Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan válasszam ki 1 évvel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan válasszam ki 1 évvel előtte az esküvő dátumát, hogy aznap tényleg ne legyen semmi gondunk?

Figyelt kérdés

Minden esküvővel kapcsolatos könyvben, füzetben, weboldalakon azt olvasom, sőt a kiállításokon is ezt javasolták, hogy majd 1 évvel a nagy nap előtt tűzzük ki a dátumot.

Igen ám, de honnan tudjam előre, hogy az jó nap lesz?

Az első és legkiszámíthatatlanabb probléma a menstruáció. Igen, van akinek nem probléma, nekem betegség miatt elég komoly dolog. Meg egyébként sem tudom garantálni, hogy nem vérzem össze egy pisilés alkalmával a ruhám...Mióta szedtem a fogamzásgátlót, az előtte teljesen pontos ciklusom állandóan csúszkál, 28-36 napokra jön meg.

A másik, hogy mi van ha betegek leszünk? Mi van ha pont nem lesz jó sokaknak valamiért? Pl.: sokan szülnek kb. akkor, vagy csecsemővel lesznek éppen, aki lebetegszik, vagy csak simán nem akarják másra bízni stb.

Vagy mondjuk (ne történjen ilyen), de esetleg egy haláleset bekövetkezik?



2017. febr. 9. 12:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges aggódni, mert ezek a problémák jelen pillanatban nem léteznek. Tűzzetek ki egy időpontot és majd ha ténylegesen felmerül valamilyen probléma, akkor kezelitek (igen, lehetnek problémák, de nem tudhatod, hogy pontosan mi és hogyan merül fel, ezért felkészülni se lehet rájuk előre).

Arról pedig jó, ha már most leteszel, hogy minden meghívott vendég el fog menni. Nem tudsz olyan időpontot kitűzni, ami mindenkinek jó. Ez legyen az ő dolguk, te pedig jó, ha tudomásul veszed, hogy mindenkinek nem tudsz megfelelni.

2017. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudod ezt kikerülni. Még másnapra sem tudod olyan fixen megszervezni.
2017. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
12%

1 évvel korábban? 1 ÉVVEL? Én bele is őrülnék, ha 1 évig lenne ez a "se nem ez, se nem az" állapot. Pár héttel/hónappal előtte is elég kijelölni a dátumot. Nem ezen fog múlni.


(Jó a másik véglet se jó, mikor megkérte a nő kezét és utána 1-1,5 héttel más esküvő volt...)

2017. febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Pár héttel előtte lehetetlen lefoglalni egy helyet. Tavaly év végén mondták a helyszínek amikkel beszéltünk, hogy "jaj de jó, jövőre van még 4 (!) nap ami szabad".
2017. febr. 9. 12:15
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

#3: A népszerűbb szolgáltatókat bőven lefoglalják ha nem lépsz időben. Mi elég keresettek vagyunk, és van olyan hónap a jövő évben (2018) amiben már nincs szabad szombatunk, sőt 2019-re is van aláírt szerződésünk.


Kérdező: Ezeket sajnos ennyire előre nem tudod kiszámolni/kiküszöbölni, szóval el kell engedni és a lényegre koncentrálni.


Sok boldogságot! :)

2017. febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az egy év tényleg reális nyári/kora őszi dátum esetén.


Kérdező, én csak azt tudom mondani, hogy a családom annak idején ragaszkodott hozzá, hogy bizonyos családtagok igényeihez igazítsuk az esküvői előkészületeket. Na ők pont nem jöttek el. Úgyhogy én azt tanácsolom, hogy CSAK magatokra koncentráljatok.

2017. febr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
14%

#5


De meglepő, hogy ez sem működik normálisan ebben az országban...


Mondjuk én a "kell a rossebbnek szervező" vezérelvén haladva, foglalnék magunknak különtermet a helyi étteremben (nem prosztó, nem gyorsétterem, nem kifőzde) és ami fontos azt magam is el tudom intézni. Igaz én nem vágyom fanfáros pompára, hanem elég egy sima kis összejövés, úgyse lesznek a vendégek sem 25-nél többen. Bár ez én vagyok... Nem vagyok oda a magamutogatásért meg a felesleges költekezésekért.

2017. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi január elején döntöttük el, hogy május 31-én legyen az esküvő. Ehhez a dátumhoz kerestünk szolgáltatókat, és minden tökéletes volt.
2017. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem tulspilazod.Semmire nincs garancia.Az eskuvomon menstrualtam,eleg eros a verzesem,super plus tampon,betet,vatta es kesz.Az egyik legjobb baratnom bar nem szult de szetnyilt a mehszaja par honapos terhesen es osszevarrtak,fekudt,nem tudott jonni.A masik Ausztraliaban volt epp,a harmadik tanu volt egy eskuvon az orszag masik vegeben.Ha halaleset bekovetkezik majd akkor eldontitek.A menyasszony,a volegeny es az anyakonyvvezeto/pap legyen egy helyen,minden mas (kiveve a halaleset) jokora humorral kezelheto.Ez csak eleted egyik klassz napja lesz,nem az eleted legfontosabb es legtokeletesebb napja.
2017. febr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi is egy évvel előtte foglaltuk le. Muszáj ha te szeretnél válogatni és nem a maradék közül választani. Bennem is felmerült hogy mi van ha eltörik a kezem, herpeszem lesz stb. De ezen aggódni totál felesleges, úgy sem tudsz mit tenni. Szerencsére én napra pontosan ki tudom számolni mikor fog megjönni, igy azzal nem volt gond. A rokonok is tudták hogy egy év múlva lagzi, igy nem szerveztek addigra nyaralást. Csecsemővel meg azért el lehet jönni. Olyan napot soha nem fogsz találni ami mindenkinek jó. Ne is gondolj ilyenekre, nem lesz semmi gond.
2017. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!