Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férfi maradjon otthon a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfi maradjon otthon a gyerekkel, amíg a nő karriert épít?

Figyelt kérdés

Nekem rendben van az, hogy a gyereket természetesen közösen nevelik a szülők, a házimunkát megosztják. Viszont egyre több olyan véleményt hallok, hogy a nő menjen dolgozni, amíg apuka pelenkát cserél.

Ennek mi értelme van mégis? Alapevetően a nő van berendezkedve arra érzelmileg, de biológiailag is, hogy elsőrendűen ő lássa el a gyereknevelést, nem is gyakorlati téren, hanem leginkább érzelmi szempontból. Kimutatták, hogy a gyereknek az anyja közelségére sokkal jobban van szüksége csecsemő korban, hiszen egy testből váltak szét, nagyon intim a kapcsolatuk.

Akkor kinek lenne jó mégis, hogy apuka legyen otthon, és kinek jó, ha anyuka csinál pénzt, akit nő lévén legtöbb esetben sokkal jobban megvisel a hajtás, nehezebben tűri a stresszt, nem bírja a versenyszférát. Nem arról van szó, hogy nem állna helyt, de sokkal jobban ledrálná, megviselné, mint a férfit.

És igen, vannak kivételek, férfi típusú nők és femininebb férfiak. De a túlnyomó átlagról beszélek.

Mitől jobb az, hogy felrúgjuk a szerepeket?



2021. febr. 17. 23:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
92%
Hogy nem kattan meg a nő sem otthon. Én a feles felállást támogatom. Anyukás csoportban sokszor tárgyalják ki mikor megy vissza dolgozni. És sok anya 1,5-2 év után simán visszamegy (nemcsak a pénz miatt), mert, ok van 1-2 anyuka típus aki végítéletig tudná abajgatni a kicsiket, de sok nő elszeparálódik az élettől. 1-2 éved a 4 fal közé korlátozódik, és ugyanúgy egy mókuskerékben vagy. Így azért a nők egy része is fellélegzik, amikor végre felnőttek között lehet és mással is foglalkozhat, mint a gyerek vagy a háztartás. Ezért lenne jó, ha az apáknál is elfogadottabb lenne, ha elmegynek gyedre. Akkor félidőben cserélhetnének. És kevesebb olyan konfliktus lenne, hogy pl. apuka lesajnálja az anyuka munkáját csak azért mert ő otthon gyereket nevel és az nem munka.
2021. febr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:

Én soha nem tiltanám meg, hogy barátnőivel legyen, addig intézem otthon a dolgokat meg viszem amit kell. De a munkahely nem úgy működik, hogy ott vagyok pár hetet vagy hónaopt, aztán tojok a munkadó arcába, mert most már jobb kedvem van visszamenni. Ez nem korrekt. És nem is jó, mert ebben az érzékeny első 3 évben az anya tartós közelsége mindennél fontosabb.

Egyébként egy férfit kevésbé kell a munkaerőpiacon félteni mint egy nőt. Ha a párom dolgozna, amíg én otthon tv-zek meg pelenkázok, azt biztos, hogy úgy élném meg, hogy cserben hagytam a gyereket is, meg az anyját is. Hogy ő viseli a munka nagyobb terhét helyettem.

Azt nem tudom, ki mondja, hogy nem munka a gyereknevelés, mert én biztosan nem. Sőt, ezt már a törvény is elismeri hivatalosan (három gyerektől főállású anyaság).

2021. febr. 17. 23:51
 3/67 anonim ***** válasza:
92%

"akit nő lévén legtöbb esetben sokkal jobban megvisel a hajtás, nehezebben tűri a stresszt, nem bírja a versenyszférát."

Épp ellenkezőleg kicsiszivem:)

Mutatsz errol amugy alami tanulmast vagy ilyesmi?

Valami forrást, hogy ezt honnan gondolod?

Vagy csak te talaltad ki, hogy nő=szar, gyenge?

2021. febr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
87%

*valami

*tanulmányt

Bocsánat

2021. febr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
93%

Wow. Érdekes ahogy próbálod előadni hogy te mennyire egyenjogúság parti vagy, miközben süt az összes mondandódról, hogy épp az ellenkezője jellemző rád. Engem is érdekelnének a kutatások amik azt bizonyítják, hogy a nők kevésbé bírják a stresszt. Azt még megérteném, ha a fizikumuk miatt mondanád (bár az sem igaz, konkrétan adatok bizonyítják, hogy nőknek nagyobb a fájdalom küszöbök pl).

Akikről te beszélsz, hogy rosszul éreznéd magad ha az anya dolgozna, az azért van mert a társadalmunk masculine beállítottság azt sugallja, hogy neked kell a családfenntartónak lenni, az erősnek, a vezetőnek.

Valóban fontos szerepe van az anyának a gyerekhez való közel létben. A szülés utáni egy órában amit arany órának is hívnak. Idővel elhanyagolható és a másik szülő nyugodtan felveheti a szerepet.

2021. febr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
94%

Iiiijjjajjjj.

Elsődleges gondozó. Nem azonos az anyával.

Apa is tud "biológiailag meg érzelmileg" pelust cserélni, bébiételt adni, tápszert kutyulni, büfiztetni, altatni, mondókázni, babakocsit tolni.

3 év, igen.

Nézzük meg a skandináv gyerekek tragikus lelkiállapotát amivel fizetnek azért, mert a szülő pár hónap után visszamegy dolgozni, vagy anya és apa felesben nyomják a baby-time-ot. Ó bocs. A dánok már megint a legboldogabb nép, és ott a legjobb gyereknek lenni. Uppsz. A svédeknél meg nem vagy szétszivatva nőként, mert úgyis csak te szívsz majd a skacokkal, ha betegek: tisztában vannak vele, hogy az apjuk pont annyiszor marad velük otthon.


Bezzeg mi. Na itt aztán olyan kibeb.szott boldog minden gyerek meg család és annyira nem vagy lenézve nőként a munka világában, hogy ihaj. Példaértékűen csodálatos találmány ez a rendszer. Ilyen férfiakkal megfejelve.

És kicsit sem vagy kiszolgáltatott a "párodnak" ebben az időszakban, utána meg pláne. És ez olllyyan jót tesz a kapcsolatoknak is, hogy fantasztikus.


Egy ideális világban maradjon az a fél, aki akar és tud és bír, és mindhármuknak ìgy a jó. És cserélhessenek is, ha egy ponton túl meg az lesz a jobb.

Legyen ebben közös döntés, sok empátia, ne pedig nyomás és elvárás vagy kényszer.

2021. febr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
91%
Nem rúg fel senki semmit. Minden párnak a saját ügye, hogy hogyan szervezik meg a legkényelmesebben/legelőnyösebben közös életüket. Kivülállónak annyi a dolga, hogy elfogadja.
2021. febr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
94%
Ha a férfi nyomatja a gyerektémát, akkor természetes szerintem. Kihordani a gyereket (még) a nő tudja, a többi viszont, amit ideszartál, csak önámítás
2021. febr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
95%

Két, 2000 utáni kutatás DOI kódját kérem ide:


Az egyiket azzal az állításoddal kapcsolatban, hogy a nő érzelmileg jobban kell a purgyénak.


A másikat azzal kapcsolatban, hogy a nők nem bírják olyan jól a stresszt.



Hajrá, utána majd beszélgethetü k, ha tudom, hogy nem a kisujjadból szopsz ki ilyen állításokat.

2021. febr. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
98%
#5 Csak visszajöttem megnézni a válaszokat és azt kell hogy mondjam büszke vagyok :') Egyre fejlődő képesek ez a közösség
2021. febr. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!