Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek, ha házasságkötéskor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek, ha házasságkötéskor esetleg felvettétek a férjeitek egész nevét! Űrlapkitöltéskor a keresztnév rovatba azt írjátok, hogy pl. Gézáné? Ünneplitek névnapként az új keresztnevet? Felköszöntitek egymást a férjeitekkel pl. Géza napon?

Figyelt kérdés

Ha több keresztneve van a férjnek, akkor ti melyiket használjátok?

Pl. Mészáros Károly Gézáné. Ha a Károly nevet használja a férj, akkor ti is Károlyok vagytok? Ha a Gézát használja, akkor pedig Gézánék vagytok? A Károly után nincs -né toldalék.



2020. júl. 13. 22:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%
Nem vettük fel így:D
2020. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Napi kretén. :)
2020. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Sírok :D
2020. júl. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
41%
xDd Manapsag amugy senki nem veszi fel a keresztnevet.
2020. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Na jó,megyek aludni :D
2020. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy látom a mai világban már senki nem így veszi fel a nevét.
2020. júl. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Beszarsz, de anyám még ki is kéri magának, hogy ha valaki úgy hivatkozik rá, hogy mészárosné marika és nem mészáros károlyné :D ilyen is van
2020. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

Imádom ezt a kérdést :)


Nekem az ilyen névfelvétellel kapcsolatban mindig az jut eszembe bemutatkozáskor, hogy "remek, azt már tudom, hogy hívják a férjed, de téged hogy hívnak b.meg?"


Amúgy a mai világban is van még néhány nő, aki így veszi fel a férje nevét. Egészségügyben dolgozom, elég vicces, mikor beszólítjuk Kovács Jánosnét egy minimum 60 éves nőre számítva, erre betipeg egy 23 éves leányzó. :D

2020. júl. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Feldobtad az estém. Én egy 50-es nő vagyok. A nevem "Xné H Gabriella" formában viselem. Mindig azt hittem az én korosztályom az utolsó ahol még előfordul a "Kovács Gáborné" változat. Döbbenten tapasztaltam, hogy a nálam 10-zel fiatalabb nők -egy osztrák határ közeli városban- sokan így használják. A Zoltánné gyakori a 40-es hölgyeknél. Van dupla keresztnévvel -né ismerősöm. (44 éves) A második férfi keresztnév után van odaragasztva a -né. "Kovács Gábor Zoltánné". Iratkitöltésnél nem tudom. Természetesen nem "Zoltánnak" tartja magát. :). A saját lánykori kersztnevét tartja névnapnak. Pl. Krisztina.
2020. júl. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%
Igen ma is van még ilyen. Az én kedvencem amikor egy szuper modern névhez veszi fel így a feleség. Pl. "Kiss Szebasztiánné". és az illető egy 20+ éves hölgy. Szerintem ez valamiféle feltűnési viszketegség.
2020. júl. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!