Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Amikor esküvőre pénzt adtok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor esküvőre pénzt adtok, azt is nézitek az összeg eldöntésénél, hogy milyen és mekkora a lagzi?

Figyelt kérdés

Meghívtak bennünket, esküvő lesz és utána egy ünnepi ebéd egy elegáns étteremben. Pár órát leszünk ott, tánc nem lesz. 16:00 órakor lesz vége, így van a meghívón.

Lényegében ünnepi ebéd lesz, aztán sütizés, menyasszonyi torta vágás, iszogatás, beszélgetés, 20 meghívott.

Ilyenkor is annyit szoktatok adni, mintha hajnalig tartó lenne?

Bár ott van menyasszonytánc, itt nem lesz.



2018. máj. 2. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálam az dönti el, hogy mennyire áll hozzám közel a menyasszony/vőlegény. Szóval én nem azt nézem, hogy hajnalig ropjuk-e a táncot, van-e éjféli kaja, stb.

Én is meg vagyok hívva egy hasonlóba, nekem a kedvenc unokatestvérem a menyasszony, és ugyanazt az összeget adom, amit akkor is adnék, ha reggelig tartó buli lenne. Mert annyit szántam neki(k), szóval én nem teszem függővé a lagzitól/ünnepi ebédtől.

De mondom, ez én vagyok, én akkor is odaadnám, ha két tanúval esküdnének, mert nekik szántam, és közel állnak hozzám nagyon.

Majd írnak biztosan mások is.

2018. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt nézem, akinek adom, mindegy milyen esküvőt szervez magának.
2018. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Igen figyelembe veszem. Egy étteremben rendezett, hajnalig tartó evés-ivásra nyilván többet kell adnom, mint egy kibérelt közösségi teremre, ahol pogácsa van, és zserbó.
2018. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy esküvőn adtam pénzt, miután már elköltöztem otthonról, és nem azt néztem, hogy mekkora lesz az esküvő, hanem hogy a több családtagom mennyit ad, és annyit adtam én is.
2018. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem érdemes fejben két részre bontani az összeget.


1.Az első részben az az összeg van, ami az én fogyasztásomra elmegy, ezt úgy gondolom muszáj kifizetni, ha elmegy az ember. Pl. ha biztosítanak szállást, meg vagyok hívva az ebédre/vacsorára is, nem csak a szertartásra, akkor ezeket fedezze. Viszont azt nem igazán nézem, hogy mekkora az esküvő, csak olyan szempontból, hogy én mennyibe kerülök nekik.


Azért nem nézem, hogy mekkora az esküvő, mert én sem várnám el a rokonoktól, hogy a méregdrága hatalmas esküvőmet ők állják, ha lehetne egy költséghatékonyabb/kisebb is. Nem baj, ha valaki álomesküvőt szeretne, de szerintem mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér és ne a násznépen verje le a költségeket. Pl. ha a menyasszonynak csak a 600 ezer Forintos menyasszonyi ruha felel meg, mert ilyen igényei vannak, rendben van. Ha a fiatal pár lovas hintóval akar végigmenni a városon az étterembe, rendben van. Ha a pár egy jégszobrot akar az étterem közepére, mert az milyen menő, rendben van. Csak ne várja már el senki, hogy én még ezeket is bekalkulálom a nászajándékba, mert én sem várnám el senkitől.


2.A második részben lévő összeg 3 dologtól függ:

- milyen anyagi helyzetben vagyok

- mennyire közeli rokon/barát

- milyen a kapcsolatom ezzel a rokonnal/baráttal


Pl. ha nagyon jól állok anyagilag és az egyetlen húgom megy férjhez, akkor lehet, hogy 300 ezer Forintot is odaadok, ha nem állok jól anyagilag, csak 10-20 ezret. Vagy ha nagyon csóró vagyok, akkor akár semmit, ez van, a család nyilván tudja, meg fogja érteni. Ja és ha mondjuk, húgommal utáljuk egymást és a családi összejöveteleken muszájból jópofizunk, akkor nyilván megint nem a 300 ezer Forint játszik, hiába megtehetném.

Ha egy 15 éve nem látott alig tudom kinek a kije rokon esküvőjéről van szó, akihez érzelmileg kevésbé vagy egyáltalán nem kötődök, valószínűleg még, ha nagyon jó anyagi helyzetben vagyok, akkor sem adok 30-40 ezernél többet, a közelebbi rokonaitól úgyis kap majd.


Szóval veszed ezt a két részt, összeadod és megvan, hogy mennyit adsz.

2018. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös, köszönöm, ezt tényleg ad némi támpontot, amit kifejtettél.

Többieknek is köszönöm.

2018. máj. 2. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!