Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek önzőség kilépni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek önzőség kilépni egy házasságból, amit csak a kötelesség tart össze (pl. gyerekek)?

Figyelt kérdés
Mi erről a véleményetek bővebben?

2020. jún. 15. 10:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem önzőség.
2020. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem az
2020. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem önzőség.Igy esélyt adtok egymásnak egy boldog életre valaki mással.
2020. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs más megoldás és szükséges, akkor jobb kilépni egy rossz házasságból. viszont nem mindegy, hogy tényleg rossz az a házasság, vagy csak meguntad és szebbet/jobbat/mást szeretnél helyette - és az sem, hogy az mennyire reális, amit szeretnél. illetve hogy menthetetlenül rossz a házasság, vagy esetleg javítható.

első körben a válás előtt mindenképp érdemes futni 1-2 kört pszichológussal, párterápiával, mert még ha nem is sikerül megmenteni a házasságot, akkor is sokat segíthet benne, hogy sikerüljön értelmesen és a gyerekek számára minél jobban kezelni a válást.


a gyerekeknek boldog szülőkre van szüksége. a külön élő, de boldog életet élő, kiegyensúlyozott szülőkkel sokkal többre mennek, mint a család érdekében együtt élő, de egyértelműen boldogtalan és egymás életét tönkretevő, egymással ellenséges és velük is folyton feszült szülőkkel.

a válás, vagy bármilyen más komolyabb változás megviseli a gyerekeket, de egy rosszul működő család legalább olyan káros lehet arra, hogy mit tanulnak a szüleiktől a nemi szerepekről, konfliktus kezelésről és arról, hogyan élik az életüket.


ismerek olyanokat, akik elváltak és utána boldogak lettek mással. a gyereket sem viselte meg a dolog - mondjuk ebben sokat segített nekik, hogy nem ellenségeskedtek, nem civakodtak, nem áskálódtak egymás ellen. a gyerek miatt úgyis muszáj kapcsolatban lenniük. mindenkinek jobb, ha ezt sikerül barátságos keretek közt, békésen és egyetértésben kivitelezni, mintha ellenségesen, háborúzva teszik.

viszont olyat is ismerek, akinek sikerült rendbe tenni a kapcsolatát és azóta boldogan, elégedetten élnek egyetértésben, mert megtanulták kezelni a konfliktusaikat és közösen megoldadni a problémáikat.


ajánlott olvasmány


konfliktuskezeléshez Marshall B. Rosenberg: A szavak ablakok vagy falak illetve Rambala Éva: Az erőszakmentes kommunikáció alapjai


gyerekneveléshez Susan Forward: Mérgező szülők


családi élethez Gary Chapman: 5 szeretetnyelv sorozat

2020. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha csak anyni a gond, hogy meguntad, akkor igen, önzőség. 2-3 év és mindenhl elmúlik a szerelem, egy működő házasságért tenni is kell.
2020. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem önzőségnek, inkább butaságnak tartom. Manapság valahogy minden eldobhatónak van címkézve, és nincs ez máshogy a házassággal sem. Bár házasságpárti vagyok, nyilván van olyan helyzet, mikor szerintem is a válás a megoldás. Az általad nem igazán kifejtett szituáció szerintem nem ilyen. Én úgy értelmezem, együtt vagytok X éve, már unod a banánt, eljöttek azok a bizonyos szürke hétköznapok, és valami újra vágysz, mert már nem érdekel a férjed, talán te sem érdekled őt, csak éltek egymás mellett. Szerintem a gyerekek számára mindenképp törést jelent, ha a szülők szétmennek, akkor is, ha ezt békében, közös megegyezéssel teszik. Kivétel persze az olyan helyzet, mikor állandóak a viták, veszekedések, azaz a szülők olyan szinten nem tudnak együtt élni már, hogy folyamatos a feszültség otthon.

Mi lenne az a dolog, ami miatt kilépnél a házasságból? Mert nagyon nem mindegy.

2020. jún. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak elméletben kérdeztem. Olyan házasságra gondolok, ahol mindketten boldogtalanok, a semmin is összevesznek folyton, stb.
2020. jún. 15. 12:36
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Sokkal nagyobb önzőség lelki nyomorékká tenni a gyereket egy rossz párkapcsolati példával csak mert félnek váltani. A gyereknek soha nem érdeke, hogy a szülei együtt maradjanak ha nem jó a kapcsolat. Ez szerintem a legnagyobb tévhit a világon.
2020. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben benne maradni önzőség, mert a gyerekeknek egy életre ártani fog, ha ilyen párkapcsolati mintában nőnek fel.
2020. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban nem menthető a házasság, meg a váló fél nem tervezi elhagyni a gyerekeket is, akkor nem önzőség.
2020. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!