Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem féltékeny a legjobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem féltékeny a legjobb barátjára és kezdek tőle megőrülni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A férjemmel 2,5 éve vagyok együtt, de már 10 éve ismerjük egymást. A legjobb barátjával együtt ismertem meg, nála volt mindig együtt a társaság.

Soha nem volt köztünk semmi egyikukkel sem, majd évekre ki is kerültem a képből.

Újra felvettem a kapcsolatot a férjemmel, nem hittem volna, hogy ez lesz, de egymásba szerettünk. Kiderült, ő még mindig tartja azzal a sraccal a kapcsolatot, még mindig legjobb barátok. Le is költöztünk mellé vidékre. Neki is van barátnője, nagyon jóban vagyunk.

A ferjem viszont folyamatosan féltékenykedik, pedig semmi okot nem adunk rá. Minden összejövetel után kapom az ívet, hogy miért néztem rá a barátjara, biztos odavagyok érte stb(van hogy mar ki sem megyek hozzájuk hogy köszönnom se kelljen..)

Azt is kifogásolja hogy miert vagyok "ugyanolyan" mint a barátja? Hasonlóan gondolkozunk politikailag meg a habitusunk is hasonló, de most ez tényleg akkora probléma?

Másokra is féltékeny, de ez mindennél bosszantóbb.

A férjem barátja egy becsületes ember, imádja a barátnőjét, sosem kezdett ki velem és sokat segített mar nekünk pl ház felújítasban. Nem érdemli ő sem ezt.

Persze nekik nem mondtam el mit művel a férjem miután elmennek, de kezdek belefáradni. A költözés sem az en ötletem volt, ő akart a barátja mellett élni és most meg ezt kapom...

Ti mit tennének a helyemben?


2019. szept. 29. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hiába kerülöd a barátját, mert ha így se bízik benned akkor csinálhatsz bármit akkor se fog.


Beszéld meg vele, mond el hogy ez téged bánt és egyre jobban frusztrál az egész helyzet és hogy neki kell változtatni mert te nem csinálsz semmi rosszat se így nem jogos az, hogy ő olyanért büntet/piszkál ami teljesen igazságtalan veled szemben.

2019. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Menekülnék.

Ezt a kapcsolatot egyetlen módon lehetne megmenteni: ha ő is elismerné, hogy betegesen féltékeny, és pszichiáter segítségével feltárná az okokat és próbálna arra törekedni, hogy az önértékelését meg az önbizalmát helyre tegye.

De ez kb. az emberek 1-2%-ának ha sikerül. Előre látom, hogy neki se fog, és itt buktad az egészet, mert akinek nincs "betegség tudata", azt a büdös életben nem fogod meggyógyítani.

Ott kell hagyni az ilyet, mert előbb-utóbb az lesz a vége, hogy kezet emel rád. Rengeteg családon belüli erőszak így indul.

2019. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!