Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha egy M. o. -on élő külföldi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy M. o. -on élő külföldi férfihez mennék hozzá, a keresztnevem, vagy a vezetéknevem lenne elől?

Figyelt kérdés
Tehát a férfi neve X Y, én Z Y lennék, vagy Y Z?

2016. jan. 16. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A vezetékneved lenne elöl, ahogy a Magyarországon élő külföldieknek is.
2016. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen: elöl.

Magyarországon a vezetéknév van elöl, a keresztnév utána.

2016. jan. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ha nem régóta él itt, és fordítva használja a nevét (ahogy neki helyes)?


Egyébként ha nekem 2 keresztnevem van, de a másodikat jobban szeretem, megtehetem, hogy úgy írom alá az anyakönyvvezetőnél az okmányt, hogy az első keresztnevem elhagyom, és csak a másodikat írom oda, így onnantól az lesz az "eredeti" nevem?


Egyébként köszi a válaszokat!!

2016. jan. 17. 00:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, haladjunk sorban.

Magyarországon a vezetéknév elöl van, ezen nincs mit ragozni. Neked is így kell használnod: Smith John-né

2. ha két keresztneved van, akkor hivatalos okmányon mind a kettőt ki kell írnod végig az aláírásban.

2016. jan. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na, az kimaradt, hogy nem hagyhatod el önkényesen a keresztnevedet, hivatalos névváloztatást kell kérvényezned.
2016. jan. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. jan. 17. 09:34
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
remelem nem valami arab torok alban volegeny van
2016. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a menete, de az egyik volt osztálytársam elhagyta az első keresztnevét, az új asszonynévben. Tehát (nem ez az igazi neve persze) Kiss Mária Annából Tóth Anna lett.
2016. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A keresztnév nem tűnik el varázsütésre. Már csak azért sem, mert ha asszonynév miatt változtatsz akkor az okmányokat kedvezményesen kiállítják, míg ha te akarsz változtatni valamit mert csak az sokba kerül. (Hülyék lennének lemondani erről)


Plusz szerintem a születési neved úgyis dupla marad amit úgyis csak szerződéskötéskor használnak, és aláírásban sem muszáj kiírnod mind a két nevedet.


A lényeg, hogy a papíron nyomtatottan szerepeljen hogy Tóth Orsolya Annamária. Aztán te a kezeddel azt írsz amit akarsz, simán lehet az aláírásod Tóth Orsolya.


Az anyakönyvbe meg nem te írod a neved azt már beírják nyomtatottan (az okmányaid és a korábbi nyilatkozatod alapján!) te csak alákaparod, mint említettem ahogy jólesik. Akár olvashatatlanul is.


Szintén igaz ez a férjed a nevére. Te úgy írod, ahogy akarod, de ha itthon dolgozol mindenhol a vezetéknév lesz elöl Pl. szerződésen, stb.


Ugyanez ha külföldre mész, hiába vagy Tóth Orsolya, egy külföldi névjegykártyán Orsolya Tóth leszel. A szerződéseken viszont azt hiszem ők is a vezetéknevet veszik előre.


Szóval nem attól függ, hogy milyen állampolgár vagy, hanem hogy HOL vagy. A férjed szerződésében sem fog fordítva szerepelni a neve.


Én is rengeteg szlovákkal íratok alá szerződéseket, de mindegyik Takácsová Lujza, nem Lujza Takácsová.

2016. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!