Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lagzi nélkül házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lagzi nélkül házasodni?

Figyelt kérdés
A sztori röviden annyi, hogy a családunk elég erősen tol folyamatosan a házasság-gyerek-saját lakás háromszögébe. Így 30 körül azért mindketten érezzük, hogy lassan eljött ezeknek az ideje. De nem is az idő miatt nem történtek meg eddig ezek. Az a helyzet, hogy házasodnánk is akár, de én nem akarok lagzit, páromnak meg igazából mindegy. Részben anyagi okok miatt is, nincs ennyi pénzünk fölösben. Az én családom szegény is nagyon, úgyhogy az árát sem hozná vissza. Másrészről ez a szokásos táncikálós piálós lagzi nem a mi világunk. Több esküvőn voltunk már együtt, de egyiken sem éreztük annyira jól magunkat. Pont a sajátunkon nem szeretnénk ezt érezni. Szerintetek nagyon megharagudnának a rokonok ha igazából nélkülük, és lagzi nélkül házasodnánk?

2020. dec. 3. 07:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Utáljuk a lagzikat.

Nekünk csak egy esküvő volt azután egy kis ebéd. Csak a szülők,,testvérek és keresztszülők voltak.

2020. dec. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, ha megharagudnak? Ha nektek így jó, meg nem is tudjátok állni a lagzit, addig ne hánytorgassa fel ezt nektek senki, ők nem támogatnak anyagilag.
2020. dec. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ti a rokonoknak házasodnátok vagy magatok miatt? Ez a ti esküvőtök és a ti döntésetek, nem a rokonoké. Semmi jelentősége, hogy ők mit szólnak.
2020. dec. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk marciusban volt az esküvőnk.

A 2 tanu +párjaik voltak hivatalosak, egyik barátnőm mert ő vigyázott a 11hós fiunkra, és párom ismerőse, ő volt a fotós. Szóval 9en lettünk volna. Szülőket sem hívtuk meg. Az én anyukámék elfogadták, férjem annya a meghívás ellenére beállított.

Majd a ceremónia után jelenetet rendezett (nem a meghívás miatt).

Utána elmentünk egy étterembe, oda már tényleg csak 9en mentünk. Ettünk egy jót és hazamentünk.

Nem szoltunk róla senkinek, mindenki utólag lett értesítve. Nevelőapám pl pont a napokban hozta fel a témát, hogy ő miért nem volt ott..

Szoval én nem bántam meg, életem nagy napja volt tényleg, kivéve anyóst. De készülj arra, hogy lesz aki nektetszését fogja kifejezni.

2020. dec. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem a rokonok miatt csináltunk lagzit, mi szerettük volna. Nekünk egy jó emlék maradt, de ha csak egy polgári szertartás lett volna se lett volna köze senkihez hozzá. Ez a ti esküvőtök, olyan legyen amilyennek ti akarjátok.
2020. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha a rokonok miatt akarnánk házasodni akkor már rég házasok lennénk. :D De nem akarjuk magunkra haragítani sem őket. Viszont nem akarunk nagy felhajtást sem keríteni egy esküvőnek. Talán egy ebéd vagy vacsora még beleférne utána, de ennyi. Aki nem érti meg azzal nem tudunk mit csinálni. :/
2020. dec. 3. 09:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sem volt lagzink, aláírtuk a papírokat és a közelebbi barátainkkal buliztunk egyet a törzshelyünkön, ki se béreltük, semmilyen kötött kerete nem volt az eseménynek, szuper este volt. Egyetlen rokont sem hívtunk meg. Ha visszamehetnék az időben ugyanígy csinálnám, mindig is utáltam a hagyományok nagy részét, a hagyományos lagzikat pedig főleg.
2020. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csak a legközelebbi rokonokkal volt utána közös vacsora. Nekünk szerencsénk volt, mert elég megértően fogadta a rokonság, de az sem zavart volna, ha valaki fennakad ezen. Az én esküvőm, nem az övék, és ha emiatt képes megharagudni, akkor eleve nem olyan jó a kapcsolat vele, hogy meghívjam az esküvőmre.

Sokakat ismerek viszont, akik bevállalták csak a rokonok miatt a nagy esküvőt, és megbánták. Szerintem nem éri meg.

Tegyetek meg mindent a béke megtartása érdekében (előre legyen kimondva, hogy nem lesz nagy lagzi, ne érezze senki úgy, hogy eltitkoltátok előle), de egyébként csináljátok azt, amire vágytok.

2020. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én vagyok teljesen antiszociális, de kit érdekel, hogy mit szólnak a rokonok? Még az se befolyásolna, hogy a saját anyám mit szól, nem hogy még a távolabbi rokonság. Meg se fordulna a fejemben még gondolat szinten se az esküvő tervezése során, hogy bárki másnak (a párom kivételével természetesen) kikérjem a véleményét, hogy szerinte hogyan kellene NEKÜNK összeházasodni. Megtervezném a párommal és tényként közölném a családdal az esküvő menetét. Ennyi. Nem tudom, hol van itt bármilyen ok a sértődésre.
2020. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A saját esküvőtökkel kapcsolatban ne érdekeljen, hogy ki haragszik vagy sértődik meg rátok. Az kizárólag rátok tartozik. Ha senkit nem akartok meghívni, akkor ezt kutya kötelessége mindenkinek elfogadni.

Egyik ismerősömnek az esküvőjén csak a legszűkebb család vett részt: egyik hétköznap délelőtt összeadták őket a házasságkötő teremben, és a pár a szülőkkel, tesókkal együtt átmentek egy étterembe ebédelni. 10en voltak összesen.

Nem érdekelte őket a rokonok, ismerősök, barátok véleménye, még most is együtt vannak, kb. 20 éve. :)

2020. dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!