Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyetértetek-e azzal, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértetek-e azzal, hogy Magyarországon azonos neműek ne köthessenek házasságot (hivatalosan, mert ők maguk között hívhassák úgy, ahogy akarják)?

Figyelt kérdés
Én inkább vagyok liberális, mint kereszténykedő fakereszt, de ........ennyire NEM
2019. aug. 5. 19:12
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
26%
Egyetértek.
2019. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
37%

Egyetértek, ahogy azzal is ahogy az egész meleg meg LMBTQAKQJ10 lobbit be kéne tiltani. A genderelmélet kb a chemtraillel meg a laposföld elmélettel vetekszik.

Egyébként a melegekkel bajom nincsen, mindenki azt csinál amit akar a négy fal között, a baj a propagandával van.

2019. aug. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Meg azzal a meleg kisebbséggel, akik "nem férnek a bőrükben"...hiperaktívak, vagy magamutogató viszketegséggel párosul náluk a homoszexualitás. A meleg többség (a megnyilatkozásaik alapján) elviselhető (mondhatni normálisan, szolidan éli meg a melegségét).
2019. aug. 5. 19:24
 4/50 anonim ***** válasza:
77%

Nem, nem értek egyet. A házasság olyan jogokkal jár, ami minden embert megillet, a vagyonközösségtől kezdve azon keresztül, hogy egészségi vészhelyzet esetén megilleti a házastársat a tájékoztatás és a döntés joga egészen addig, hogy örökölhessenek egymás után, ha az egyikük elhalálozik. Amúgy meg az unión belül az nem házasodik melegként, aki nem akar. Kimennek egy olyan országba, ahol engedélyezett és összeházasodnak.

Sőt, még az örökbefogadást is engedélyezném, mert ami most van, az egy jogszabályi katyvasz... mert melegek jelenleg is fogadhatnak örökbe gyereket, de csak úgy, hogy az egyikük egyedülállóként fogad örökbe. Na most ha 5 év után meghal az örökbefogadó, akkor a gyerek nem kerülhet ahhoz, aki szülőként már addig is nevelte, mert álszent törvényeink vannak.

Az életszerűség és a racionalitás nevében igenis támogatom mind a melegházasságot, mind az örökbefogadást.

Nyilván nem egyházi esküvőről van szó, arról hadd döntsenek az egyházak.

2019. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
62%
Nem értek vele egyet. A szerelem az szerelem, a párkapcsolat az párkapcsolat. Ami jog engem mint EMBERT megillet az milyen alapon ne illessen meg más EMBERT? Ne lehessen egyházi esküvő oké, a vallásos emberek 90%-a ezerszer rosszabb ember mint bármilyen homoszexuális, a kapcsolataik is megérnek egy misét... Játszanak csak a képzeletbeli barátjukkal. De a polgári esküvőhöz minden de minden joguk megvan. Én ismerek jó pár meleg párt. Azt tudom elmondani róluk, hogy az ő kapcsolataikat látva kb a heteroszexuális emberek nagy részétől venném el inkább a jogot a házasságra.
2019. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
34%
Azzal egyetértek, hogy házasságot köthessenek. Engem aztán rohadtul nem érint :D De azzal nem, hogy gyereket fogadhassanak örökbe. Megkérdezte valaki azt a szegény gyereket, hogy akar-e meleg szülőkkel felnőni? Én biztos nem akarnék.
2019. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen a #4-es álláspontján vagyok én is.

Egyházi esküvője természetesen továbbra sem lehet az azonos neműeknek nyilvánvaló okok miatt, de ha két ember együtt él úgy, mint a házasok, akkor szerintem is örökölhessenek egymás után, ill. legyenek egymás legközelebbi hozzátartozói.

Ami az örökbefogadást illeti, én azt hiszem, hogy egy gyereknek főleg szeretet kell az egészséges lelki fejlődéshez. Egy gyereknek sokkal jobb helye van egy azonos nemű párnál, mint egy gyermekotthonban, ahol kap kaját, meg ruhát, de nem tartozik senkihez, nem ölelik meg és soha nem tapasztalja meg, hogy valakinek ő a legfontosabb. Borzasztó lehet így felnőni. Senki nem lett még meleg attól, hogy melegek nevelték.

Több meleg ismerősöm is van (kettőnek közülük van is gyereke) bármikor bátran rábíznék bármelyikre egy gyereket. A sajátomat is. A szülői képességek nincsenek szexuális irányultsághoz kötve.

2019. aug. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
62%

Nem értek egyet.

És csak hogy ne legyen nyugodt éjszakád kedves kérdező, a Coca-Cola reklám is tetszik!

2019. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
65%

1. természetesen támogatom, hogy házasságot köthessenek a melegek.


szégyen, hogy az emberiség heteró fele akarja megszabni, hogy ki házasodhasson és ki ne.


mindenkinek ez az egy éete van.


fel nem fogom, miért kell másokat kirekeszteni, stigmatizálni, megnyomorítani.


ugyanannyi joguk van a melegeknek a szerelemhez, szexhez és házassághoz, mint a heteróknak!


2. természetesen támogatom a gyerekvállalásukat is, akár az örökbefogadást, akár a biológiai szülőséget (lombik).


akik az ellen ágálnak, hogy ez ártana a gyerekeknek, elfelejtenek egy fontos tényt!

a legtöbb meleg ember heteronormatív, heteroszexuális férfiből és nőből álló családba született bele, apa és anya nevelte őket, és mégis melegek lettek.


na csórikáim, ezt mivel magyarázzátok?


és ne legyünk már álszentek: rengeteg heteró családban van abúzus, elhanyagolás, boldogtalan, megalázott, szeretetlen gyerekek.


tehát nem garancia a boldog gyerekkorra ha van anyád és apád, és ők nem buuzik.


ellenben egy meleg pár is képes szeretetben, gondoskodóan felnevelni egy gyereket.


akiből egyáltalán nem valószínű, h. meleg lesz, mert a "melegség" nem bárányhimlőként terjed.


és ha az is lesz a gyerek, attól még ugyanolyan értékes ember, mint egy heteró!

2019. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 Estádio de Felchút ***** válasza:
25%

"Magyarország védi a házasság intézményét mint férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony."


- Magyarország Alaptörvénye -

2019. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!