Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre készülünk, mik azok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre készülünk, mik azok a költségek, amiket általában átvállalnak a szülők?

Figyelt kérdés

Zenész?,étterem?vőfély?

Illetve,ha.nagyjából.egyforma keresetünk van akkor el kell.felezni. kettőnk közt egyformán a ránk eső részt?vagy megbeszélés.kérdése,?illetve mennyire igazságos vagy gáz az,ha a mi.részünket,nagyrészt én állom,mivel van megtakaritásom,páromnak meg nincs is mivel nem sporolos,szorja a pénzt,fizetéstöl fizetésig él



2017. júl. 22. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
A válóperes ügyvédek munkadíját biztos átvállalják.
2017. júl. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen változó. Attól függ hogy milyen anyagi helyzetetek van nektek illetve a szüleiteknek. Kérdezzétek meg a szülőket hogy mit tudnának bevállalni, mennyivel tudnának hozzájárulni a költségekhez. Ismerek olyan párt, ahol a szülők álltak mindent.
2017. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
"szorja a pénzt,fizetéstöl fizetésig él..." - remek otlet ilyen emberrel vagyonkozosseget vallalni. Ket felnott ember bulijat meg anyu-apu nem fizeti, hanem ok ketten maguk oldjak meg.
2017. júl. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
"páromnak meg nincs is mivel nem sporolos,szorja a pénzt,fizetéstöl fizetésig él" LOL, aki egy ilyen trógerhez hozzámegy, az meg is érdemli. Felnőtt emberek pedig jobb esetben maguk állják az esküvőjüket, nem próbálnak apuciékon élősködni :)
2017. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a barátnőm ilyen, nehéz rávenni,hogy ossza be a pénzt,de ha nagyon fontos,akkor tud félretenni,mondjuk nekem kb felére már most simán megvan a pénzem,és nálunk az a szokás,hogy megoszlanak a költségek 3 felé,azaz besegít a vőlegény,illetve,a menyasszony szülei
2017. júl. 22. 21:07
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Manapság már egyre inkább a fiatalok állják a költségeket. Megbeszélés kérdése, mennyit álllnak a szülők. Nálunk az aprósütiket vállalta az anyósom, ő sütötte egy rokonával. Nagyon szeret sütnu, és ez is nagy segítség volt. A többit mi álltuk.
2017. júl. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ebből még lesznek nagy veszekedések vagy válás az ennyire eltérő anyagi szemlélet miatt.


Mi a sajátunkat fizettük felesben. Bár a házasságkötéstől már minden közös volt, mármint a készpénz.

2017. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Milliós esküvői büdzsék mellett már pofátlanság a szülők segítségét várni, mondjuk amúgy is szerintem, de tudom, hogy sok helyütt tartja magát a szokás. Szerintem úgy jó nekiugrani, ha tudja a pár finanszírozni. Szülői segtséget meg úgy kell venni, hogy ha maguk ajánlják fel, akkor megköszönni és örülni neki, de nem kellene alapon vele kalkulálni. Sok helyütt nincsen megtakarítás és ha van is, nem ilyen célra. Minket anyukám egyedül nevelt fel, akkor sem fogadtam volna el pénzt tőle, ha utánam dobja, pedig nem él/élt rosszul és megtakarítása is volt/van. Keresztanyámék ajánlottak fel egy nagyobb összeget, mikor ez aktuális lett, amit születésemtől nekem gyűjtöttek, de az ment hitel-előtörlesztésbe, (majdhogynem ki is tisztáztuk vele az akkor már évek óta fizetett lakáshitelt) a mentő vitt volna el szirénázva, ha azt a közel 2 milliót esküvőre kellett volna költenem. Amúgy is csak 2 tanúsat szerettem volna világ életemben, a férjem (akkor párom) ebbe belement szerncsére. A legjobbakat kívánom, de ennyire eltérő pénzügyi kultúra mellett nem lesz egyszerű az életetek, egy házasságban szerintem ez az egyik legsarkalatosabb és leglényegesbb dolog, a gyereknevelési elképzelések és egyebek mellett. A házasság vagyonközösség is egyben, szerintem ez is olyan terület, ami akkor működőképes, ha hasonló szokások és elvárások alapján nyugszik. Egy spórolós, pénzügyileg éretten gondolkodó, felelősen tervezgető embernek hosszútávra összekötni az életét egy pénzügyileg gyökeresen ellentétes gondolkodású emberrel, finoman fogalmazva is orosz rulett, de legalábbis pofás kis aknamező. Kívánom ne legyen igazam.
2017. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne már.....idióta
2017. júl. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ki nem szarja le h mi a szokás??? Van akinek az egészet kifizetik a szülők, van akinek semmivel nem szállnak be. Most oda akarsz állni a szülők elé hogy a zenekart ti fizetitek mert ez a szokás? Az utolsó mondatod alapján meg egy hatalmas balek vagy
2017. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!