Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elvárhatja a párom azt, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárhatja a párom azt, hogy csak úgy szeressem, ne beszéljünk se házasságról sem semmiről , mert ő csak hiánypótlónak érzi így magát?

Figyelt kérdés
De ez így egy szubjektív érzés, azaz én bármit tehetnék, ha ő úgy érzi, nincs szeretve. Pedig szeretem, de már 30-on felül vagyok. Nem tudom, mi legyen. Céltanul nem tudok csak úgy lenni. Megértem én őt, de én meg nem tudok várni 10 évet a gyerekvállalással, mikor jut el oda, hogy nah akkor vágjunk bele.
2021. jan. 10. 08:08
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
72%
Attól is függ mióta vagytok együtt, ha 10 éve akkor nem fog változni, ha 1-2 akkor még korai még.
2021. jan. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%

A házasságot stb ugy nèz ki ő rabsàgnak fogja fel.

Ha igy menne bele abbol ugy is csak menekulne aztan ott lennél egyedul gyerekkel.

Eszembe se jutna rábeszélni. Hogy én szivjak a végén. Az biztos.

2021. jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
94%

Én pont idén jöttem rá, hogy ilyen dolgokról nem "ciki" beszélni. Korábban olyan 2 párkapcsolatom is volt, ahol másfél év után hoztam fel az összeköltözés, meg merre haladunk témát. És azt mondták hogy erről még korai beszélgetni, hagyjuk a témát. (Másfél év után korai???)

Azóta volt szerencsém egy sráchoz, aki ezt nyitottan kezelte, és mivel neki életcélja volt a családalapítás, ő is hozta fel.

Vele nem jöttünk össze, de általa rájöttem, hogy ha valaki erről nem hajlandó beszélni, akkor éretlen.

Azóta összejöttem a barátommal, idősebb vagyok nála, és emiatt számomra fontos volt tudni, hogy ő hogy áll ehhez a témához. Megilletődött, amikor rákérdeztem jó korán, de beszélt róla. Én most 29 vagyok, ő 23. A többibi srác akikkel jártam, akkoriban voltak 25 évesek.

Ez intelligencia és érettség kérdése hogy tudjon valaki ezekről beszélni.

Tudom mit érzel.. Ez idővel nem fog változni, hacsak a párod fel nem oldja magában ezt a gátat.

2021. jan. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Ez a szeress csak úgy nekem nagyon snassz. A harmincas éveim elején nem akarok olyan kapcsolatban lenni, ahol semennyire nem lehet a másikra számítani. Azt mondja ez szerinte hiszti. Mi a hiszti? Hogy szeretnék azzal megállapodni akit szeretek? Nyilván senki sem eszköz, ő azt mondta, nem akar eszköz lenni abban, hogy férjet fogjak magamnak. Nem férjet akarok fogni, hanem azzal lenni, akit szeretek.

Egy dolog nagyon rosszul esik tőle. Számtalanszor elhallgatom hogy a volt feleséget nem szerette és egyedül érezte magát, azért házasodott meg akkor. Én elmondtam neki, ezt nagyon sajnálom, de ne rajtam bosszulja meg ezt. Nem tehetek arról, hogy vele rosszul bántak annak idején, arról sem, hogy megcsalta a volt feleség. Nem tudok ezzel mit kezdeni. Én nem árultam zsákbamacskát. Mögöttem is egy hosszú kapcsolat van, amiből sajnos nem lett házasság, pedig szerettem volna. Mondtam neki, ha neki ez így nem jó, menjen és hagyjon, majd akkor megtalálom a páromat.

2021. jan. 10. 08:29
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt már házas sok jóra ne számíts, nem fog elköteleződni megint.
2021. jan. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Akkor ne rabolja az időmet sem. Én már volt, amikor azt mondtam neki, hogy szeretnék férjhez menni mondjuk 3 éven belül, mert már 30-on felül vagyok én is, amikor mondtam, menjen el, nem ment. Olyankor azt mondja, azért van velem, mert lát erre esélyt. Konkrétan értékletennek érzem magam a volt feleséggel szemben. Ő mindent megkapott, amiről én 22-23 évesen csak álmodtam. Hogy őszinte legyek, nagyon rámentem már az elmúlt években , s főleg az utolsó kapcsolatomban arra, hogy mindig csak egy örök élettárs vagy barátnő vagyok. Nem tudom hány esküvőn voltam már...
2021. jan. 10. 08:35
 7/39 anonim ***** válasza:
91%

Tyű, de mérges lettem a párodra, ahogy így olvasom amiket írtál. Mármint hasonló helyzetben én biztos odaállnék elé, hogy MOST mondja meg, elvesz-e záros határidőn belül, mert ha továbbra is így ködösít, akkor pakoljon és ne húzza az időmet. De ez az én vérmérsékletem, illetve azt sem tudhatom, hogy te mennyire ragaszkodsz a házassághoz. A leírtak alapján eléggé, szóval neked is ezt tudnám javasolni.

Amúgy itt jelenleg ő hisztizik. Bullshit ez az "ő csak egy eszköz, hogy férjet fogj magadnak" duma. Nem akar (még egyszer) házasodni. Nem bízik benned, nem bízik a kapcsolatotokban, valószínűleg a volt felesége miatt saját magában sem bízik már. Ez érthető és sajnálatos, de nem a te dolgod helyretenni, ha nem egyezik a jövőképetek, akkor kár erre időt áldozni.

2021. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem ártana az elején, már ismerkedéskor letisztázni ezeket a dolgokat.

Sőt, kicsit sokkal fontosabb téma, mint a mi a hobbid, szeretsz-e kirándulni, stb.


Én 38 éves férfi vagyok, és egyáltalán nem csinálok belőle titkot, hogy eszemben sincs se házasodni, se gyereket vállalni, és nem beszélek mellé, ha valaki erre rákérdez.

Ha egy nőnek viszont ilyen céljai vannak, akkor azt lehetőleg minél hamarabb tisztázza, és akkor fel sem merül, hogy komoly kapcsolatba kezdünk, ahol én feleslegesen rabolom az ő idejét, ő meg feleslegesen megy az idegeimre, hogy ilyesmivel nyaggat.

2021. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
81%

Te nyilt lapokkal jatszottal, megmondtad neki, hogy ez fontos szamodra.

Ez nem tul valoszinu hogy valtozni fog, ennel tobbet erdemelsz.

Nem a hazassag hianyaval van a baj, hanem azzal, hogy semmibe veszi a keresedet.

2021. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
52%

Egyrészt: nem várhatja el. Jogod van tisztán látni, hogy ő akar-e egyáltalán házasodni, szeretne-e gyereket, stb

Az is válasz, ha erre leráz, és elrendez annyival, hogy hisztizel. Az is válasz, ha magyarázkodik, hogy az első házassága rossz volt. Az is válasz, ha nincs válasz.

Ez a pasi egyértelmű, hogy senkit se fog elvenni, eszébe sincs nősülni.

A te döntésed, hogy ennek ellenére megint éveket vársz a lánykérésre, vagy keresel olyat, akivel azonosak a céljaitok.

Másrészt: te pont ugyanazt csinálod, amit rajta számonkérsz. Az exed rabolta az idődet, évekig etetett, és elszálltak az évek. Erről nem a mostani, vagy a következő párod tehet! Neki is meg kell hagynod az időt, hogy meg tudjátok egymást ismerni, eldönthesse, hogy akar-e téged egy életre. Ez nem hetek alatt fog eldőlni, oda legalább egy év együttélés kell majd neki. Ha az első hónapokban, a randizós időszakban követelőzöl, hogy téged el kell venni, akkor az is el fog menekülni, aki szeretne házasodni. Fog is, csak nem veled.

2021. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!