Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Eljegyzési gyűrű és karika is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzési gyűrű és karika is egyszerre?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy szokás.Párommal beszélgettünk eljegyzésről,esküvőről,gyűrűkről.Az ismerőseim azt mondták egyszerre kell megvenni az eljegyzési gyűrűt,ami általában 1-3köves és a karika gyűrűket is.Furcsa ez számomra,én azt hittem a karikát csak az esküvőn húzzuk fel először,ők meg évekig hordták előtte,ameddig 'csak'jegyben jártak.Akkor hogy is van?
2017. márc. 9. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk csak karika volt, nem volt külön eljegyzési gyűrű. Magyarországon nem feltétlenül szokás, hogy a lánykérés gyűrűvel történjen, ezt csak az amerikai filmekből vették át sokan. Szóval nálunk az volt, hogy a párom megkérte a kezem, majd kitűztük az eljegyzés napját. A karikagyűrű-párt együtt vettük meg, így nem volt gond sem a mérettel, sem azzal, hogy esetleg nem tetszik, amit a másik választ. Ezt bal kézen hordtuk az eskülőig, esküvő után pedig átkerült a jobb kezünkre, ahol azóta hordjuk.
2017. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kövessel szokta általában meglepni a fiú a lányt, ez a lánykérés. A karikagyűrűket pedig később együtt szokták kiválasztani. Attól még lehet hordani esküvő előtt is. Sőt akik tartanak eljegyzést a családdal az általában a karika gyűrűvel jegyzik el egymást, amit bal kézen hordanak, esküvő után a jobbon. De annyi ilyem kérdés volt már.
2017. márc. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

A mai gazdasági helyzetben bőven elég a karikagyűrű is a bal kézen és házasságkötés után a jobbon.

De ha ti lazán megengedhetitek magatoknak az "eljegyzési gyűrűt", akkor vegyetek, bár arról az emberek többsége nem fogja tudni, hogy jegyben jársz, mert csak egy gyűrű, ami bárkinek lehet.

2017. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!biztos azt mondjátok hülye vagyok,csak én attól félek,hogy vmi baja lesz a karikagyűrűmnek,ha esküvő előtt hordom,vagy már nem lesz meg a varázsa,hog nem a nagy napon húzom fel.
2017. márc. 9. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik a sok giccses cicoma, karikagyűrűben is csak a vékony, sima tetszik, de ez ízlés dolga.

Kérdező!

Úgy csináld, ahogy nektek tetszik és neked jó, mert ez a ti napotok!

Nincs erre semmi extra szabály, úgyis az a fontos, ami a szívetekben van, a többi csak külsőség.

A kapcsolatotok mélysége, vagy hossza nem ettől függ.

2017. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor ne hordjátok, csak az esküvő után. Nem kötelező. Attól még a menyasszonyod hordhatja a köves gyűrűt :)
2017. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Valami baja lesz a karikagyűrűnek? De hiszen arra tervezik őket, hogy egy életen át hordd!

Már nem lesz meg a varázsa? Ha nálad ilyen könnyen oda lesz a varázs, illetve a "varázs" ennyire fontos, akkor a házasságkötést sem javaslom, mert már a nászút végén bánkódhatsz, hogy a házasságnak is oda a varázsa...


Az esküvőben amúgy sok meghitt pillanat van, lehet egy az eljegyzésen is: a gyűrű felhúzása. És hát ez a szokás, hogy onnantól a baj, házasságkötés után pedig jobb kézen hordod...

2017. márc. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!