Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért akkora nagy baj az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akkora nagy baj az, hogy nem szeretnék esküvőt?

Figyelt kérdés
Igaz, még csak 19 vagyok de eldöntöttem, hogy nekem nem kell esküvő, mivel az egész "hazugság", mivel nagyon kevesen mennek már szüzén férjhez és a fehér ruha megjátszás csak, nem szeretnék első sorban magamnak hazudni, ezzel, és úgy veszem észre, hogy az egész esküvő megvan játszódva és színészkedés az egész.
2010. jún. 20. 20:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak fehér menyasszonyi ruha kapható.

Mit jelent az, hogy "meg van játszódva" az esküvő?

2010. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondolom,pedig én 23 éves vagyok,és öt éve vagyok együtt a párommal.Egyelőre jól érzem magam Vele esküvő nélkül is.Szerintem ez bennem azért alakult ki,mert sok olyan házasságot,esküvőt,lakodalmat láttam a környezetemben,ahol ezerrel ment a fényűzés,rongyrázás,aztán meg pár év múlva elváltak,mert vagy a nő,vagy a pasi meghülyült,és állítása szerint ,,elmúlt a szerelem".Ez a képmutatás netovábbja véleményem szerint.Bezzeg mikor férjhez ment,akkor 40 kilométerről hozatta az esküvői ruhát,hogy megmutassa:ő aztán megteheti.ma meg huszonévesekkel jár diszkóba meg meccsekre ahelyett,hogy a gyerekével foglalkozna.Az ilyenektől hányni tudnék.
2010. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

azt, hogy megvan mindennek a menete és nem lehet másként csinálni, mert azt megszólják az emberek.

Kell legyen mennyaszónyi tánc meg egy csomó minden, amit lehet, hogy a menyasszony nem is szeret.

2010. jún. 20. 20:30
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát van olyan is, amiről írtok, hogy rongyrázás, meg 3 napig tartó dínom-dánom....utána fél évvel meg bíróságra járkálás a vagyonmegosztás miatt...

De azért valahol nem is ez egy esküvő lényege, hanem az, hogy egy férfi és egy nő összeköti hivatalosan az életét. ezt meg lehet 2 tanúval is akár, kiskosztümben is.

2010. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ez az ami nem igaz: "azt, hogy megvan mindennek a menete és nem lehet másként csinálni, mert azt megszólják az emberek.

Kell legyen mennyaszónyi tánc meg egy csomó minden, amit lehet, hogy a menyasszony nem is szeret."


Nekünk az esküvönk olyan volt, hogy elmentünk ketten meg a két tanu a polgármesteri hivatalba, ott az anyakönyvvezetö fél óra alatt mindent elintézett - de nem volt se beszéd, se más felhajtás - utána otthon kettesben megvacsoráztunk, és ennyi volt. Nem érdekelt, bennünket, hogy ki mit szól hozzá, nekünk igy volt jó. 22 éve vagyunk házasok.

2010. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

ja, és nem kötelező a menyasszonytánc, nálunk se volt; sőt elárulom a menyecskeruhám már egyben asszonyruha is volt: farmergatya, pulcsi. Már nem ilyen "kocka" esküvőket kötelező rendezni....

De ezt csak azért írom, hogy attól még a lényegi gesztus szép: az összetartozás.

2010. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvő és a házasság nem azonos a menyasszonyiruhával és a nagylakodalomal! Ez csak külsőség éls felesleges pénzkidobás.

Lehet házasságot kötni csak két tanu,és esetleg a legszűkebb család jelenlétében is!

Ha két ember szereti,becsüli,tiszteli egymást,képesek egymás hibáit tolerálni,és együtt akarnak élni,akkor van értelme összeházasodni,és csak ezután vállalni gyereket. Akkor kevés az esélye a válásnak is.

Akik csak úgy együtt élnek,azokban tudat alatt ott van a válás gondolata. Könnyebb szétdobni a babaruhát,mint amivel egy válás jár.

2010. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Én az esküvőnek a bulis részére gondoltam, hogy nem kell nekem.
2010. jún. 20. 20:36
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

nem muszáj úgy csinálni, ahogy szokás. Kit érdekel mit mondanak az emberek? Akármilyen a buli, úgyis lesz olyan aki azt mondja jó volt, meg lesz olyan is aki fikázza. Azért jó buli tud ám lenni. Az sem igaz, hogy a magyarok tudnak mulatni.

Lehet így is:

http://www.youtube.com/watch?v=e4OzHWvVyb8&feature=related

Ha én most csinálnám ilyen lenne benne az biztos!

2010. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem baj, ha így gondolkodsz...saját döntésed

Én is sokáig így gondoltam, egészen 18 éves koromig. Akkor talált rám párom. Megmondta 1 év után, h feleségül akar venni, el is jegyzett, de mondta, tőle nem lehet elválni. Nem is akarok majd soha se. Még nem volt meg a szertartás, de nem akarunk nagy pompát, csak kis esküvőt max 15-20 fővel, a hozzánk közelálló emberek lesznek ott.

21/L

2010. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!