Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit jelent pontosan az, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent pontosan az, hogy jól kell házasodni? Elsősorban a pénzt?

Figyelt kérdés
Azért gondolom ezt, mert amikor szó esik erről (17 vagyok) főleg anyu és mamám részéről kapom meg mindig, hogy házasodjak jól, és persze a szerelem a legfontosabb, de azért nem minden. Akkor mi? Én jól megvagyok a barátommal, aki egy kedves, nyugodt és okos srác, vele akarom leélni az életem, és soha nem tudnám elképzelni, hogy az anyagi hátterét egy pillanatra is fontolóra vegyem akkor, ha netán megkéri a kezem. Ha szereti egymást két ember akkor abból minden más következik szerintem, anélkül meg kb. semmi (jó).

2020. aug. 10. 07:55
 1/9 Hellmano ***** válasza:
72%
Így van az anyagi jólétre mondják, hogy jól házasodott, jó helyre rakta a pcsáját ez is stb. Vannak nők, akik ezen nagyon egyszerűen túllépnek és leélik az életüket egy olyan férfival simán, akit nem is szeretnek csak a pénzét. Jó színészek.
2020. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A nélkülözés azért elég rendesen meg tud mérgezni egy kapcsolatot.
2020. aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak az anyagi hátterét. Nyilván azt is, de az elsősorban nem arra szokott vonatkozni, hogy gazdag legyen a pasi, hanem pl. legyen stabil munkahelye, ne kerülje a munkát, tudjon bánni a pénzzel, ne verje el minden hülyeségre stb. Mert a szerelem tényleg nem minden. Ahogy a második válaszoló írta, a nélkülözés meg tud mérgezni egy kapcsolatot.

És az, hogy a szerelem nem minden, az jelenti azt is, hogyan bánik veled: pl. mindent neked kell csinálni vagy kiveszi a részét? lelkileg támogat? a céljaidban támogat? veled van a bajban? félrekacsintgat vagy hűséges tud maradni? hogyan kezeli a konfliktusokat? Meg baromi sok egyéb kérdés.

Szóval ez a házasodj jól, jóval többet jelent, minthogy milyen anyagi helyzete van a férfinak. Mielőtt összekötöd valakivel az életed, és ne adj isten, gyereket szülsz, ami egy elég kiszolgáltatott állapot, érdemes a szerelem ködén túl sok egyéb dolgot is megvizsgálni.

2020. aug. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem kerdezed meg a szüleidet h ők hogy ők hogy értették?
2020. aug. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Majd felnosz. 17 evesen én is hulyesegeket beszéltem.
2020. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

"és soha nem tudnám elképzelni, hogy az anyagi hátterét egy pillanatra is fontolóra vegyem akkor"

Most még nem. De amikor egy olyan helyzetben leszel, hogy felnőttetek, a srác nem akar dolgozni, akkor el fogsz gondolkozni, hogy van e keresni valód mellette. Lehet szépíteni, hogy csak a szerelem számít, de a szerelem nem fizeti ki helyetted a lakbért. A "jól házasodni" kifejezés nyilván a pénzre vonatkozik elsősorban, de azt is magába foglalja, hogy olyan férfit válassz férjül, akinek jó diplomája/szakmája van, amire lehet építkezni hosszútávon valamint legyen felelősségteljes. Ahogy írták már fentebb gondolj bele, hogy milyen kiszolgáltatott helyzetben vagy, ha gyereket szülsz. Ha a férfinek nincs egy fix munkahelye, nem megbízható, nem keres eleget akkor mi lesz? Miből fogod a gyereket etetni, ruháztatni? De gyerek se kell ahhoz hogy ilyen problémák felmerüljenek. Szóval nyilván nagyon szerelmes vagy még 17 évesen, de amikor felnősz, és gyereket szeretnél, lakást szeretnél, autót szeretnél, évente egyszer elmenni nyaralni, akkor nem biztos, hogy a szerelem elég lesz ahhoz, hogy valaki mellett maradj.

2020. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
17 éves vagy, gyerek, majd felnősz :)
2020. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez komplex dolog, de bizony beleértik az anyagi biztonságot is, mert hidd el egy nőnek, més nagy valószínűséggel majd neked is 10 év múlva meg 20 év múlva nagyon fontos szempont lesz az. Már csak a gyermeked/ gyermekeid miatt is...de természetesen nem elhanyagolhatóak az egyéb dolgok sem, mint például intelligencia, tisztelet, becsület, őszinteség, határozottság, humor.
2020. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyud és Mamád nem részletezte?
2020. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!