Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Anyagi okokra hivatkozva ciki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi okokra hivatkozva ciki nem elmenni esküvőre? (vendégként) Hogy lehet ezt szépen tálalni?

Figyelt kérdés

Barátnőm esküvője lesz szeptemberben. 10+ éve ismerjük egymást, de az ország másik végén lakik, úgyhogy viszonylag ritkán találkozunk. Ismerem a vőlegényét is, tavasszal mondták, hogy amúgy majd mi is hivatalosak leszünk párommal. A meghívó átadása most aktuális (ha találkozunk végre), meg kiderült, hogy lesz lánybúcsú is, ahova meg vagyok hívva...

Alapvetően nagy örömmel mennék, megvan az is, mit szeretnék adni (kreatív ajándék, "elrejtett" pénzzel).

És itt jön a de. Csomó minden történt most velünk, kiraktak albérletből, költözés, új bútorok, drágább megélhetés; közben párom munkát vált, úgyhogy ott is kiesik egy csomó pénz..

Hiába van már július, még neki se tudtam állni a tervezett ajándéknak, nincs még félretéve a menyasszonytáncra való, arról nem is beszélve, hogy utazás, meg nyilván szállás is kell, mert náluk lesz helyileg. És akkor most még jött ez is, hogy lánybúcsú, ahol megint illik ajándékot venni-vinni.

Kezdem azt érezni, hogy ez egyszerűen nem fér bele nekünk most, de megbántani sem akarom azzal, hogy kamuindokra hivatkozva mondom le.



2018. júl. 18. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Én megmondanám egyenesen. Aztán ha kicsit rendbejönnének az anyagiak, megajándékoznám később.

Azért barát a barát, hogy megértse.

2018. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
18%
Százszor inkább kamuindokot mondanék, mint hogy bocs, most nem fér bele anyagilag. Ha annyira szoros barátnők vagytok erre úgyis azt mondja majd, hogy sebaj, gyere el. Akkor pedig te fogod magad rosszul érezni. Ha nem tudsz kiszorítani egy jelképes ajándékra pénzt, mert hogy pénzt adni mindig is "drágább" akkor inkább jöjjön a kamu. Ez az én álláspontom. Egyébként lánybúcsúra szerintem nem szoktak legfeljebb vicces kicsi ajándékot vinni. És ha nagyon el akarsz menni, de nincs pénzed szállásra haza kell jönni.
2018. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Én nagyon szomorú lennék, ha egy kedves barátom emiatt nem jönne... Megmondanám, hogy akkor eszébe se jusson ajándékot hozni, a szállást-utazást meg megoldanánk okosan.

Igen rosszul érezném magam, ha a vendégeim azt gondolnák, csak a pénzük miatt látom őket szívesen.

2018. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Mondd meg,hogy nincsen rá pénz, mennél szivesen, de nem tudsz adni. Sajnos van ilyen. Ha igaz barat, ajandek nelkul is szivesen vár
2018. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Az őszinteség, és nyiltság ebben a helyzetben csodákra képes.
2018. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
A legjobb barátnőm is rosszul állt anyagilag mikor az esküvőm volt,mégis eljött, de el se vártam tőle és senkitől h méreg drága ajándékot hozzon,v pénzt dobjon a kalapba ha ugy áll.. Sajnos rossz felé megy az esküvő,és inkább pénzről szol rossz szájizről steril lesz és mű és csak a bevétel a fontos.. Ezért van h egyre többen inkább elmennek két tanuval,v élnek együtt boldogan a papir nélkül.
2018. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Barátnőmet az egész családjával együtt hívtam meg. Egy forintot nem adtak de marhára nem érdekelt, örültem, hogy ott vannak. Nélküle elképelni sem tudtam volna. Viszont baromira megsértődtem volna, ha nem jönnek el vagy kamu indokra hivatkozva lemondják.
2018. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Én szerintem beszélj a barátnőddel. Biztos meg fogja érteni, hogy most nem álltok úgy anyagilag és biztos vagyok benne, hogy nem sértődik meg, ha nem viszel ajándékot.
2018. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Saját tapsztalat de egy ilyenért nagyon berágnak a barátok...Én is berágnék..szarni bele a pénzbe meg az ajándékba...elég ajándék az h ott leszel neki.Én simán fizetném ha megy a szekér...most az h leutazz az ország másik végébe nem egy egetrengető összeg.A szállásod megoldanám ilyenkor úgy is sokan jönnek biztos van valaki akivel meg tudjátok osztani okosba.(max be raklak valami rokonhoz)A lényeg h bármi áron de jussál le,ha csak átmeneti anyagi válság akkor meg felvennék valami gyors hitelt,bár annyira nem tűnik átmenetinek ha az előző albiból kiraktak. :( Nem támadás képpen és bocs az OFFért de miért rakhatnak ki valakit albiból?azon kivül ha nem fizet?
2018. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az offra válasz: Meghalt az idős tulaj, az örökös nem kívánta folytatni a szerződést. Illetve szóbeli ígéret volt, hogy igen (ezért volt nekünk olyan hirtelen érvágás, hogy menni kell, hiszen szóban megállapodtunk, nyugodtak voltunk), majd mire lezajlott a hagyatéki stb, hogy akkor új szerződést írjuk alá most már vele, meggondolta magát.


Köszönöm a válaszokat.

2018. júl. 18. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!