Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit tennétek egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek egy ilyen házasságban?

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve vagyunk együtt férjemmel, akit az egyetemen ismertem meg. Nem rég volt a 4.házassági évfordulónk. Amikor megismertem nagyon odavoltam érte és sok minden “felett” elneztem amiről már akkor is éreznem kellett volna, hogy hosszútávon nehezen fogom elfogadni.

Ő nem egy könnyen elköteleződő tipus, de vallásos családi háttere és az őt körülvevök nyomására, na meg persze azért saját maga indiktatására is 4,5 év után megkérte a kezem. Valahogy mindig azt éreztem, hogy mellette a helyem, pedig sajnos soha nem volt viták nélküli a kapcsoltunk. Többször volt már az esküvő előtt ès sajnos utána is, hogy közel kerültünk a szétváláshoz. De valamiért mindig megpróbáltuk és szerencsére általában javultak a dolgok.

Viszont van neki egy nagyon rossz alaptermészete. Eléggé önző, nagyon türelmetlen, ha rossz kedve van akkor nagyon hirtelen és agresszív (bár tettekkel soha nem bánt senkit). Sokszor úgy érzem, hogy lebecsmérli az én családomat a sajátja ellenében. Igaz mi vidékiek vagyunk, ők meg fővárosiak és nekünk sajnos soha nem volt (látszólag!) olyan tökéletes családunk, mint nekik, de nem érzem azt hogy ezek miatt kevesebbek lennénk. Nekem a családom a mindenem (a szüleim és a két testvérem) őket minden körülmények között megvédem!!!

Sajnos előállt most egy faramuci helyzet, mert a húgom hozzánk kényszerült 1 hónapra lakni. Nem lakunk nagy házban, de nem is kicsi. Nappali+2 szóba, nagy kerttel, terasszal. A férjem augusztus 20-ig konkréan alig volt itthon-munka miatt, de állandóan balhézik hogy itt van a húgom. Pedig szegény lány kb 2 naponta megköszöni, hogy itt lehet. Többször bevasárolt már és soha nem vár el semmit (kaja, segitseg...) Szeptember 1-től mehet a saját albérletébe, de már ezt sem bírja a férjem kivárni. Persze neki nem mondja csak velem éreztetni, amitől nagyon rosszul érzem magam. Emellett van egy 6 honapos gyermekünk, aki nagyon aranyos de nem egy könnyű természet. Sokat visong, kiabal, és ezt az apja néha alig alig tűri el. Ha itthon van sincs sokat velünk, sokáig úgy éreztem menekül a gyereke elől, mert nem tud velemmit kezdeni. Bevackolta magát a hálószobába és filmeket nézett, pihent aludt. Igaz most 2 napit tulajdonképpen vele volt a baba, amit ügyesen meg is oldott, de az elmúlt 6 hónaphoz képest ez semmi. Olyan a munkám, amelybe néha vissza kell csordogálnom, hogy ne veszítsem el, ezért még a szülés előtt megbeszetük (az ô indiktatására) hogy visszajárok szeptembertől 1-1 hétre minden hónapban. Én inkább vállalnék még 1-2 babát, de ő szeretné ha ezt csinálnám. Amit meg is értek, mert elég jó helyen dolgozom, így nem vitatkozom ezzel a dologgal sem. Könnyen elfogadom.

De sajnos akkor is rengeteg lett koztunk az ellentét mióa itt ez a gyermek. Ő maga akarta hogy így legyen pl a munka, es mlst húzza a száját az egészre. Emellett nagyon rugalmatlan, rengetegszer lekezelő velem, nagyon csúnyán beszél velem és sokszor agresszív a gyerekére. Pedig mindent megteszek, hogy jól érezze magát itthon, velünk. Nem vitatkozom, nem piszkálom, elfogadom amit kér, mond. Igyekszem lehetőség szerint főzni, takarítani, ellátni a házat és a gyereket, a testiségben is nagyon figyelek hogy rendben legyünk.

Ő viszont mindent kevesel. Emellett este még az ajtót is magára zárja, nehogy meghallja ha a baba megébred. És ez kezdetektől így van. 1-2 szer sírt picinek az éjjel, akkor is összetört egy ajtót, olyan ideges lett.

Persze azóta ilyen nincs szerencsére.

Mondhatnám hogy a napjaink mondjuk 2/3-a azért jól telik, nem iszik, soha nem bánt minket. De mikor valami gáz van, akkor nagyon alpári nagyon szemét tudn lenni. És nagyon bánt ahogy a családomról gondolkodik, beszél..

Mt gondoltok??



2019. aug. 24. 11:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%

Mondhatnám, hogy "ilyen embernek mi a francnak szültél", hiszen előtte sem volt teljes százas. Szerintem nem tudsz vele már mit kezdeni, neki ilyen -sz*r- a személyisége, ennek már mindegy. Próbáltátok megbeszélni, a leírás alapján tényleg nem hagytad el a világot, mert szültél, de mit vár? A testvéreddel is mennyire brutál bunkó már..


Ez csak akkor fog változni, ha leléptek a babáddal.


Szó mi szó, nem lennék ilyen emberrel.

2019. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Visszaolvasva a kérdésem, nagyon egyoldalúnak tűnik a nézőpont. Biztos én sem vagyok makulátlan. Pl nagyon nagyon talán kicsr extrém móson aggódos vagyok a gyerek miatt, és igen nincs sok időnk, energiánk egymásra de ezt én is elfogadom, és probálom a maradékot értékessé alakítani. Sajnos ha segítséget kérek a baba miatt pl., akkor is mindig érezteti, hogy rá vagyok szorulva. Pl mert jobban vezet mint én, és én egy ilyen picivel nem merek meg elindulni. Ezek is nagyon bámtanak. Kellett gyógytornára járunk a babával és ezért is én voltam a hibás, pedig csak jót szerettem volna mindenkinek.
2019. aug. 24. 11:41
 3/34 anonim ***** válasza:
93%
Azt hogy ezt a szarhàzit épîtsd le valahogy....
2019. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak csak annyit írnék, ami nagyon fontos. Hogy az esküvőnk után kb 1,5 évvel maximálisan idilli volt a kapcsolatunk. Szinte nem is veszekedtünk. A babával hazajövet a házat kidiszitette virággal. Vannak nagyon szép gesztusai. És akkor tenyleg nagyon jo volt a kapcsolatunk. De azota sajnos sok viz lefolyt a Dunan... es igen, nem szeretnem ha gyerekem ilyen zaklatott hetkoznapokban nőne fel, de azert elhamarkodott döntest sem szeretnek hozni. Es koszonom a valaszt, mert mindenkepp kulso, es objektiv velemenyekre lennenk kivancsi.
2019. aug. 24. 11:44
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
Ez egy igazi nyomorult féreg...csak ez jutott eszembe
2019. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%

"Amikor megismertem nagyon odavoltam érte és sok minden “felett” elneztem amiről már akkor is éreznem kellett volna, hogy hosszútávon nehezen fogom elfogadni."


Ezek után mi a kérdés?! Olyan unalmas, hogy egyes nők pontosan tudják, hogy milyen a fickójuk, de hozzájuk mennek, lebabáznànak, majd idejönnek picsogni.

Borítékolom, hogy a következő gyerekeket is meg fogod szülni, és azt is, hogy legközelebb nemcsak az ajtót fogja szétverni.

2019. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%

Túl jó dolga van a férjednek... Beleszokott a kényelmesbe, sajnos te hiába adsz többet és többet, úgysem fogja értékelni.

Amit tesz a tesóddal meg a babával azért az mégis túlzás! Én a különváláson kezdenék gondolkodni a helyedben. Mindenesetre jó lenne, ha ezeket a problémákat elmondanád neki, mert ha még tenni akar valamit azt most kell megtennie. Egy ilyen "apa" nem apa, ennyi erővel nyugisabb különélni.

2019. aug. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
97%
,, Én inkább vállalnék még 1-2 babát" Mi van? Aztán 3 gyerekkel jobb lesz egyedül? Mert, a leírtak alapján nem lesztek sokáig együtt.
2019. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%
2-3 gyerekkel egyedül tényleg sokkal jobb lenne... Eszednél legyél asszony! Ezt az 1 gyereket is telibeszrja. Meg téged is. Tudod ki főzne, mosna, takarítana egy ilyen fsz után...
2019. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%

Magára zárja az ajtót hogy ne halja ha sir a baba...wtf???

Összetört egy ajtót amikor sirt a gyerek...wtf??

Ne haragudj de az ilyen kérdések után mindig az jut eszembe hogy ezek lesznek benne a híradóban.Hogy lekéselte,megölte.Nagyon agresszivnek tűnik a pàrod.

2019. aug. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!