletet 😊😊😊
2017. jan. 29. 19:20
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a keresztnevekből is szabadulj meg egytől :D


De amúgy nem értem miért nem te döntöd el hova kerüljön a doktor. Ha csak a pap maradna akkor nem is használhatnád a doktort, mert nem ő doktorált :D Meg akinek dr a férje az doktor kovácsné lesz pl? :D

2017. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ha csak az lenne h Pap Erzsébet Anikó mondjuk, akkor használhatnák az elején a doktort,mert nincs ott,hogy "né". Ha valaki Kovácsné Piroska lesz, vagy Kovácsoltvas Lajosné, és Kovács Lajos doktor, akkor ott lesz a nő neve előtt,hogy dr,ami viszont azt jelenti,h nem ő, hanem a férje a doktor.
2017. jan. 29. 19:35
 8/26 A kérdező kommentje:
Kovács Lajosné, nem Kovácsoltvas,bocsi :'D
2017. jan. 29. 19:40
 9/26 anonim ***** válasza:
Én biztos úgy venném fel, hogy Papné Schrempf X Y, a Dr meg oké, hogy az irataidon a Papné után van, de ha akarod használhatod úgy, hogy a Papné elé teszed. Bár szerintem, az se cseng rosszul, hogy Papné dr ... :)
2017. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Maradnék a legkézenfekvőbb megoldásnál vagyis lennék Pap Akármi.
2017. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!