Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem jó semmi a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem jó semmi a feleségemnek?

Figyelt kérdés

Azért panaszkodott, hogy soha nem segítek neki, nem mosok fel, nem viszem ki a szemetet, csak hazajövök és nincs semmi dolgom. (megjegyzem, ez azért nem igaz, de mindegy). Másnap láttam, hogy fölmosni készül, kérdeztem tudok segíteni? Azt válaszolta, a felmosás csak egy emberes munka, és nincs több felmosó. Oké, mondtam akkor csináljam meg? Akkor meg hirtelen felcsattant, hogy ne akarjam a munkáját elvenni, nem akkor kell akarni segíteni, mikor látom, hogy ő elkezdi, hanem magamtól eszembe kéne jutnia... Akkor nem tudtam mit csinálni, ott hagytam. De nem értem, ha segíteni akarok az a baj, ha nem segítek az a baj. Mit kellett volna csinálnom? Másnak is ilyen a felesége?


F/32


2019. okt. 2. 20:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

az a baja hogy magadtol nem veszed eszre a munkat. kb ki kene adni neked, mint egy tinedzsernek.

mondjuk a feleseged is lehetne kedvesebb es dijazhatna, hogy igyekszel, csak kicsit terelgetni kell. uljetek le megbeszelni.

2019. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Ne a kezéből vedd ki, mikor ő már neki kezdett, hanem magadtól csináld. És igen, sok ilyen "sárkány" feleség van, aki az évek alatt besokall, mert a ház urának derogál heti egyszer kivinni a szemetet.
2019. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon jól tud esni, ha a másik félnek nem kell mondani semmit, hanem magától rájön, hogy ezt meg azt meg kellene csinálni.

Viszont a férfiak (nem általánosítás) nem szeretnek találgatni, inkább az egyenes beszédet kedvelik. Ezért nehéz összeegyeztetni a nők gondolkodásával, ugyanis ők pedig azt szeretik, ha kitalálják a gondolataikat. :D


Végső megoldás lehet, ha leültök és nyugodtan megbeszélitek, hogy ki milyen házimunkát végezne szívesen és mit csináljon meg inkább a másik. A háztartás vezetése nem csak a nő dolga, de nem is csak a férfié.


Minden problémát meg lehet beszélni, ha elég érettek hozzá a felek. Sok sikert kívánok! 😊

2019. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Én is agyvérzést kapok, amikor már a kezemből akarják kivenni a munkát. Ha addig nem "látta", akkor úgyis mindegy.


Magadtól kéne figyelni ilyenre, hogy pl. Szerda felmosós nap, kedden viszik a szemetet stb.

2019. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk beszéljétek meg, hogy a felmosás a te feladatod, heti egyszer. Vagy mit tudom én. Szóval ne várd a parancsokat, hanem tisztázzátok ki mit vállal.
2019. okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát még itt sem fogsz kapni önigazolást, és nem azt kellene kérdezned , hogy miért nem jó semmi neki, hanem magadtól kérdezd meg, hogy miért nem veszed ki a részed legalább fele arányban a házimunkából?

Gondolom ugyanúgy a te otthonod is, mint az övé, és a szavaiból ítélve ő szokott főzni is. Alap dolog kéne legyen,hogy magadtól vegzel el ezt azt. Sajnos nagyon sok helyen azt látom mai napig, hogy egyfolytában mondani kell,hogy mit kell csinálni, ami valljuk be baromi fárasztó tud lenni évek múltán is. Persze tisztelet a kivételnek!

Ülj le vele beszélni, mondd el,hogy szeretnél változtatni, talaljatok ki egy beosztást,hogy te is kivehesd a részed, mert nem akarod ráhagyni az egészet. Díjazni fogja.

2019. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha már neki kezdett, akkor már tök mindegy. Nem arról az egyszer 20 percről van szó, amíg felmos, hanem a többi sok-sok-sok 20 percről, amikor porszívóz, port töröl, mos, tereget, vasal, pakol, mosogat, főz, majd újra mosogat. És mikor ebben a soha véget nem érő körforgásban megakasztja, hogy nem tud kidobni egy zsepit vagy egy üveget, mert arra nem vagy képes, hogy annyival megkönnyítsd a helyzetét, hogy leviszed a szemetet, mikor már folyik ki a kukából, akkor nem csoda, hogy elpattan nála a húr.

Mostantól heti egyszer porszívózz föl. Vagy legalább egyszer mosogass el. Ezeket mindig kell csinálni, bármikor neki ugorhatsz, és mindjárt nem lesz "ilyen" a feleséged.

2019. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"magamtól eszembe kéne jutnia"


Elmondja mit akar, miért nem érted?

2019. okt. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

Ebbol valas lesz batya. A csajom is igy kezdte, hogy miert nem mosogatok el, aztan lelepett egy kollegaval.

Egyet tanuljal meg: nincs kivetel.

(Nonap a dobozi utcaban)

2019. okt. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Te miről beszélsz? Mi az hogy segíteni? Kinek segítesz?

Ez közös feladat. Nem segítesz hanem elvégzed a munkát.

Úgy csinálsz mintha az ő feladata lenne te pedig kegyeskedsz segíteni.

Teljesen igaza van ha felháborodik.

2019. okt. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!