Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy néz ki egy közös kassza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy néz ki egy közös kassza akkor, ha a férj szoftverfejlesztőként keres havi 1 millió forintot, a felesége meg tesco-s kasszásként 120 000-et?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 15:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha tudnád értelmezni a közös kassza fogalmát, akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést.
2020. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan ugyanúgy, mintha mindketten 1 milliót keresnének. Nálunk a férjem szoftverfejlesztőként kb 1 misit keres (nem tudom a pontos nettóját, de akörül), én meg ugyan nem tescos kasszás vagyok, de csak 320-at tudok hozzáadni a családi kasszához, de ez teljesen lényegtelen, mert nem az számít, ki mennyit rakott bele, hanem hogy összeségében havi 1,2 misiből gazdálkodhatunk. Ugyanez lenne a helyzet ha fordítottak lennének a bevételek, vagy mindketten 600-600-at hoznánk haza. Mint amúgy minden közös kassza esetében.
2020. okt. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A közös kassza keresettől függetlenül azt jelenti, hogy minden pénz közös.
2020. okt. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

Nálam úgy nézett ki odaadtam a fizetésem kb. felét az asszonynak, ami többszöröse volt az övének.

Hónap közepén közölte elfogyott. Mondtam jó, ezután számlákat kérek. Nem adott.

Azután amiről tudott számlát mutatni annak ha fontosnak éreztem kifizettem a felét, plusz fizettem a teljes rezsit.

Azután egyszemélyes háztartásra váltottam. Nincs vita a költségeken.

2020. okt. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
1 számlánk van, 2 kártyával. Nem nekem van óvónői fizetésem, neki meg felsővezetői, hanem nekünk van x jövedelmünk.
2020. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Engem még úgy neveltek, hogy a férj feladata anyagi biztonságot nyújtani a családjának. Sosem érdekelt, hogy a feleségem mennyit tud betenni a közösbe. Hol többet hol kevesebbet tett bele ahogy alakult. Mindig ami volt az osztottuk be közösen. Eszembe nem jutott volna arról beszélni hogy az én pénzem a te pénzed. Ez olyan lett volna mint ha a közös gyerekekről úgy beszélnénk hogy az én gyerekem meg a te gyereked.
2020. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvő előtt összeköltöztünk,azóta egy számlánk van, 2 kártya. Lényegesen kevesebbet keresek, mert 3 gyerek van. Nekem meg családbarát munkabeosztás. Soha nem volt ezen vita. De ha felmerült hogy ki mennyit hova rak, akkor nálatok ez nem fog működni.
2020. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen a kérdés, a közös kasszának pont az a lényege, hogy a példádban szereplő pár közös kasszája havi 1.120.000 forinttal gyarapodik, az pedig, hogy ezzel hogy gazdálkodnak, az millió+1 dologtól függő egyéni dolog.
2020. okt. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Mikor összeházasodtunk kb egyforma volt a fizetésünk, kb 200000 Ft. Ez volt olyan 5 éve. Azóta én 900 ezret keresek, ő még mindig csak 200 ezret.

Eleinte sok galiba volt a közös számla miatt, úgyhogy megegyeztünk, hogy egy egy havi x összegen felül, megkérdezzük a másikat, hogy mit szól hozzá hogy megveszünk valami drágább dolgot. És mivel azóta ezen nem változtattunk, hiába keresek közel egy millát, megkérdezem h megvehetek-e magamnak egy új mobilt vagy ilyenek, és hát van h azt mondja hogy nem..

Ellenben amikor 100 ezres táskát akar venni, vhogy mindig eléri h megvehesse.

2020. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Jaj már ezek az anyagias kérdések... Mintha itt minden második gyk-s senki havi millát keresne. Örülnétek ti a havi 100 ezernek is. Sok munkanélküli csóró álmodozó lúzer!
2020. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!