Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy min.10 éves házas, gyereke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy min.10 éves házas, gyerekes párkapcsolatban mennyire baj az, ha mondjuk mindkét fél egy időre félrekavar (azaz swingerkedik)?

Figyelt kérdés

Én teljesen független vagyok a témától, viszont érdekelne, hogy mi van akkor, ha mondjuk a két fél szereti egymást, össze is tartanak, viszont a szexuális életük megcsömörlött, ezért valamilyen új dologra vágynak?


Mi van akkor ha olyan szexuális élményekre vágynak, amit már régóta képtelenek egymásnak megadni? Ilyenkor jön az hogy a férj lefekszik más nővel és a feleség lefekszik más férfival.


Az egésznek nincsen érzelmi (szerelmi) vonzata, mindössze egyfajta "szexuális kaland" a berögződött és morózus házas életen belül.


Azért is érdekelne engem ez a téma, mert én pontosan amiatt félek a házasságot illetően, hogy jómagam is belecsöppenek abba a társadalmilag előírt trendbe, aholis előre megírt társadalmi és erkölcsi törvények között kell létezni.


Nálam az érzelmi (a lelki, szellemi), és a testi (fizikális, szexuális) vonzat két különböző kategória.


Nem tudom mennyire volt érthető, amire célozni próbáltam?


2020. febr. 15. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyitott házasságban élnek ebben megegyezve akkor nem baj

Az ő dolguk

Ha titokban a másik atcseszve csináljak akkor baj

2020. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem baj,ha élvezik,de szeretik egymást,nyugodtan.
2020. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha mindket fel erre vagyik es megbeszelik es nem titokban tortenik. Akkor gond, ha alapvetoen monogamiara vagyo emberrel vagy egyutt es titokban a hata mogott csinalod. Ha azonos ertekrenddel rendelkezo emberek vannak egyutt es ez mindkettonek belefer, akkor teljesen mindegy, idegenek, a szomszedok, ismerosok stb mit gondolnak rola.
2020. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Ezerszer több értelme van adni egymásnak heti egy kimenőnapot, mint elválni, vagy marni egymást. Viszont az utóbbiak a tapasztalatok szerint egyszerűbben megvalósíthatóak és társadalmilag is jobban elfogadottabbak.
2020. febr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindketten tudnak róla, hogy mit csinál a másik, akkor egészségükre. Így is sok kapcsolatot inkább szétbomlaszt, mert erre kevés olyan pár alkalmas, akik monogámiában képzelték el...


De a megcsalás ebben az esetben is egy szánalmas gyáva féreg megoldása, nem valódi megoldás.

2020. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az én szemeben a "házasélet" egy rendkívül rideg, morózus és szigorú szabályokkal körített életforma, ahol is az "egyén" fogalma elveszik, amint túlesnek a közös gyermeknemzésen. Ezután a két fél muszájból, kötelességből és közös érdekből a saját életét a másikéhoz kapcsolja - hogy a közös utódokat ezáltal fölneveljék.
2020. febr. 15. 11:48
 7/13 anonim ***** válasza:

Jól látod, sok házasság azért megy tönkre, azért laposodik el, mert a szexuális élet idővel megszokássá válik, akár akkor is, ha egyébként igyekeznek feldobni. Ilyenkor jönnek azok a gondolatok, hogy milyen lehet más férfiakkal, más nőkkel, főleg, ha fiatalon, kevés szexuális tapasztalattal állapodtak meg egymás mellett annak idején.


Nyilván nagyon sok házasságban nem ez a problémák nyitja, de jóval kevesebb válás lenne, ha ez nem lenne még mindig ekkora tabu, és mindkét fél kiélhetné az ilyen jellegű vágyait. A megvalósítás rengetegféle lehet, párcsere egy párral, több férfi, több nő, ismerősök, idegenek, együtt, külön stb.

2020. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Semennyire.

Mi lassan 8 éve vagyunk hàzasok, tizenix éve együtt, és amiòta nyíltan beszéltünk a swingerről, sokkal erősebb lett a kapcsolatunk.

Voltunk együtt is swingerclubban, de voltunk külön-külön is.

Tudunk ròla, és van egy egyezség, miszerint romantikus randevú ebben a keretben nuku, ez csak szex.

Még sosem volt problémánk belőle.

Én kipróbáltam màs lànnyal is, de legalább tudom, hogy az nem vonz.

2020. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Én 10 éve élek együtt a párommal, monogám kapcsolatba. Tavaly lett a férjem. És bevallom, az én fejemben nem kapcsolt át a "feleség" kapcsoló. Mindenki kérdezgette, hogy milyen feleségnek, asszonynak lenni? De nekem tök ugyanaz minden mint előtte.

Együtt éltünk előtte is. Egy ágyba aludtunk, megosztottuk a háztartási teendőket a vagyonkánkat, a kiadásainkat, az élményeket együtt szereztük, ha lehetett. Most 30 évesen tanított meg a párom gördeszkázni, és ha el kell mennie szemináriumra, üzleti útra tegye. Ha haza akar menni a szüleihez, vagy bulizni a haverokkal megtehette és megteheti most is. Mi a játékszabályokat már évekkel ezelőtt letisztáztuk és nem kellett változtatni semmit azóta sem. A házasság, már szerintem nem vízválasztó az ember életébe. Én is féltem attól, hogy a papír miatt majd kényszeres együttlétbe csap át az egész... helyette ugyanaz az ember maradtam aki az "igen" előtt voltam. Másnap nem sütött szebben a nap, nem lett szebb a világ... a párom ugyanúgy szeret és a feladatokat megosztjuk továbbra is egymás között.

Ha a kapcsolatod működőképes lesz házasság előtt, akkor a papír semmit nem ír felül.


Én nem érzem a változást a papíros és a papír előtti állapothoz képest. Minden ugyanolyan.

2020. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez mindkét félnek megfelelő, akkor az ő dolguk. Ha szeretik egymást, de boldogabbak, ha időnként mással vannak és azt a partner is tudja és nem gond neki, akkor teljesen rendben van.

A baj ott kezdődik-mint nálunk, hogy csak a párom vágyik a nyitott kapcsolatra, én viszont a monogámia híve vagyok. Patthelyzet.

Ismerek nyitott házasságban élő boldog párt.

2020. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!