Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért fogadják el nehezen az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fogadják el nehezen az emberek, hogy nem minden házaspár akar gyereket?

Figyelt kérdés
Vagyunk azért néhányan, akik nem érzünk késztetést arra, hogy szülővé váljunk. Nemcsak az lehet a házasság célja, hogy gyermekeket neveljünk. Olyan kevesen akarják ezt megérteni a kettőnk rokonságában, de még a baráti körünkben is. A munkahelyen is folyton azt kérdezgetik: - Na, mikor változik meg végre a véleményetek a gyermekvállalásról? - Aztán ők háborodnak fel, amikor azt válaszoljuk: - Soha!

2019. aug. 20. 22:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fogják megérteni, de nyugodtan megmondhatod nekik, hogy ha majd érdekel a véleményük, szólsz nekik.
2019. aug. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Ritka buta emberek. Nem mindegy nekik? Felháborodni azon, hogy más nem akar gyereket? Semmi köze hozzá. Mondd nyugodtan, hogy foglalkozzon a saját életével. Én megmondtam kereken, hogy nem szeretem a gyerekeket, a gyerek korlátoz - utélok mindent, ami korlátoz, felelősség - ezt is utálom. Ha nem tetszik valakinek, akkor kizárom az életemből. A kollégákkal, akik ennyire buták, a munkán kívül nem kell másról beszélgetni.
2019. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira nagyon sajnálom, hogy ennyi ember nem képes belátni, hogy nem alkalmas szülőnek és elborzaszt az a rengeteg nagyon rossz motiváció ami miatt gyereket akarnak. Alig ismerek olyat aki azért vállalt volna gyereket mert tényleg, őszintén ez volt a vágya. A legtöbben társadalmi vagy családi nyomásra szülnek, vagy hogy bebiztosítsák a rossz kapcsolatukat, vagy bizonyítási vágyból, vagy mert nem tudnak mást felmutatni és hirtelen le kell tenni valamit az asztalra, vagy mert a saját idióta mentalitásuk miatt úgy érzik, hogy kifutnak az időből stb stb. Vagy mondjuk csak addig látják a gyerekvállalást, hogy édes pici babucika milyen kis aranyos. Bele sem gondolnak abba a huszon év felelősségbe és hogy mi kell ehhez, nem is akarják tudomásul venni, hogy az az édes kis babucika mennyire nem lesz édes sokszor és mennyire idegörlő, nehéz munka.

Arról már nem is beszélve, hogy még csak a körülmények sem adottak hozzá az emberek többségénél mint megfelelő egzisztencia, mentális állapot, stabil párkapcsolat stb. Sem pedig a megfelelő tulajdonságok ahhoz, hogy egészséges lelkű, normálisan nevelt gyereket tudjon felnevelni. És az ilyen idióták miatt nő fel ennyi lelkisérült, elcseszett gyerek. Mert a gyerek az kell mert édes kis babucika meg majd ezzel fejlődik a kapcsolat... Meg a nagy lóf.-t.

2019. aug. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#3-as remekül összefoglalta, zöld pacsi.

így van!


akik azzal szívatnak, miért nem akartok gyereket, érdemes visszadobni nekik a labdát, és megkérdezni, hogy ők miért akartak gyereket?


miért akartak második, harmadik, negyedik, ötödik gyereket?


indokolják meg, magyarázzák meg.


szerintem pár embert sikerül majd így zavarba hoznod!


ha azt mondják, azért, mert gyerek nélkül nincs értelme az életüknek, akkor mondd meg nekik, hogy ti a pároddal szerencsések vagytok, mert sikerült gyerek nélkl is jelentőségteljes értelmet adnotok az életeteknek, és sajnálod őket, hogy nekik ehhez pótlék konkrétan gyerek kellett, mert akkor az a gyerek főleg azért született, hogy lyukakat tömjenek be vele, nem önmagáért.


szóval légy talpraesett, ne hagyd, hogy beleszóljanak, kérdezgesd te is őket, vesd be ezt a szöveget.

2019. aug. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
mert vannak, akik butácskák. De milyen alapon vár el tőled bármit. Mármint pl ebben a témában, hogy házasság legyen, meg gyerek. Törődjön a saját életével, az ő életében minden rendben van, hogy a tiéddel foglalkozik, és azt kritizálja? Ilyenkor nyugodtan bólogass bőszen, majd búcsúzz el, és távozz:) Engedd el a füled mellett. Jaj XD Valamikor valaki mondott nekem valamit, márt nem tom , mit és akkor a bátyám mondta nekem erre, hogy "Csak mosolyogj és bólogass!" :) De már nemtom, mi volt a szitu, már nagyon rég volt. :)
2019. aug. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

*egyébként szoval pont hogy a saját életükről akarják elterelni a saját figyelmüket.

és akkor ráadásul még büszkék is lehetnek magukra, növekszik az egójuk az önbizalmuk, mert úgy érzi pl egy ilyen ember, hogy okosakat mond, hogy "na most jól kiokosít", elmondja neked a "tutit/a frankót".

2019. aug. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindazon okokból, amiket az előttem hozzászólók mondtak. Meg nyilván igazolniuk kell maguk és mások előtt a saját el..eszett életüket. Érdekes, aki normális, alkalmas szülőnek, az sose rugózik ezen, csak azok a fogyatékosok, akik a 3-as válaszoló által említett okokból szemetelték tele a világot a DNS-ükkel. (Itt halkan megjegyzem, hogy ők és a félresikerült utódaik teremtik azt a szép új világot, amiben kénytelenek leszünk élni és talán még meg is öregedni és ha valami, akkor ez igazán ijesztő. Annyira azért nem, hogy szüljek miatta.) Valaki írta, hogy mosolyogva bólogatni kell, maximálisan alá tudom támasztani, hogy ez a legjobb megoldás. Indulj ki abból, hogy észérvekkel nem lehet meggyőzni őket, mivel nem képesek felfogni őket. Idővel rájöttem, hogy nem direkt csinálják, egyszerűen ennyi intellektuális teljesítményt képesek felmutatni. (Nyilván ezzel a rengeteg ésszel sikerült az idióta kölykeiket összehozni a 3-as által felvázolt okokból.). Amíg leálltam vitatkozni, annyit értem el, hogy felhúztam magam, ők meg maradtak felsőbbrendűségük tudatában. Ráadásul nekünk annyival nehezebb a helyzetünk, hogy alapvetően jól kijövünk a gyerekekkel (nyilván mert a rokonaink és a barátaink gyerekei intelligensek, jólneveltek, nem viccből gyártották őket), másokéval is jól elvagyunk, imádjuk egymást és az átlagnál jobb anyagi körülmények között élünk. Sokak fejébe nem fér, hogy miért nem akarunk gyereket. Persze aki ismer minket és számít a véleménye, abban fel sem merül, mert ismer minket és az álláspontunkat. Amúgy nekem egészségi okom is van rá, de ez csak megerősíti az eredeti szándékomat, hogy sose akartam. De ehhez egy szűk körön kívül másnak nincs köze. A random beugatók ellen (és nemcsak ebben, bármiben), a kipróbált jó megoldás a kedvesség és a boldog mosoly. A lényeg, hogy lássák rajtad, téged ez igazán boldoggá tesz. Mindig arra gondolok, de jó, hogy nem kell abban a szarban tapicskolnom, amit a belémkötők a családi életüknek neveznek (ld. 3-as) és mennyivel jobb nekem. Hidd el, ez a kisugárzás lepattintja rólad a rosszindulatot, ezzel nem tudnak mit kezdeni. Engem addig találtak meg, míg magamban lejátszottam ezt. Küzdöttem, hogy akarjak gyereket. Aztán rájöttem, hogy sosem fogok akarni és nekem így teljes az életem. Eleinte magam is devianciának éltem meg, hogy hiányzik belőlem a vágy, azt hittem, nem leszek így boldog-aztán rájöttem, hogy dehát az vagyok és ez mennyire jó. Szerencsés vagyok, mert megtaláltam a társam, aki ebben is a társam. Azóta valahogy leakadtak rólam az ilyenek. Pl. így szereltem le a férjem random távoli rokonát, akinek a nevét se tudom és azelőtt összesen egyszer találkoztam vele (állítólag, én nem emlékeztem rá, nem hagyott bennem mély nyomot, gondolom épületesen elbeszélgettünk a semmiről, ahogy idegenekhez illik): Közölte, mikor másodszor látott életében, hogy azt remélte, mostanra már ekkora hassal jövök (mutatott egy képzeletbeli terhes hasat) én pedig angyali mosollyal, nevetgélve válaszoltam, hogy szerencsére jól tartom magam. A férjem meg a sógornőm alig bírtak magukkal, röhögtek, a hülyéje meg megszégyenült. Ez a legbiztosabb mód, hidd el. Ha belédállnak, csak röhögd ki őket. Lehet, eleinte nem könnyű, mert legszívesebben lefejelnéd őket (engem mérhetetlenül bosszant, mikor valakinek ennyire korlátozottak az értelmi képességei, de ezt tényleg nem lehet megváltoztatni), de ha látod a reakciókat, tényleg vicces lesz, ahogy padlót fognak és tényleg szívből fogsz nevetni, hidd el. Kipróbáltam más kellemetlenkedő gyökéren, akivel évek óta nem jutottam dűlőre és 100 %-ban működik. Hajrá! :)
2019. aug. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a válaszok nekem is hasznosak voltak, köszi. :)
2019. aug. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Mert korlátoltak . Senkinek semmi köze hozzá ,nem illik ilyesmit kérdezni sem szerintem . Millió oka lehet annak hogyha valaki x idősen nem szült még,az is lehet hogy szeretne de nem sikerül stb eléggé tapintatlanság ez így az én véleményem szerint .plusz nem mindenkinek ugyanaz az életcélja ,nem mindenkit az tesz boldoggá amit más és nem mindenki való szülőnek . Az még csak hab a tortán hogy így is túl vagyunk népesedve :D
2019. aug. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Mert úgy gondolják, ha ők szívnak, szívjanak mások is.
2019. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!