Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? A férjem kábítósze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? A férjem kábítószerfüggő.

Figyelt kérdés
4 éve vettük magunkhoz a fiát, azóta kokaint használ. Elmondása szerint nem tudta elviselni, hogy a kamasz fia (15 éves volt akkor) csúnyán beszél vele, semmibe veszi. 3 közös gyerek is van. Amióta kábítószert használ, minden rossz volt nálunk: kaszinózás, megvert, megcsalt, egy hosszabb kapcsolata volt. Rendbe akarja hozni, próbálkozik. A kapcsolatának vége, de nem bír leszokni. Mit lehet tenni?
2020. febr. 17. 22:04
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
14 éve élünk együtt. Gyerekek is vannak. Igazatok van, de ismerem és tudom, hogy ha én nem leszek mellette, akkor nem fogja tudni abbahagyni. Voltam szakembernél már. Ugyanazt mondta, amit itt mindenki.
2020. febr. 17. 22:34
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Eddig mellette voltal es nem hagyta abba! Akkor? Ha ennyire ragaszkodsz hozza, akkor turj csak tovabb.
2020. febr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Tudom meg akarod menteni, de ne. Ha nem kéri, hogy segíts mert túl büszke stb akkor had menjen a süllyesztőbe. Majd ha totál egyedül lesz rá jön. Vagy talán akkor sem, de akkor tényleg nem kár érte.
2020. febr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Bántalmazó kapcsolatból nagyon nehéz kilépni. Pont ilyen eltorzult ítélőképesség jellemzi, mint amit itt bemutattál.

Gondolj bele, a gyerekeid mit látnak most? Miben nőnek fel? Mert ugyanezt fogják majd ők is tovább vinni. Megtanulják, hogy lehet verni a házastársunkat, lehet inni, drogozni, mert nincs következménye.

2020. febr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod megmenteni és ettől nem leszel rossz ember. Ez az ő útja, engedd rajta.
2020. febr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Én inkabb érted aggodnek.Foloslegesen tetted fel a kérdést, mert nem érdekelnek a válaszok, te úgyse fogod otthagyni.Pontosan tudod, hogy igazunk van, ahogy a pszichológusnak is, de nem akarsz változtatni. Hosszabb kezelésre lenne szükséged, igen neked, hogy kilépj a megmentő szerepből, amiből nem akarsz. Te egyedül magadert és kiskorú gyerekeidért vagy felelős, egy másik felnőtt emberért nem. Nem fog változni, és te nem fogod megmenteni. Ez egy jatszma, ami köztetek van és csak akkor változik, ha valamelyik fél változtat a megszokott seman. O nem fog. Ha te ezt nem akarod belátni és nem hagyod, hogy egy pszichológus segítsége rendbe tegye,akkor neked ez a helyzet fontosabb,mint a gyerekeid és te magad. Ezen gondolkodj el, mielőtt a gyereked is jól megveri, vagy megrosszabb...és majd néz ártatlan boci szemekkel, hogy ő nem emlékszik semmire.
2020. febr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

"tudom, hogy ha én nem leszek mellette, akkor nem fogja tudni abbahagyni."


Leírtad, hogy 4 éve éve kokaint használ. Ez alatt a 4 év alatt együtt éltetek.


Szerinted reálisan nézve mit fogsz tudni tenni a jövőben, amit az elmúlt 4 évben még próbáltál meg?


Milyen eszköz van a kezedben, mi a mozgástered, ha kemény drogfüggőként elutasítja az orvosi, addiktológiai segítséget, ami ebben a helyzetben gyakorlatilag az egyetlen reménysugár lenne?


Tudom, hogy nagyon fájhat látnod, amit tesz magával és veletek, főleg így, hogy még közös gyerekeitek is vannak, de ha a férjed a saját életéért és a családjáért nem vállal felelősséget azzal, hogy legalább szakszerű terápiás segítséget elfogadjon, vagy esetleg már túl van azon a ponton, hogy képes legyen felmérni és belátni a tetteinek a következményét, vagy simán csak tagadásban van, akkor te mit tehetsz?


Szomorú ilyet leírni, de nekem olyan ez az élethelyzet, mintha ő egy egyre meredekebb lejtőn haladna lefele, ami egy szakadékban végződik, te pedig fogod a kezét út közben, mert azt hiszed, hogy tudsz segíteni.


Mindenesetre sok bölcsességet kívánok ahhoz, hogy ha úgy alakul a sorsotok, akkor el tudd dönteni, hogy mi az a pont, ahol el kell engedned a kezét ahhoz, hogy ne a szakadék mélyén végezd vele együtt.

2020. febr. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer majd beállva a gyerekeidet fogja bántani, aztán másnap ledőbben. Komolyan normális vagy? Legalább a gyerekeidet nézzed már, hogy milyen környezetben nőnek fel. A férjed drogosan agyonver, szegények mit élhetnek át.
2020. febr. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

MENEKÜLJ! Mentsd meg a gyerekeidet! Őket is bántani fogja. Lehet hogy már most bántja őket, csak nem fordulnak hozzád, mert nem hiszik hogy segítessz rajtuk.


A férfi maga mondta, NEM FOG MEGVÁLTOZNI.

2020. febr. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nagyon aggódni, de érdemes nézegetni a helyet a temetőben.
2020. febr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!