Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Volt olyan vitátok még mielőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt olyan vitátok még mielőtt összeházasodtatok, amikor elgondolkodtatok a szakításon, vagy esetleg szakítottatok is egy időre?

Figyelt kérdés

Mennyi idő után házasodtatok össze?

A kérdést nem konkrét helyzet ihlette, arról érdekelnének a tapasztalatok és vélemények, hogy megfogadható-e még az örök hűség, ha egyszer már valamikor megfogalmazódott egy ilyen gondolat (az esküvő pillanatában persze megint minden jó), vagy ez hosszú távon mindenképpen rosszat jelent?



2021. febr. 19. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Kb. a kapcsolatunk 2,5. évében szakítani akartam. Akkor már 1 éve együtt is éltünk és egy év után mondtam azt, hogy visszaadom a feladónak. De annyira elkezdett teperni és annyira sokat változtatott tartósan, hogy egy olyan fél év alatt helyrejöttünk és a kapcsolatunk 4. évében összeházasodtunk. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy jó ötlet volt, de ha akkor szakítottam volna vele, ma nem lenne családom és a kislányomért nekem megérte.
2021. febr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én személyes nézőpontom szerint rosszat inkább az jelent, ha az örök hűség megfontolódik egy vita miatt.


Az a hátránya a mi kultúránknak, hogy az emberek a párkapcsolat csúcsán házasodnak, amikor még minden tökéletesnek tűnik, és gyakran nincsenek felkészülve mentálhigéniés szempontból egy kapcsolat fenntartására, nem rendelkeznek a stabilitást szolgáló önismereti szinttel, így amikor a kapcsolat kihívások elé néz, nem tudják közösen venni az akadályokat.

2021. febr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen nem fordult elő. Öt év után házasodtunk. A kapcsolaotunk első évében volt egy kis bizonytalanság. Nem kettőnk miatt, külső tényező okozta. A férjemnek volt egy elég megszállott üldözője, egy csaj. Tudjátok, hasonló mint az a picsa aki ide a gyakorira írogat ki napi szinten. Na, hát ez a csaj is ilyen volt. Mikor már neki is leesett, hogy együtt vagyunk, mert ugyanonnan posztoltunk, vagy közös képet tettünk ki, elkezdett nekem írkálni, hogy a párom nem hűséges, és hogy ő mennnyi és mennyi sztorit tud arról, hogy kivel csalt, kettős játszmát játszott stb stb. Nekem ez első kapcsolatom volt, így érthető módon kissé elbizonytalanodtam. Leültettem a párom és kikrdeztem, ki ez a csaj és miért írogat ilyeneket, mert ha egy szó is igaz ebből, most legyen őszinte és engedjük el egymást. A párom elmesélte, hogy még 2008-ban egy sportversenyen találkoztak, és a csaj nagyon rányomult, de ő nem akart tőle semmit, akkor volt már alakulóban egy kapcsolata. A lány gyakorlatilag minden hímnemű ágyába bemászott, gondolom fájt neki hogy a férjem mégis nemet mondott neki. Szóval, itt volt némi bizonytalanságom, de aztán ahogy egyre több felől hallottam a csajról, hogy miket ki nem talál, és hogy már a férjem előző kapcsolatát is meg akarta fúrni, írtam neki egy elég kiosztó sílusú levelet, a férjem is kiosztotta ugyanekkor, hogy szálljon már le rólunk. Egy idő után ez az egész elcsitult, és öt évvel később megértük azt, hogy a csaj kulturált módon gratulált az esküvönkhöz. De bevallom, ott az elején, amikor az első üzenet jött tőle, nagyon elbizonytalanodtam és megfordult a fejemben a szakítás. Most már örülök, hogy nem hátráltam meg.
2021. febr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt... szakított - megérdemeltem mert előtte tényleg szmét módon viselkedtem -, de már aznap éjszaka sírva ismételgette, hogy szeret és csak dühből mondta, amit mondott.

Rá két napra, mikor hazamentük megbeszéltünk mindent - ottalvós vendégségben voltunk, de nem rendezett jelenetet, csak közölte, hogy vége.


Ennek két éve, azóta is boldogok vagyunk. Ő is változtatott kicsit a viselkedésén (tudta, hogy nem volt szent azért), én is, úgyhogy azóta csak kisebb, hétköznapi vitáink vannak olykor-olykor.

2021. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!