Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A házaspár nem tudja meg hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házaspár nem tudja meg hogy ki mennyi pénzt tett a borítékba a menyasszonytáncnál, igaz?

Figyelt kérdés

Hivatalosak vagyunk májusban egy távolabbi unokatesóm esküvőjére. (Egyéb okok miatt amúgy nem tudunk sokáig maradni, max pár órát a szertartás után)

Sajnos most nem állunk úgy anyagilag, hogy 50-100ezret dobjunk a borítékba. Mivel előbb el is megyünk majd, jó úgy, ha anyukám adja nekik oda azt is majd? Ő marad a menyasszonytáncig, én viszont úgy gondolom, hogy nem is illene akkor odaadnunk, mikor elmegyünk előbb, másrészt nem is szeretném, hogy kibontsák és akkor tudják, hogy milyen keveset adtunk. Szerintetek ez így jó lesz? Akkor nem tudják meg igaz? (Bocsi de 15 éve nem voltam esküvőn, nemtudom hogy müködik az ilyen)


2019. ápr. 1. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írtok rá nevet, akkor valószínűleg nem fogja tudni, ki mennyit adott.

A nászajándéknal illik egy lapot vagy üzenetet írni, ott tudják, kitől van.

2019. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk egy doboz volt kihelyezve a bejárat mellé, amibe mindenki névtelen borítékokat dobált. Ugyanebbe a dobozba rakta mindenki a menyatáncos borítékokat/pénzeket is. Szerinted figyeltem, ki milyen borítékot dob bele? Vagy hogy egyáltalán mindenki dob-e bármit is? Másnap nézegettük csak meg, és fogalmunk sem volt, melyiket ki adta.


Amúgy a minimum, ami "elvárható" az kb a saját fogyasztásotok fedezése, ez helytől függően 5-10 ezer forint. Bár nem fogja tudni az ifjú pár, azért ennyit szerintem a ti lelkiismeretetek miatt is érdemes adni.

2019. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi 20ezer Ftot adtunk, meg csaptunk hozzá egy marék sorsjegyet.

Szerintem cseppet sem ciki. Ez nem csak a pénzről szól, hanem hogy az ifjú párral ünnepeltek.

2019. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha az én esküvőm lenne,ezerszer jobban örülnék 20 rugóért vett sorsjegynek,mint a 20 rugónak :) ott megvan az izgalom,nyerünk-e vagy sem :)
2019. ápr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 peca1000 ***** válasza:
12%

Pedig jobb, ha beteszed egy borítékba, és ráírod a neved.


Mert ha viszont hívjátok őket, akkor tudják,hogy mennyit adjanak a tieteken vissza.


De ha nem tervezel hàzasodni, akkor név nélkül, odaadják a szüleid.

2019. ápr. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, más hogy gondolkodik, de én biztos, hogy olyanokat hívnék meg az esküvőre, akikkel tényleg együtt akarok lenni, és senkire nem neheztelnék, ha nem annyi pénzt hozna, amennyit "illik". Mindenkinek van élete, családja, hobbija, ami fontosabb neki, mint az, hogy én sokat keressek az esküvőn.

Normális párok szerintem úgy szerveznek esküvőt, hogy az beleférjen a keretbe, és ne a vendégektől kapott pénzből kelljen fillérezgetni a vacsora árát. Ha több pénzt kapnak, annak örülnek, de senkitől, főleg egy távoli rokontól nem várható el, hogy többet adjon, mint amit kényelmesen megengedhet magának.

Ezért szerintem nem ciki akkor sem, ha kiderül. Egyébként egy lagziban az ifjú párnak nincs ideje borítékot bontogatni, másnapra pedig össze is keverednek, ha nincs rajtuk név. Te döntheted el, hogy vállalod-e.

Ha én lennék a menyasszony, jobban örülnék, ha személyesen, kedves szavakkal és egy üdvözlő kártyával kapnánk meg az ajándékot, mintha egy névtelen borítékot dobnának be, miután az illető elment.

2019. ápr. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nemrégiben voltam egy esküvőn, ahol menyasszonytáncnál a két anyós leült egy asztalhoz, nekik adtad a borítékot, és aztán táncoltattad meg a menyasszonyt. Az anyósok pedig ott helyben kibontották a borítékot, és felírták egy füzetbe, hogy Mari meg Pisti 20 ezret adtak. Nem tudom, mennyire gyakori szokás, de ha belefutsz egy ilyenbe, akkor biztosan kiderül, mennyit adsz. Egyébként én ilyen esetben odaadnám a pénzt akkor, mikor hazamegyek, nem csak elküldeném valakivel.
2019. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es, na hát ez aztán durva :D nem hogy nem hallottam még ilyenről, de a pofám leégne :D
2019. ápr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És ha az egész család nevében adtok egy borítékot?

Olyan 8-10/fő illik azért, bár én úgy gondolom, ha 200 főt akarok meghívni az esküvőmre, és azzal a 200 fővel együtt ünnepelni, nem érdekel, mennyi jön vissza, nem a pénz miatt csinálnám, hanem a buli miatt.

De a kaja+ ital árát szokás minimum beletenni a borítékba, hogy legalább mínuszba ne jöjjenek ki a fiatalok.

2019. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát 15-20ezret tudunk adni, de amúgy nem hinném, hogy minuszosak lennének pont ettől, mivel a szülők elég jómóduak, ők biztos hogy 200nál is többet adnak nekik
2019. ápr. 3. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!