Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ezt most hogyan kéne lereagálni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt most hogyan kéne lereagálni?

Figyelt kérdés

A kedvesem idén májusban kérte meg a kezemet és következő év májusában lesz az esküvőnk. Mindent ketten a párommal fizetünk, senkinek nem engedtük, hogy segítsen anyagilag.


A szertartást az Ádám villában fogjuk tartani, a templomit Visegrádon, majd a lagzit is Visegrádon a Reneszánsz étteremben.

Már kiküldtük a meghívókat is. És eddig minden rendben is volt.


A probléma viszont a következő:


A nővérem (29) kezét is megkérte a barátja (27), miután kiderült, hogy a nővérem babát vár. A nővérem nemrég végzett az egyetemen és még nem vállalt munkát, a barátja pedig minimálbérért dolgozik egy gyárban. Az eredeti terv az lett volna, hogy elmennek két tanúval az anyakönyvi hivatalba amíg nem látszik, hogy babát vár és összeházasodnak minden flanc nélkül, de miután kiküldtük a meghívókat és megtudták, hogy hol lesz a mi esküvőnk a nővérem kivágta a hisztit, hogy ő nem fog kéttanús esküvőn részt venni, nagy esküvőt akar és inkább hitelt vesz fel, hogy ki tudja fizetni.


A szüleim bevállalták, hogy kifizetik az esküvőjüket. Ezzel nem is lenne gond. Csak most az van, hogy a nővérem ugyanoda akarja az esküvőjét szervezni, mint ahol nekünk lesz és azt akarja, hogy mi rakjuk át az esküvőnket máskorra, hogy ők a mi napunkon össze tudjanak házasodni. (Az a terve, hogy amit mi lefoglaltunk időpontokat ők akkor házasodnak össze helyettünk és akkor nem kell nekik szervezni semmit, csak az anyakönyvi hivatalba bemenni bejelenteni a változást.)


Amikor mondtuk neki, hogy nem szeretnénk átadni a mi helyszínünket és napunkat akkor kivágta a balhét, hogy ő terhes és őt megilleti ennyi. A szüleim pedig adták alá a lovat. Most az van, hogy vagy átadjuk a napunkat, vagy nem jönnek el az esküvőre (sem a nővéremék, sem a szüleim). Ráadásul azóta a családban annyira felbújtotta a rokonokat, hogy mostmár napi szinten zaklatnak emiatt, főleg a kisgyerekes rokonaim, hogy milyen szemét vagyok, hogy nem engedek szegény kismamának. (Elég nagy a család, sok a nagynéni, meg unokatesó).


Szerintetek most mit kéne tennünk? Mi mindent saját magunk intéztünk el, fizettünk ki, szerveztünk meg. Nem érzem, hogy reális lenne a kérése vagy inkább követelése csak azért, mert terhes.


Ti mit tennétek a helyemben?


A válaszokat előre is köszönöm!

23/L


2017. nov. 24. 18:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem mennek el... Ezek után én nem is szivesen látnám ott őket
2017. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
18%
A helyedben en csak a valoperhez hivnam a csaladot par ev mulva.
2017. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Nővéred barátját sajnálom... a csaj több értelemben is terhes
2017. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem adnám át az időpontot!

A mi eskuvonknel is a fél rokonság nem jött el mert nem úgy csináltuk a dolgokat ahogy Ők szerették volna.nem érdekelt bennünket!nem is tartjuk azóta a kapcsolatot!

Szerintem lelkiismeretfurdalás nélkül szervezzetek meg az eskuvotoket és aki szeretne az elmegy rá :) Ennyi!nem szabad h befolyásoljanak és kihasználjanak!!!

2017. nov. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha májusban lesz az esküvő, akkor a tesód kb. 8 hónapos lesz. Biztos így akarja a felhajtást?
2017. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám át semmiképp se! Majd legyenek oly kedvesek és intézzék el maguknak. Ha meg nem jönnek, akkor ne jöjjenek. Euek után nem is látnám őket szívesen/nem mennék szívesen az ő esküvőjükre. Gratulálok a nővérednek, hogy ennyire szétverte a családi kapcsolatot...
2017. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira abszurd, hogy nehéz elhinnem, hogy nem kamu.


Ha nem az, elég érdekes családod van.

2017. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
16%
Én lehet, hogy átadnám az időpontot, és az esküvőre szánt pénzből 6 hetes nászútra mennék inkább. xD
2017. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Missi_Key ***** válasza:
100%

szerintem se engedd át. nem illeti semmi plusz csak mert nem tud gumit húzni.


szerintem nem is kár hogy ilyen rokonok nem rontják majd ott a levegőt nektek.

2017. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Én átadnám. Aztán örökre megszakítanám vele a kapcsolatot, valamint a hőzöngő rokonokkal is. Újraszervezném az esküvőm, és kizárnék belőle mindenkit, aki a nővéred mellé állt ebben az ügyben. Sőt, rászervezném ugyanarra a napra, ha különösen dühösnek érzem magam :)
2017. nov. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!