Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lemondtuk az esküvőt! És...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondtuk az esküvőt! És úgyis kiakarják fizettetni a teljes összeget. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Az esküvő előtt kb 3 hónappal lemondtuk az esküvőt. Szóltunk az összes szolgáltatónak. Viszont a zenész ki akarja fizettetni velünk a teljes összeget. Nem értem mert ha lemondjuk akkor normális esetbe nem kapjuk vissza a kaukciót és ennyi. A szerződésben ez állt: Amennyiben jelen megbízási szerződés aláírása után Megbízó visszalép a megbízástól, úgy a befizetett előleget nem kapja vissza, 60 napon belül pedig a teljes összeget köteles kifizetni. Minek fizessek teljes összeget ha nem kaptam semmit? Esetleg volt már valakinek valami hasonló?

2017. júl. 11. 12:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Menjetek ügyvédhez. Nem olvastátok el?
2017. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Szövegértés gyerekek. Amit idéz azt jelenti, hogy nem kapja vissza a foglalót ÉS hatvan napon belül ki kell fizetnie a teljes összeget. A lemondás dátuma nem számít.
2017. júl. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
A lemondástol zámitott 60 napon belül kötelesek vagytok neki a teljes összeget kifizetni. Ha nem, bizony beoerelhet és akkor a perköltség is a tiétek, mert jogosan teszi. Szövegértés!
2017. júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha ez van a szerződésben, akkor bizony perkálnotok kell. Nem mindegy, hogy pontosan, hogy van megfogalmazva. Tulajdonképpen meg lehet érteni, mert ha a pár lemondja, akkor a zenekar bukik 200 ezret, vagy amennyibe kerül. Mondjuk nekünk ilyen nem volt a szerződésben. Ha valahogy úgy lett volna fogalmazva, hogy ha az esküvő dátumától számítva 60 napon belül mondjátok le, akkor kötelesek vagytok kifizetni a díjat, az azt jelentené hogy most csak a foglalót bukjátok, mivel 90 nappal előbb lemondtátok.
2017. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

"Minek fizessek teljes összeget ha nem kaptam semmit?"


Mert aláírtad.

2017. júl. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
El kellett volna olvasni a szerződést. Ez alapján szar üzletet kötöttetek.
2017. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem erősen kétértelműen van megfogalmazva. Nem látjuk a teljes szöveget, de a "60 napon belülteljes összeget köteles kifizetni" mondatrészt én az "x forint előleget átvettem" után illeszteném logikailag, nem egy olyan mondat után, ahol a visszalépésről van szó, mert így arra is értelmezhető.

Ügyvédnek mutasd meg, az a legtisztább.

2017. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ebben semmi kétértelmű nincs. Ki kell fizetni a teljes összeget. Pont.
2017. júl. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!