Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért emlegeti állandóan az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért emlegeti állandóan az eljegyzést, ha megbeszéltük, hogy nem házasodunk?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt a párommal, többször feljött már az esküvő téma, de csak úgy beszélgettünk róla, hogy majd, egyszer, ha mindketten úgy érezzük, hogy vágyunk rá és hogy már eljött az ideje. Aztán jött a (tervezett) gyerek, akkor mondtam, hogy ha szeretné, akkor házasodjunk a baba megszületése előtt, de mondta, hogy még ő nem érzi, hogy szeretne megházasodni. Nekem ezzel nem volt semmi bajom, ahogy azóta sincs, de én azóta (a baba születése óta) azt érzem, hogy nem szeretnék megházasodni egyáltalán, ő viszont rendszeresen pedzegeti, hogy majd, ha megkéri a kezem, na csak meg ne lepődjek, ha xy helyen véletlen esküvős dolgon megakad fél pillanatra a szemem, akkor tuti rákerestem, ugye, hogy érdekel, stb. Aztán ha mondom, hogy már kértem, hogy engedjük el ezt a dolgot, akkor az jön, hogy "most is" én hoztam fel. Igazából azért izgat a téma, mert nem szeretném ha mindketten kellemetlen helyzetbe kerülnénk egy lánykéréssel, pedig megmondtam többször kerek perec, hogy nem mondanék igent (senkinek, nem vele van a gond). Ő sem vágyik igazából esküvőre és nem is egy mókamester, hogy ezzel ugrasson. Miért pedzegeti mégis vajon állandóan ezt a témát? Más dolgot, ha letisztázunk, megérti és elfogadja, komolyabb dolgokkal pedig nem szokott viccelni. Tudom, hogy összességében hülye kérdésnek tűnik, de megis sűrű beszédtéma és szeretném tényleg elkerülni a kikosarazással járó életre szóló negatív élményt.

2020. márc. 9. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Igazából csak azért nem értem, mert egy gyerek sokkal nagyobb elköteleződés mint a házasság. Ha neki fontos, akkor egy gyerek után ez már nem olyan nagy dolog, kivéve persze ha valami nagyon komoly elvi dolog van mögötte.
2020. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
De mi az akadálya az esküvőnek!? Azt értem, hogy neked nem számít de ha a párodat boldoggá teszi a tudat, hogy ekképp is elkotelezodsz mellette akkor egy gyerek után már tényleg nem látom akadályát. Tudom, hogy csak egy papír sokaknak de azért mégis olyan lépés amit felnőtt ember olyannal tesz akivel le szeretné élni az életét. Ily módon pedig van egy üzenete a dolognak... és a papirnak..
2020. márc. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Mert úgy beszéltetek meg, ha majd úgy érzitek, hogy eljött az ideje, és nem úgy, hogy soha. Mivel nála már eljött átvetíti rád is. Arra nem volt tervezek, hogy mi van, ha csak egyikőtök érzi úgy, vagy nem egyszerre. Így érthető a viselkedése szerintem.( Én is házasságellenes nő vagyok.) Az se férne bele neked, hogy elmentek egy sima 2 tanús polgarira, ha neki annyira fontos? Szerintem ez egy járható kompromisszum lehetne. Ilyen helyzetben nálam legalábbis beleferne, ha amúgy szeretem és vele akarom leélni az életem.
2020. márc. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Ennyi év együttélés után ha össze házasodtok 90% hogy válni fogtok 2 éven belül. Nem egy ismerősöm járt ebben a felállásban és mind elvált.

Én a páromat szoktam ezzel szivatni, holott megbeszéltük hogy nincs eljegyzés és esküvő. Én szivatasból csinálom csak, de azok a nézések! Felbecsülhetetlen el😁. Mi maradunk élettársi kapcsolatban, marha jól meg vagyunk, miért rontsunk rajta. Így szeretjük egymást....

2020. márc. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2

Gyerek előtt én is másképp láttam a dolgokat, nekem akkor lett volna értéke a házasságnak, mint az "élet rendjének", hogy az ember kifejezi a másiknak ilyen formában, hogy vele képzeli el az életét, házasodjunk össze, alapítsunk családot. Ez az érzés megvolt akkor, bár nem vágytam rá akkor sem különösebben, nem is elleneztem volna, láttam benne értéket. De már azt érzem, hogy ha elvennének, akkor csak azért akarnak elvenni, mert ez a társadalmi elvárás, a jóindulatú emberek meg majd rögtön megvilágosodnak, hogy a becsúszott gyereket megtartottuk, aztán otthon kisírtam a házasságot apjuknak, aztán ő meg befogta vele a számat. Egyáltalán nincs így már meg semmi abból az "érték" érzésből, amit amugy szimbolizál, hisz igen, már amúgy is össze vagyunk kötve egy életre... Bocsánat, ha valakit megbántok ezzel, de bennem már ezt az érzést kelti.

2020. márc. 23. 22:05
 6/8 A kérdező kommentje:

#3

Alapvetően is csak a 2 tanús polgáris dolog jöhetett szóba anno, semmi nagyobb felhajtás. De sajnos ezt sem tudom valamiért meglépni. Volt, hogy a gyerek után szóba jött a téma, mondtam, hogy oké, ám legyen, ha neki ennyire fontos, de aztán ahogy kimondtam, olyan napokig tartó nyugtalanság tört rám, hogy amíg ki nem mondtam, hogy bocs, mégse, addig el sem múlt, de ahogy kimondtam, azonnal békére leltem.

2020. márc. 23. 22:09
 7/8 A kérdező kommentje:

#4

És az ismerőseid miért váltak el? Mi volt az ok? Kifejezetten a házasság után romlott meg a kapcsolat? Nem hiszem egyébkent, hogy itt csak viccről van szó, mert amúgy régi vágású, a szülei, barátai, mindenki házasságban élnek, csak közben szabad szellemű, sokat csavarog, nagy a baráti társaság,ez pedig ebben nem zavar, nem gátolom. Gondolom eddig is ezt a szabadságát féltette egy esetleges házasság gondolatakor, hogy majd akkor azt mondom, hogy egy férjnek most már itthon a helye.

2020. márc. 23. 22:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem önmagában nem a házasság, nem a papír fogja elrontani a kapcsolatot. Itt valaki írta hogy sok év együttélés után elváltak hamar. De ez valószínűleg akkor is bekövetkezett volna ha nem házasodnak össze.

Speciel én fontosnak tartom ,de tény és való hogy az emberek túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a háasságnak. Önmagában nem a gyűrű, a papír fogja eltontani a kaocsolatot. Ezek csak tárgyi dolgok. Sokan túl sokat képzelnek bele.

Nezzünk meg egy 8-10 éves kapcsolatot, akik együtt akarnak maradni, együtt élnek regóta. Ha most egy anyakönyvvezető előtt aláírnak egy papírt akkor másnapra mi változik? Masnap reggel ugyanúgy felkelnek és elmennek dolgozni. Persze ott számolni kell jogi dolgokkal ha az enber meg akar pattanni, de az én véleményem szerint az emberek túlnyomó többsége azt gondolja hogy "onnantól kezdve minden más lesz" holott a gyakorlatban nem sok.

Ezzel nem rábeszélni akarlak, csak rávilágítani hogy a kapcsolatok házasság ide vagy oda tönkremehetnek. Van a családunkban egy pár együtt vannak kb 20-25 éve, van egy közös 10 éves gyerek is. Élettarsak, megvannak. Az én szüleim pedig 27 év utan váltak el anno. De a szüleim sosem voltak igazán jóba, leszámítva az első pár 5-6 évet. Csak akkoriban még nem volt divat rögtön lelépni ha valami nem működött pláne ha volt gyerek is (az más kérdés ez mennyire jó-e ne menjünk,bele). De egy kapcsolat tönkremehet házasság nélkül is és azzal is.

Nem ettől függ.

2020. márc. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!