Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg meggondolatlan és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg meggondolatlan és korai lenne 22 évesen férjhez menni?

Figyelt kérdés
Én biztos vagyok az érzéseimben. A párom is az, de ő 9 évvel idősebb. Mindenki nekem osztogat tanácsokat, az idősebbek fiatalnak tartanak ehhez. A korombeliek hülyének néznek, amiért nem élem ki magam. Egyszerűen már csak én meg a párom értünk egyet, de nem is értem miért olyan nagy dolog ez. Vagy tényleg én gondolkozom furcsán? Már egyszerűen kezd elegem lenni abból, hogy mindenki leszól, holott azért nem 18 vagyok.

2017. máj. 30. 11:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Nekem van egy ilyen ismerősöm, most egyedül neveli a négyéves gyerekét és külőnböző balekokkal próbál pár hónapra összejönni. Ez csak egy példa, persze vannak kivételek, csak olyat nem ismerek, ilyenből viszont többet is.
2017. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%
Néha én is ufónak érzem magam, 17 évesen jöttem össze a férjemmel, és 23 voltam, amikor összeházasodtunk. Sajna benne van a pakliban, hogy válás lesz a vége. De én úgy vagyok vele, hogy nem azon aggódom, hogy milyen szörnyűség történhet, hanem élvezem ami most van. Nem akarom állandó parázással tönkrevágni a boldogságomat. Ha mégis baj történik, azt majd megoldjuk ott és akkor. Ha működik a kapcsolatotok, miért ne házasodhatnátok. Hülyeségnek tartom ezt az "éld ki magad" szöveget.
2017. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
80%
Szia, most szombaton lesz az esküvőnk a 22. szülinapomon. Párom 23 éves. Minket is fiatalnak tartanak néhányan viszont szerintem a házasság 2 ember döntése. Ha biztosan úgy érzed kész vagy a dologra vágj bele de ha egy kicsit is bizonytalan vagy ne tedd.
2017. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ti ezt szeretnétek, akkor hajrá. Mások véleménye meg ne legyen mérvadó. Ez a ti életetek, a ti döntések és a ti felelősségetek. Nem pedig másoké.
2017. máj. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha ez felmerül benned, akkor nem csoda, ha masokban is felmerul. En is 22 eves vagyok, parom 31 eves, de eszembe nem jutna ilyesmit kerdezgetni, hogy "oh, tenyleg meggondolatlansag lenne-e...?", hanem nekiallnek eskuvot szervezni, es barkinek barmi ketsegere azzal felelnek, hogy koszonom, de eleg nagy lany vagyok en ezt egyedul eldonteni.
2017. máj. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

Ma az a divat, hogy "kiéled magad", és majd kiélt 30-asként kétségbeesel, és hozzámész az első baromhoz, aki szintén házasodni akar.


Neked ő kell, neki pedig te. Kár lenne visszalépni azért, mert mindenki károg. És ha mégse jön össze, akkor meg legfeljebb elváltok. Azt se csak 30 fölött lehet. Sőt, 40 éves nő is maradhat ott kisgyerekkel.


Ellenpéldának meg tessék: én. Elég jól ismerem az illetőt. ;)

22 évesen férjhez mentem, 23 évesen szültem az elsőt, és most három gyereket nevelünk együtt. Nem mondok olyat, hogy biztos, hogy mi soha nem válunk el, de perpill nem tervezzük, az tuti. ;)

2017. máj. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%

Ez sok mindentől függ, mennyire vagy érett, a házasság komoly dolog, kompromisszumok sorozata, ráadásul a párod ezek szerint 31 éves, persze, hogy szeretne már családot. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy túl sok a korkülönbség, ez akár nem is számíthat. Én 19 évesen mentem férjhez, most is ebben a házasságban élek, de ma már nem tenném. A mai eszemmel látom, túl fiatal voltam de akkoriban ez természetes volt.

Szerintem is ráérnél még, az együttélést ki lehet próbálni házasság nélkül is. Neked kell eldöntened, de ha itt teszel fel ilyen kérdést, akkor ha tudat alatt is, de jelen van a bizonytalanság

2017. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

"Ha működik a kapcsolatotok, miért ne házasodhatnátok"


Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy ha működik a kapcsolat, ha nem, miért házasodnátok össze?

Ha nem házasodik össze veled a barátod, akkor szakítasz vele, vagy mi történik? És ha összeházasodtok, akkor attól miért lesz jobb?

2017. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
Hogy miért lesz jobb, ha összeházasodnak? Gőzöm sincs. :D nekünk egy nagy pluszt adott. Jó volt a szervezés, a készülődés időszaka. Még jobban összekovácsolódtunk a szervezés alatt. Azt gondolom, hogy az esküvőszervezés jó próbája a kapcsolatnak. Egy újabb megerősítés volt, hogy nagyon hasonló az értékrendünk, az ízlésünk, könnyedén véghez tudunk vinni közös projekteket. Ahol meg nézeteltérès van, kiderül, mennyire tudják azt kezelni a házasulandó felek. Az esküvő napja is egy szép emlék, és bár történtek bakik, nagyon jól éreztük magunkat. Jó rá visszaemlékezni a nehéz időkben. Nekünk ezért volt jó. Azt én nem tudom megmondani, hogy másnak miért jó.
2017. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

"Azt gondolom, hogy az esküvőszervezés jó próbája a kapcsolatnak."


De jó, hogy nemcsak én érzem így :) Nekünk akkora horderejű a dolog, mint az összeköltözés (és a lakásvásárlás lesz), holott egy szolid családi esküvő lesz, nem világraszóló több száz fős lagzi. Én is azt tapasztalom, hogy nagyon jól mutatja a problémamegoldó és konfliktuskezelő képességet, továbbá plusz adalék, hogy jobban belefolyik a család, és azt is jól látni, hogy ki hogy rendezi a saját családját. Illetve az is remekül kijön, hogy a mi családjaink hogy állnak a párkapcsolatunk következő lépcsőjéhez, meg mennyire segítőkészek.


Sokáig nem akartam sem esküvőt, sem házasságot, de valahogy az elmúlt pár évben úgy éreztem, hogy ez egy fontos gesztus egymás felé az elkötelezettségről, és hiányérzetem lenne hosszabb távon.

2017. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!